انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1027 100 1

زبان فرانسوی

زبان فرانسوی در دانشنامه ویکی پدیا

زبان فرانسوی
زبان فرانسوی یا فرانسه یا فرانسه ای زبانی است هندو اروپایی از خانواده زبان های رومی که توسط ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان مادری گویش می گردد. فرانسه یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد، یکی از دو زبان کاری این سازمان (همراه با انگلیسی) و زبان کاری یا رسمی سازمان های متعدد بین المللی یا محلی از جمله اتحادیه اروپا است. فرانسه زبانی است کاملاً علمی و دانشگاهی، و امروزه همچنان، در کنار انگلیسی، یکی از مهم ترین زبان های دیپلماتیک به شمار می رود. در حدود ۱۹۰ میلیون نفر، فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند، و ۲۰۰ میلیون نفر دیگر هم آن را به عنوان یک زبان دوم اکتسابی استفاده می کنند. اجتماعات گویش کننده به فرانسوی در ۵۷ کشور و قلمرو حضور دارند. اکثر گویش کنندگان بومی این زبان در فرانسه اند، که مبدأ این زبان است. بقیهٔ گویش کنندگان به طور عمده در کانادا، به ویژه کبک، نیو برانزویک و اونتاریو و نیز بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ و مناطقی در ایالت مین آمریکا و. لوییزیانا حضور دارند. بیشتر افرادی که فرانسوی زبان دوم آن هاست در آفریقای فرانسوی زبان زندگی می کنند، که با تردید می توان گفت تعداد آن ها از گویندگان بومی بیشتر گشته است. گرچه زبان اسپانیایی بعد از زبان انگلیسی از نظر تعداد افرادی که به یک زبان واحد تکلم می کنند در مقام سوم قرار دارد (مقام اول متعلق به زبان چینی می باشد).
ایتالیک
رومی تبار
ایتالی تبار و غربی
رومی غربی
گالی-ایبریایی
گالی-رومی
گالی-رتی
اوییل
فرانسوی
فرانسوی یکی از زبان های هند و اروپایی است بعدها از زبان های رومیایی تأثیر گرفته است که از زبان لاتین مشتق شده است، هم چنان که زبان های ملی مانند ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، رومانیایی و زبان های در اقلیت از اوکسیتان تا ناپل و… چنین هستند. با این وجود نزدیک ترین زبان های وابسته به آن، زبان های زبان های اوییل و کرئول های فرانسه پایه است.
زبان فرانسوی، زبان رسمی ۲۹ کشور است، که بیشتر آن ها در فرانسوی به La Francophonie (جوامع فرانسوی زبان) معروفند. هم چنین یک زبان رسمی تمام دفاتر سازمان ملل و گسترهٔ وسیعی از سازمان های بین المللی است. طبق اطلاعات اتحادیهٔ اروپا، ۱۲۹ میلیون (یا ۲۶٪ کل جمعیت اتحادیه)، در ۲۷ عضو، به فرانسوی گویش می کنند که از میان آن ها، ۶۵ میلیون نفر گویشوران بومی اند و ۶۹ میلیون نفر ادعا می کنند که آن را یا به عنوان زبان دوم یا یک زبان خارجی صحبت می کنند و از این لحاظ، فرانسوی در ردهٔ سوم بیشترین گویشوران به عنوان زبان دوم قرار دارد (پس از انگلیسی و آلمانی). بیست درصد از اروپایی های غیر فرانسوی زبان، قادر به گویش فرانسوی اند که تقریباً برابر ۱۴۵٬۶ میلیون نفرند. به علاوه، پیش از میانهٔ قرن ۲۰، فرانسوی به عنوان زبان سرآمد دیپلماسی در بین اروپاییان و نیروهای مستعمره و نیز به عنوان یک زبان بین المللی در میان طبقات تحصیل کردهٔ اروپا گویش می شد.
در نتیجهٔ جاه طلبی های استعماری از قرن ۱۷ تا ۲۰، فرانسه به آمریکا، آفریقا، پلی نزی، و حوزهٔ کارائیب معرفی شد.
عکس زبان فرانسوی
پیشینه ترجمهٔ قرآن به زبان فرانسوی به سده ۱۷ میلادی باز می گردد. پیش از آن نزدیک به چهار قرن ترجمه روبرت کتون و پیر تولد تنها مأخذ فرانسویان دربارهٔ قرآن بود. حدود ۱۳۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند.
ابوالقاسم رادفر (۱۳۸۳)، کتابشناسی ترجمه های قرآن به زبان های خارجی، ترجمهٔ ابوالقاسم رادفر، تهران: مرکز بازشناسی اسلام و ایران، شابک &#۸۲۰۶;۹۶۴-۸۴۱۸-۰۱-۲ &#۸۲۰۶; مقدار |شابک= را بررسی کنید: invalid character (کمک)
برای اولین بار در سال ۱۶۴۷ آندره دوری یه قرآن را مستقیماً از روی متن عربی به زبان فرانسه ترجمه کرد. او در حدود سال ۱۶۴۰ ترجمهٔ قرآن را آغاز کرد و برای نخستین بار کتاب دینی مسلمانان را مستقیماً از روی متن عربی به یکی از زبان های زنده اروپایی ترجمه کرد. او بر خلاف آنچه که تا پیش از آن در بین مترجمان قرآن متداول بود، کشیشی متعصب نبود بلکه سیاست مدار بود.
این ترجمه در سال ۱۶۴۹، تجدید چاپ شد و در همان سال به زبان انگلیسی (توسط الکساندر راس) سپس به زبان های هلندی، آلمانی و روسی ترجمه شد. و از تاریخ انتشار تا سال ۱۷۸۵، ۲۴ بار به چاپ رسید. دو ریه در ترجمه خود از تفاسیر و کتب علوم قرآنی نیز استفاده کرده است.
دومین ترجمهٔ قرآن به زبان فرانسوی، توسط کلود-اتی ین ساواری در دوجلد در ۱۷۸۳ منتشر شد.. متن عربی قرآن و با استفاده از ترجمه لاتینی ماراتچی و برگردان انگلیسی جورج سیل انجام داد. این ترجمه ۱۹ بار چاپ شد. ساواری در ترجمه اش از ترجمه های پیشین قرآن نیز یاد می کند و ترجمه دوری یه را خسته کننده و ملال آور توصیف می کند و علت آن را هم شیوه کار او عنوان می کند که او «نتوانسته از سبک قرآن که پر احساس و هیجان انگیز است پیروی کند.»
دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی (به فرانسوی: Diplôme approfondi de langue française) یا به اختصار دالف (DALF) مدرکی است که از سوی مرکز مطالعات زبان فرانسه و وزارت آموزش فرانسه به زبان آموزانی که زبان فرانسه را فرا می گیرند، پس از برگزاری امتحان و قبولی در آن داده می شود. دالف شامل دو قسمت C۱ و C۲ است. سطوح پایین تر و ابتدایی تر در زبان فرانسه با مدرک دلف ارزشیابی می شود.
http://www.ciep.fr/delfdalf
امتحان C۱ امتحان C۱ دالف شامل ۴ امتحان است. کسب حداقل نمره ۵۰ در کل و همچنین حداقل ۵ نمره از هر بخش برای قبولی در این آزمون لازم است.
امتحان C۲ امتحان C۲ شامل دو بخش است که هر بخش شامل نمره ای از صفر تا ۵۰ است. برای قبولی در آزمون لازم به کسب حداقل نمره ۵۰ در کل و کسب حداقل ۱۰ نمره در هر بخش است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های زبان فرانسوی

فرانسوی
• «به زبان فرانسوی می نویسم تا به فرانسویان بگویم که فرانسوی نیستم.»

ارتباط محتوایی با زبان فرانسوی

زبان فرانسوی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زبان فرانسوی   • مفهوم زبان فرانسوی   • تعریف زبان فرانسوی   • معرفی زبان فرانسوی   • زبان فرانسوی چیست   • زبان فرانسوی یعنی چی   • زبان فرانسوی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زبان فرانسوی
کلمه : زبان فرانسوی
اشتباه تایپی : cfhk tvhks,d
عکس زبان فرانسوی : در گوگل


آیا معنی زبان فرانسوی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )