انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1060 100 1

زبان های سامی

زبان های سامی در دانشنامه ویکی پدیا

زبان های سامی
زبان های سامی یکی از زیرشاخه های خانواده زبان های آفریقایی-آسیایی هستند. این زبانها مجموعاً چهارصد و هفتاد میلیون گویشور دارند و در خاورمیانه، شمال آفریقا و شاخ آفریقا به آن ها گویش می شود.
سامی
سامی در آغاز، به عنوان نام زبان های محلی و اولیهٔ حوزهٔ خاور میانه و نیز زبان های برگرفته از آن زبان ها به کار رفت. از جملهٔ این زبان ها باید به آرامی، عربی و عبری اشاره کرد. همچنین به هر فرد از نژادهایی که زبان اصلی آن ها یکی از این زبان ها باشد هم سامی اطلاق می شود.
وجه تسمیهٔ این گروه بندی به اسطوره ای می رسد که در آن فرزندان نوح: سام و حام و یافث نام دارند. فرزندان سام را که اسطوره های مذهبی عهد عتیق و عهد جدید و روایات آمده در سنت اسلامی او را خلف و وارث نبوت نوح می دانند سامی می نامند.
زبانهای سامی یکی از پنج شاخه زبانهای آفریقایی-آسیایی هستند. به اعتقاد دیاکونوف منشأ این زبانها دره رود نیل، حبشه تا منطقه کنعان بوده و این زبانها از آنجا به سایر سرزمین ها گسترش پیدا کرده اند. در دوران باستان از این خانواده زبانی زبانهای اکدی، سریانی، آشوری، عبری و آرامی از رونق خاصی برخوردار بودند. در دوران جدید تمامی این زبانها به نفع زبان عربی عقب نشینی کردند.
عکس زبان های سامی
زبان های سامی یکی از زیرشاخه های خانواده زبان های آفریقایی-آسیایی هستند. این زبانها مجموعاً چهارصد و هفتاد میلیون گویشور دارند و در خاورمیانه، شمال آفریقا و شاخ آفریقا به آنها گویش می شود.
زبان های سامی مجموعه ای از زبان های اورالی هستند که در میان برخی از مردمان سوئد، نروژ، شمال فنلاند، و قسمت هایی از شمال شرقی و غربروسیه رواج دارند. بسته به ماهیت و شرایط اقلیمی گسترش آن، هم اکنون ده یا بیشتر زبان سامی وجود دارد که دارای اسامی چندگانه هستند.
فینو- آگریک
فینو - پرمیک
زبان سامی
سامی جنوبی، یکی از سه رده بندی کلان در زبان شناسی سامی است، که دو تای دیگر سامی شرقی (برای نمونه:زبان اکدی) و سامی غربی (برای نمونه عربی، آرامی، عبری) است. سامی خود به عنوان شاخه ای از خانوادهٔ بزرگتر زبان های آفروآسیایی می باشد.
عربی جنوبی در سواحل جنوبی شبه جزیرهٔ عربستان و
سامی حبشی که در سرتاسر دریای سرخ در شاخ آفریقا بیش تر در اریتره و اتیوپی (حبشهٔ نوین)
سامی جنوبی خود نیز به دو شاخهٔ اصلی بخش می شود:
سامی شمال غربی بخشی از زبان های سامی است که شامل زبان های بومی سرزمین شام می شود.
سامی
سامی غربی
سامی مرکزی
سامی شمال غربی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

زبان های سامی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زبان های سامی   • مفهوم زبان های سامی   • تعریف زبان های سامی   • معرفی زبان های سامی   • زبان های سامی چیست   • زبان های سامی یعنی چی   • زبان های سامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زبان های سامی
کلمه : زبان های سامی
اشتباه تایپی : cfhk ihd shld
عکس زبان های سامی : در گوگل


آیا معنی زبان های سامی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )