انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1022 100 1

زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی در دانشنامه ویکی پدیا

زبان ایتالیایی
زبان ایتالیایی (La Lingua Italiana یا Italiano) از شاخه های زبان لاتین است و با زبان های دیگر لاتین مانند اسپانیایی، فرانسوی، رومانیایی و پرتغالی شباهاتهای زیادی دیده می شود. در بین زبان های لاتین، ایتالیایی بیشترین واژگان مشترک با لاتین و نزدیک ترین زبان به آن است.
ایتالیک
رومی
ایتالو غربی
ایتالو دالماتی
ایتالیایی
گویشوران این زبان که در ایتالیا، بعضی از کانتونهای کشور سوئیس که با ایتالیا مرز مشترک دارند، اتیوپی، مالت، واتیکان، سان مارینو، ونزوئلا، کرواسی، مراکش، اسلوونی، لیبی، تونس، سومالی، سومالی لند، اریتره، جزیره کرس و شهر نیس فرانسه (هردو پیشتر جزو خاک ایتالیا بودند)، آمریکا، کانادا، استرالیا، آلبانی، بخش هایی از کشور آرژانتین و قسمت هایی از برزیل زندگی می کنند.
نسل قبلی کشورهایی همانند مراکش و لیبی هنوز به زبان ایتالیایی سخن می گویند ولی میزان سخن وران این زبان در این کشورها، پس از تأکید بیشتر بر روی زبان های بومی و زبان عربی و انگلیسی کاهش پیدا کرده است.
ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا، سان مارینو، سوئیس (یکی از چهار زبان رسمی)، سومالی، اسلوونی (همراه با زبان اسلوونیایی در چهار ایالت: کوپر، ایزولا، پیران و پورتورس)، واتیکان و شهرستان ایستریا در کشور کرواسی می باشد.
عکس زبان ایتالیایی
زبان ایتالیایی برای مبتدی ها (دانمارکی: Italiensk for begyndere) فیلمی در ژانر کمدی رمانتیک به کارگردانی لونه شرفیگ است که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد.
۸ دسامبر ۲۰۰۰ (۲۰۰۰-12-۰۸)
چندین فرد مجرد و تنها در یکی از شهر های دانمارک از یک کلاس زبان ایتالیایی کمک می گیرند تا بتوانند عشق زندگی شان را پیدا کنند...
پیشینه ترجمهٔ قرآن به زبان ایتالیایی به سده ۱۶ میلادی بازمی گردد. حدود ۷۰ تا ۱۲۰ میلیون نفر در بیش از ۳۰ کشور به زبان ایتالیایی گویش دارند.
ترجمه قرآن
اسلام در ایتالیا
در سال ۱۵۴۷ آندره آ آریوابنه ترجمه قرآن را به زبان ایتالیایی در ونیز با عنوان «قرآن محمد» منتشر کرد، که ظاهراً اولین ترجمه ایتالیایی قرآن است. گرچه خود او مدعی بود که قرآن را از اصل عربی ترجمه کرده، ولی به نظر می رسد که ترجمه اش مبتنی بر ترجمه روبرت کتون بوده است. این ترجمه مورد استفاده شوایگر، مترجم قرآن به آلمانی، قرار گرفت. همین ترجمه در ۱۶۴۱ به زبان هلندی نیز ترجمه شد. او ادعا کرده بود که مترجم کتاب است، اما او ویراستار و ناشر کتاب بوده است و از نام مترجم اطلاعی در دست نیست. مترجم، متن لاتینی قرآن را ترجمه کرده، اما در آغاز ترجمه خود ادعا نموده که متن اصلی، عربی بوده است. نبودن اطلاعات دقیق درباره مترجم این کتاب احتمالاً ناشی از هیئت تفتیش عقاید ونیز در ۱۵۵۴ (میلادی)، مبنی بر ممنوعیت قرائت قرآن، بوده است.
ترجمه دیگر قرآن توسط آکویلو فراکاسی در ۱۹۱۴ صورت گرفت؛ ولی گفته می شود بهترین ترجمه ایتالیایی متعلق به الساندرو بوزانی است که در ۱۹۵۵ منتشر شد.
فهرست مهم ترین ترجمه های قرآن به زبان ایتالیایی:
گواهینامهٔ دانش زبان ایتالیایی (به ایتالیایی: Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana، اختصار: CELI) معروف به «چِلی»، یک گواهی بین المللی برای زبان ایتالیایی است که برای خارجی زبان هایی که مایل به دریافت تأییدیهٔ تسلط نسبی بر زبان ایتالیایی هستند، توسط دانشگاه خارجی پروجا در پروجا ارائه شده است. این آزمون به عنوان یک مرجع رسمی توسط وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا و وزارت امور خارجهٔ ایتالیا پذیرفته و تأیید شده است. این آزمون یکی از مدارک مورد استفاده توسط خارجی ها برای ورود به هر دانشگاه ایتالیایی یا مؤسسهٔ عالی در ایتالیا است.
مدرک چِلی یکی از امتحانات زبان ایتالیایی است و اغلب مورد استفاده متقاضیان با نیازهای مهاجرت، کار و تحصیل و مقاصد مشابه است.
گویش های زبان ایتالیایی بر اساس مناطق مختلف ایتالیا دسته بندی می شوند و بسیار مرسوم و مورد استفاده می باشند.تفاوت آنها به طور قابل ملاحظه ای در تلفظ و لغاتی که از لایه های زیرین زبان ایتالیایی استخراج شده اند. با توجه به اینکه تاریخ زبان ایتالیایی صیقل یافته زبان فلورانس است گویش توسکانی و ایتالیا مرکزی نسبتاً از زبان ایتالیایی فاصله چندانی ندارند.باید به این نکته توجه کرد که محاوره سنتی توسکانی جزئی از مجموعه گویش های ایتالیایی است.بعضی از گویش های زبان ایتالیایی را باید به عنوان زبان مجزا که از زبان های رومی نشات گرفته است در نظر گرفت.
ویکی پدیای انگلیسی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با زبان ایتالیایی

زبان ایتالیایی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زبان ایتالیایی   • مفهوم زبان ایتالیایی   • تعریف زبان ایتالیایی   • معرفی زبان ایتالیایی   • زبان ایتالیایی چیست   • زبان ایتالیایی یعنی چی   • زبان ایتالیایی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زبان ایتالیایی
کلمه : زبان ایتالیایی
اشتباه تایپی : cfhk hdjhgdhdd
عکس زبان ایتالیایی : در گوگل


آیا معنی زبان ایتالیایی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )