انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1083 100 1

روضه اربعین

روضه اربعین در دانشنامه اسلامی

روضه اربعین
روضه اربعین از روضه های شیعیان در شب و روز و شام اربعین که بیشتر به بازگشت اسرای اهل بیت به کربلا بر سر مزار شهدای کربلا و سوگواری آنان و نیز به زیارت روز اربعین جابر بن عبدالله انصاری و عطیه عوفی از قبور شهدا اشاره می شود.
در مورد زمان بازگشت اسرای اهل بیت به کربلا و زیارت قبور شهدا برخی معتقدند این اتفاق در سال نخست روی نداده و پیمودن مسیر کوفه تا شام و سپس بازگشت به کربلا در مدت ۴۰ روز برای کاروان اسرای کربلا ممکن نبوده است. محدث نوری و شیخ عباس قمی طرفدار این نظریه هستند. علاوه بر این که گزارش معتبری نیز بر اثبات این رویداد در دست نیست.
برخی مانند سید ابن طاووس در لهوف معتقدند اسرای کربلا از شام به عراق رفته و در روز اربعین، یعنی ۴۰ روز بعد از واقعه عاشورا، به کربلا رسیدند و در آنجا جابر بن عبدالله انصاری و برخی از بنی هاشم را دیده اند و پس از زیارت امام حسین(ع) به مدینه رفته اند. اینان معتقدند این بازگشت ممکن بوده و روایاتی که از این رویداد خبر داده اند، معتبرند. از جمله کتاب های مشهور در اثبات این نظر و پاسخ به مخالفان کتاب تحقیق درباره اول اربعین حضرت سیدالشهداء(ع) نوشتۀ سید محمد علی قاضی طباطبایی است.

روضه اربعین را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی روضه اربعین   • مفهوم روضه اربعین   • تعریف روضه اربعین   • معرفی روضه اربعین   • روضه اربعین چیست   • روضه اربعین یعنی چی   • روضه اربعین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی روضه اربعین
کلمه : روضه اربعین
اشتباه تایپی : v,qi hvfudk
عکس روضه اربعین : در گوگل


آیا معنی روضه اربعین مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )