برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1163 100 1

زبان های سامی

زبان های سامی در دانشنامه ویکی پدیا

زبان های سامی
زبان های سامی یکی از زیرشاخه های خانواده زبان های آفریقایی-آسیایی هستند. این زبانها مجموعاً چهارصد و هفتاد میلیون گویشور دارند و در خاورمیانه، شمال آفریقا و شاخ آفریقا به آن ها گویش می شود.
سامی
سامی در آغاز، به عنوان نام زبان های محلی و اولیهٔ حوزهٔ خاور میانه و نیز زبان های برگرفته از آن زبان ها به کار رفت. از جملهٔ این زبان ها باید به آرامی، عربی و عبری اشاره کرد. همچنین به هر فرد از نژادهایی که زبان اصلی آن ها یکی از این زبان ها باشد هم سامی اطلاق می شود.
وجه تسمیهٔ این گروه بندی به اسطوره ای می رسد که در آن فرزندان نوح: سام و حام و یافث نام دارند. فرزندان سام را که اسطوره های مذهبی عهد عتیق و عهد جدید و روایات آمده در سنت اسلامی او را خلف و وارث نبوت نوح می دانند سامی می نامند.
زبانهای سامی یکی از پنج شاخه زبانهای آفریقایی-آسیایی هستند. به اعتقاد دیاکونوف منشأ این زبانها دره رود نیل، حبشه تا منطقه کنعان بوده و این زبانها از آنجا به سایر سرزمین ها گسترش پیدا کرده اند. در دوران باستان از این خانواده زبانی زبانهای اکدی، سریانی، آشوری، عبری و آرامی از رونق خاصی برخوردار بودند. در دوران جدید تمامی این زبانها به نفع زبان عربی عقب نشینی کردند.
عکس زبان های سامی
زبان های سامی یکی از زیرشاخه های خانواده زبان های آفریقایی-آسیایی هستند. این زبانها مجموعاً چهارصد و هفتاد میلیون گویشور دارند و در خاورمیانه، شمال آفریقا و شاخ آفریقا به آنها گویش می شود.
زبان های سامی مجموعه ای از زبان های اورالی هستند که در میان برخی از مردمان سوئد، نروژ، شمال فنلاند، و قسمت هایی از شمال شرقی و غربروسیه رواج دارند. بسته به ماهیت و شرایط اقلیمی گسترش آن، هم اکنون ده یا بیشتر زبان سامی وجود دارد که دارای ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با زبان های سامی

زبان های سامی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زبان های سامی   • مفهوم زبان های سامی   • تعریف زبان های سامی   • معرفی زبان های سامی   • زبان های سامی چیست   • زبان های سامی یعنی چی   • زبان های سامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زبان های سامی
کلمه : زبان های سامی
اشتباه تایپی : cfhk ihd shld
عکس زبان های سامی : در گوگل

آیا معنی زبان های سامی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )