برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1274 100 1

زمین (کتاب)

زمین (کتاب) در دانشنامه اسلامی

کتاب « آغاز و انجام سجده یا سجده بر زمین» توسط آیة الله شیخ علی احمدی میانجی به زبان عربی نگارش یافته و به واسطه فرزندش آقاى محمد احمدى میانجى به فارسى برگردانده شده است. مترجم اشاره اى به عنوان اصلى کتاب نکرده است. ظاهراً این کتاب به زبان ترکی آذری نیز، توسط نشر مهدیه، در سال ۱۳۸۲ منتشر شده است.
مرحوم آیت الله میرزا علی احمدی میانجی از عالمان معاصر و استادان حوزه علمیه قم بود که در علوم مختلفی از جمله تفسیر و فقه و تاریخ و حدیث مهارت داشت و آثار متعددی از خود بر جای گذاشت. وی به سال ۱۳۰۵ ش در روستای پورسخلو از توابع شهرستان میانه دیده به جهان گشود. به سال ۱۳۱۸ ش و در سن ۱۲ سالگی پدرش او را به میانه آورد و تحت تعلیم و تربیت آیت الله میرزا ابومحمد حجتی قرار داد. آیت الله میانجی نخست آموختن نحو را به تنهایی پیش استاد خویش آغاز کرد. او علاوه بر کتب علم نحو ، کتاب حاشیه در منطق ، معالم در اصول ، مطول در معانی و بیان و بخش های عمده شرح لمعه و قوانین الاصول را از محضر استاد خود فرا گرفت.وی همچنین از محضر آیت الله شیخ لطفعلی زنوزی و حاج میرزا مهدی جدیدی در میانه بهره برد. پس از آن عازم تبریز شد و از محضر آیت الله سید محمدحسین طباطبایی و نیز آیت الله میرزا رضی زنوزی بهره مند شد و پس از آن راهی حوزه علمیه قم گشت. در قم از محضر آیاتی چون بروجردی ، گلپایگانی ، محقق داماد و علامه طباطبایی بهره می جست. او در کنار تحصیل، با همکاری و همفکری تنی چند از دوستان خود از جمله مرحوم آیت الله سید مهدی روحانی اقدام به برگزاری بحث تفسیر هفتگی کردند .
انگیزه تألیف
در طول تاریخ اسلام، در برخى از مسائل فقهى بین فقهاى شیعه و اهل سنت اختلاف بوده است. از جمله این مسائل کیفیت سجده در نماز است که آیا بر چه چیزهایى سجده کردن جایز و بر چه چیزهایى جایز نیست. مصنف با هدف روشنگرى این مسئله را از دیدگاه آیات کریمه، روایات و گفتار و عملکرد صحابه، تابعین و فقهاى فریقین بررسى کرده است تا صحت و قسم این مسئله آشکار گردد.
ساختار
شیوه تاریخى دگرگونى هایى که در طول تاریخ در نحوه سجده کردن پدید آمده است ذکر شده; سپس به نقل قولها پرداخته، و در ادامه شیوه انجام ...

زمین (کتاب) در دانشنامه آزاد پارسی

زمین (کتاب)(La Terre)
رمانی از امیل زولا، به زبان فرانسوی، منتشرشده در ۱۸۸۷. ماجراهای این رمان، که مجلد پانزدهم از مجموعۀ خانوادۀ روگون ماکار است، حول شخصیت ژان ماکار جوان، خشن و تازه ازجنگ بازگشته می گردد. ژان با دختری به نام فرانسواز ازدواج می کند. لیز خواهر فرانسواز نیز همسر مردی ثروتمند، به نام بوتو، می شود. بوتو پسر مردی به نام فوان است، که عاشق زمین است و در منطقه به خست شهرت دارد. بوتو نیز از خست پدری ارثی کلان برده است و در ضمن چشم طمعی هم به فرانسواز دارد. لیز و فرانسواز نیز از میراث زمین بهره ای می برند. فرانسواز، که بچه ای از ژان در شکم دارد، خواهان سهم خود می شود. فرزند آیندۀ او نیز سهمی می برد. لیز شوهر خود، بوتو، را بر آن می دارد که با خواهرش فرانسواز هم بستر شود و کاری کند بچه بیفتد. فرانسواز از شدت جراحات درمی گذرد. پدر، فوان پیر، نیز که صحنه را دیده به دست پسر و عروسش کشته می شود. این رمان جنجال فراوان آفرید، حتی شاگردان زولا نیز از این که او فقط رویۀ زشت زندگی دهقانی را به تصویر کشیده است، بر او خرده گرفتند.

زمین (کتاب) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زمین (کتاب)   • مفهوم زمین (کتاب)   • تعریف زمین (کتاب)   • معرفی زمین (کتاب)   • زمین (کتاب) چیست   • زمین (کتاب) یعنی چی   • زمین (کتاب) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زمین کتاب
کلمه : زمین (کتاب)
اشتباه تایپی : cldk (;jhf)
عکس زمین (کتاب) : در گوگل

آیا معنی زمین (کتاب) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )