انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1082 100 1

زنبور عسل

زنبور عسل در دانشنامه ویکی پدیا

زنبور عسل
زنبور عسل یا مُنج گونه ای زنبور است که عسل می سازد. زنبور عسل این کار را با گردآوری شهد گل ها در کندو انجام می دهد. در فارسی به زنبور عسل منگ، منج و مگس انگبین هم گفته می شود. زنبورهای هر کندو یکی از سه نوعِ زنبور ملکه، زنبور نر و زنبور کارگر هستند. زنبور عسل از حشرات اجتماعی است حتی اگر در خارج از کندو دارای غذای کافی باشد نمی تواند به تنهایی زندگی کند.
†Apis nearctica
Subgenus Micrapis:
Apis andreniformis
زنبور عسل کوچک
به دلیل نقش بسیار مهم زنبورعسل در گرده افشانی و افزایش باروری محصولات کشاورزی و میوه ها، سازمان جهانی غذا و کشاورزی یا فائو روز ۲۰ می هر سال را به عنوان «روز جهانی زنبور» نامگذاری کرده است.
ملکه، مادر اغلب زنبورهای موجود در کندو است. جنسیت ملکه ماده بوده و مهم ترین وظیفه اش تخم گذاری می باشد. ملکه به عنوان رهبر کندو محسوب می شود و اگر ملکه را بردارند یا کشته شود و جانشینی برای او وجود نداشته باشد بعد از سه یا چهار ساعت تمام کارهای کندو متوقف می شود و بعد از مدتی زنبورها حدوداً ظرف دو روز اگر داخل کندو تخم روز وجود داشته باشد شروع به تولید شفیره ملکه برای تولید ملکه جدید می کنند؛ پس از مدت دو هفته ملکه ها از شفیره بیرون می ایند وباهم مبارزه می کنند تا سرانجام قوی ترین آن ها دوباره رهبری کندو را به عهده می گیرد اما اگر تخم روز داخل کندو نباشد. بعد از مدت کوتاهی کارگران شروع به بکرزایی می کنند و کندو نر ریز می شود و در معرض نابودی قرار می گیرد. ملکه از اواخر فروردین تا اواخر خرداد در شرایط متعادل روزانه حدود ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تخم می گذارد. ملکه ها و کارگرها از تخم های لقاح شده(۳۲ کروموزوم) و نرها از تخم های غیر لقاح شده(۱۶ کروموزوم)، به وجود می آیند. طول بدن ملکه بسته به هر نژاد متفاوت می باشد و به طور طبیعی بیش از ۵ سال می تواند زنده بماند. در زنبورداری تجاری بیش از دو سال از یک ملکه استفاده نمی شود به علت کاهش تخمریزی (در سال اول ۵۰٪ و در سال دوم ۲۵٪ تخمریزی می کند و در سال های آینده ۲۵٪ تخم می گذارد به همین دلیل زنبوردار ملکه را در سال سوم حذف می کند). ملکه زنبور عسل در زمان شفیرگی عسل و گرده نمی خورد و به جای آن ژله رویال که از غدد ترشحی زنبوران کارگر می باشد مصرف می کند و بخاطر همین تک غذا بودن در ۵ روز اول زندگی ۱۲۵۰ برابر بزرگتر از بقیه زنبوران می شود و عمر این زنبور از حدود ۴۵ روز به ۵ تا ۷ سال افزایش پیدا می کند و شفیره ای که از عسل و گرده تغذیه شود هیچگاه به ملکه تبدیل نشده و کارگر خواهد شد. ملکه تا آخر عمر توسط ژله رویال تولیدی کارگران تغذیه می شود
از فراورده های زنبور عسل می توان به ۱-عسل ۲-موم ۳-بره موم ۴-ژله رویال ۵-گرده ۶-زهر اشاره کرد.
عکس زنبور عسل
زنبور عسل (به فرانسوی: La Vie des abeilles) نام مقاله ای است که توسط موریس مترلینک، نویسندهٔ اهل بلژیک در سال ۱۹۰۱ نوشته شده است.
شمال غربی اروپا
A. m. iberica
A. m. intermissa
A. m. lihzeni
A. m. mellifera
A. m. sahariensis
جنوب غربی اروپا
خاورمیانه
آفریقا
زنبور عسل درشت (نام علمی: Apis dorsata) نام یک گونه از سرده زنبور عسل است.
زنبور عسل قرمز (نام علمی: Apis koschevnikovi) نام یک گونه از سرده زنبور عسل است.
زنبور عسل هندی (نام علمی: Apis cerana) نام یک گونه از سرده زنبور عسل است.
زنبور عسل کوچک (نام علمی: Apis florea)، یکی از حشره های گرده افشان جنوب آسیااست و پراکنش آن از اندونزی تا کامبوج و مالزی و ... تا جنوب ایران است. انتشار آن در ایران در نواری به طول ۲۰۰۰ کیلومتر از قصر شیرین در جنوب کردستان در غرب تا جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان در شرق، (به ویژه استان خوزستان ، بوشهر ،مخصوصا جنوب فارس و هرمزگان ) ادامه دارد.آپیس فلورا در طول سال بین جلگه و کوهستان مهاجرت می کند و قبل از مهاجرت ذخیره عسل خود را به پایان می برد هر کلنی یک "شان" بیشتر ایجاد نمی کند و در هر فصل پس از مهاجرت در هر " شان" در کنار نوزادان و در حاشیه "شان" نیم تا یک کیلوگرم عسل ذخیره می کنند. مانند زنبور عسل معمولی، این گونه دارای گرایش به نور مثبت است اما لانه خود را در فضای باز و اغلب بر شاخه درختان بنا می کند.
این گونه زنبورعسل علاقه زیادی به ساختن شان در میان درختان انبوه گرمسیری (لیمو، کنار، نخل و …) و ما بین بوته ها و پایین بام منازل، ورودی سرداب، درون غار و ترک های باز کوه ها و جدار داخلی چاه آب (در عمق ۴ تا ۶ متری) دارد. قسمت فوقانی شان یعنی مکانی که به سقف یا شاخه وصل گردیده است، ضخیم تر بوده و محل ذخیره عسل و گرده گل می باشد. مواد تشکیل دهنده این نوع عسل با دیگر نژادها تفاوتی ندارد و خاصیت کریستالیزه شدن ندارد.
.
در علوم کامپیوتر و عملیات تحقیق ،الگوریتم زنبورعسل یک الگوریتم جستجو مبتنی بر جمعیت است که در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط دکتر فام و دکتر افشین قنبرزاده توسعه یافت. این الگوریتم تقلید رفتار جستجوگری مواد غذایی زنبورهای عسل است. در نسخهٔ اولیهٔ این الگوریتم یک نوع جستجوی محلی همراه با جستجوی جهانی انجام می دهد و می تواند برای هر دو بهینه سازی ترکیبی و بهینه سازی مستمر مورد استفاده قرار گیرد. تنها شرط استفاده از الگوریتم زنبورعسل این است که برخی اندازه گیری های فاصله توپولوژیکی بین راه حل ها تعریف شده است. اثربخشی و توانایی های خاص الگوریتم زنبور عسل در تعدادی از مطالعات ثابت شده است.
بهینه سازی طبقه/سیستم های خوشه بندی
ساخت
کنترل
مهندسی زیست
سایر مسائل بهینه سازی
بهینه سازی چند هدفه
یک کلنی از زنبورهای عسل می توانند در طول فواصل بلند (بیش از ۱۴ کیلومتر) و در جهات مختلف به طور هم زمان به برداشت شهد یا گرده از منابع غذایی متعدد پراکنده شوند. بخش کوچکی از این کلنی به طور مداوم محیط زیست را برای پیدا کردن تکه های گل جدید جستجو می کنند. این زنبورهای دیده بان به طور تصادفی در منطقه اطراف کندو حرکت می کنند و به ارزیابی سودآوری (عملکرد خالص انرژی) منابع غذایی وارد شده می پردازند. وقتی آن ها به کندو باز می گردنند، دیده بان ها مواد غذایی برداشت شده را ذخیره می کنند. آن دسته از زنبورهایی که منبع غذایی بسیار سود آوری پیدا کردند به یک منطقه در کندو به نام «پیست رقص» رفته و آیینی به نام «رقص حرکتی» را اجرا می کنند. در حین این رقص زنبوردیده بان در مورد محلی که کشف کرده با تماشچیان بیکارصحبت می کند که به بهره برداری از گل ها بپیوندند. از آنجا که طول رقص متناسب با امتیاز دیده بان از منبع غذایی است، کاوشگرهای بیشتری برای برداشت تکه های گل با بهترین امتیاز استخدام می شوند. بعد از رقص دیده بان برای جمع آوری بیشتر غذا به محلی که کشف کرده است می رود. تا زمانی که این محل ها سودآور تلقی شوند، موقع برگشت این منابع غذایی غنی توسط دیده بان ها تبلیغ می شوند. کاوشگرهای استخدام شده نیز ممکن است این رقص را انجام دهند، تا میزان استخدام برای پیدا کردن گل های پر ارزش افزایش یابد. با تشکر از فرایند اتوکاتالیزوری این کلنی زنبور عسل قادر است سریع تمرکز را به جستجو برای گل های سودآور تغییر دهد.
الگوریتم زنبور عسل تقلید استراتژی جستجوی غذای زنبورعسل به دنبال بهترین راه حل برای مشکل بهینه سازی است. هر راه حل کاندید، به عنوان یک منبع غذایی (گل) است و جمعیت (کلنی)n عوامل (زنبور) برای جستجوی فضای راه حل استفاده می شود. هر بار زنبور عسل مصنوعی به دیدار گل می رود (به یک راه حل رسیده)، سود آن را ارزیابی می کند (سازگاری). الگوریتم زنبور عسل شامل روش اولیه نصب یک چرخه جستجوی اصلی که برای تعداد داده شده T بار تکرار می شود یا تا زمانی که یک راه حل سازگار و قابل قبول پیدا شود. هر چرخه جستجو متشکل از پنج روش:استخدام، جستجوی محلی، کوچک شدن محله، متروکه شدن محل و جستجوی کلی است.
شبه کد استاندارد الگوریتم زنبور عسل
الگوریتم کلونی زنبور عسل (به انگلیسی: Artificial bee colony algorithm) یک الگوریتم بهینه سازی بر اساس هوش جمعی و رفتار هوشمندانه جمعیت زنبور عسل است.
آموزش شبکه عصبی برای الگو شناسی
زمان بندی کارها برای ماشین های تولیدی
دسته بندی اطلاعات
بهینه سازی طراحی اجزای مکانیکی
بهینه سازی چند گانه
میزان کردن کنترل کننده های منطق فازی برای ربات های ورزشکار
قدرت تفکر بخشیدن به سیستم
تئودور واس به استفاده از هوش جمعی زنبور در توسعه سیستم های مصنوعی با هدف حل مسایل پیچیده در ترافیک و حمل ونقل پیشنهاد داده است. تئودور واس همچنین پیشنهاد کرد بهینه سازی متا اکتشافی کلونی زنبور عسل (BCO) که قادر به حل قطعی مسائل ترکیبیات، و همچنین مسائل ترکیبی با مشخصه عدم قطعیت است.
الگوریتم زنبور (به انگلیسی: Bee Algorithm) شامل گروهی مبتنی بر الگوریتم جستجو است که اولین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی توسعه یافت؛ این الگوریتم شبیه سازی رفتار جستجوی غذای گروه های زنبور عسل است. در نسخه ابتدایی این الگوریتم، الگوریتم نوعی از جستجوی محلی انجام می دهد که با جستجوی کترهای (تصادفی) ترکیب شده و می تواند برای بهینه سازی ترکیبی یا بهینه سازی تابعی به کار رود.
یک کلونی زنبور عسل می تواند در مسافت زیادی و نیز در جهت های گوناگون پخش شود تا از منابع غذایی بهره برداری کند. قطعات گلدار با مقادیر زیادی نکتار و گرده که با تلاشی کم قابل جمع آوری است، به وسیلهی تعداد زیادی زنبور بازدید می شود؛ به طوری که قطعاتی از زمین که گرده یا نکتار کمتری دارد، تعداد کمتری زنبور را جلب می کند. پروسهٔ جستجوی غذای یک کلونی به وسیلهٔ زنبورهای دیدهبان آغاز می شود که برای جستجوی گلزارهای امید بخش (دارای امید بالا برای وجود نکتار یا گرده) فرستاده می شوند. زنبورهای دیده بان به صورت کتره ای از گلزاری به گلزار دیگر حرکت می کنند. در طول فصل برداشت محصول (گل دهی)، کلونی با آماده نگه داشتن تعدادی از جمعیت کلونی به عنوان زنبور دیده بان به جستجوی خود ادامه می دهند. هنگامی که جستجوی تمام گلزارها پایان یافت، هر زنبور دیده بان، بالای گلزاری که اندوختهٔ کیفی مطمئنی از نکتار و گرده دارد، رقص خاصی را اجرا می کند. این رقص که به نام رقص چرخشی شناخته می شود، اطلاعات مربوط به جهت تکه گلزار (نسبت به کندو)، فاصله تا گلزار و کیفیت گلزار را به زنبورهای دیگر انتقال می دهد. این اطلاعات زنبورهای اضافی و پیرو را به سوی گلزار می فرستد. بیش تر زنبورهای پیرو به سوی گلزارهایی میروند که امید بخشتر هستند و امید بیش تری برای یافتن نکتار و گرده در آن ها وجود دارد. وقتی همهٔ زنبورها به سمت ناحیه ای مشابه بروند، دوباره به صورت تصادفی و به علت محدودهی رقصشان در پیرامون گلزار پراکنده می شوند تا به موجب این کار سرانجام نه یک گلزار، بلکه بهترین گل های موجود درون آن تعیین موقعیت شوند. الگوریتم زنبور عسل هر نقطه را در فضای پارامتری – متشکل از پاسخ های ممکن- به عنوان منبع غذا تحت بررسی قرار می دهد. زنبورهای دیده بان – کارگزاران شبیه سازی شده – به صورت تصادفی فضای پاسخها را ساده می کنند و به وسیلهی تابع شایستگی کیفیت موقعیتهای بازدید شده را گزارش می دهند. جواب های ساده شده رتبه بندی می شوند و دیگر زنبورها نیروهای تازهای هستند که فضای پاسخ ها را در پیرامون خود برای یافتن بالاترین رتبه محل ها جستجو می کنند که گلزار نامیده می شود. الگوریتم به صورت گزینشی دیگر گلزارها را برای یافتن نقطهی بیشینهی تابع شایستگی جستجو می کند
پرواز زنبور عسل قطعه ای از آهنگ ساز مشهور روس نیکولای ریمسکی کورساکف است. وی این قطعه را به عنوان میان پرده برای اپرای افسانه تزار سالتان در سالهای ۱۸۹۹–۱۹۰۰ نوشت.
پرواز زنبور عسل در سرعت بالا قطعه بسیار سختی است و نوازنده را به چالش می کشد. این قطعه در اصل برای ویولن نوشته شده است. تروی استتینا در کتاب اسپید مکانیک برای لید گیتار از این قطعه برای پرورش سرعت استفاده کرده است.
قطعه در گام کروماتیک نوشته شده است. در ابتدای آن یک قو پسر تزار را به زنبور تبدیل می کند تا او بتواند پرواز کرده و به دیدار پدرش برود. قو متن زیر را روی آهنگ می خواند:
قوی پرنده می گوید: حال، برو زنبور من، شاد برو، خود را به کشتی در دریا برسان، مخفیانه داخل شو، و تا قعر شکاف ها برو. بخت یارت باشد گویدون، پرواز کن اما زیاد آنجا نمان!(خرزنبور به پرواز در می آید)
سندرم ملکه زنبور عسل (به انگلیسی: Queen bee syndrome)، نخستین بار در سال ۱۹۷۳ توسط (G.L. Staines, T.E.) تعریف شد. Jayaratne، و C. Tavris. او زنی در مقام اقتدار را مورد بحث قرار می دهد که در میان زیر دستان خود، در رفتارش با زنان سخت گیری بیشتری نسبت به مردان روا می دارد و انتقاد بیشتری می کند. این پدیده توسط مطالعات متعددی ثبت شده است. در یکی دیگر از مطالعات، دانشمندان دانشگاه تورنتو حدس زدند که سندرم ملکه زنبور عسل می تواند دلیل این امر باشد که زنان کار با مدیران زن را پر دغدغه تر حس می کنند؛ هیچ تفاوتی در سطح استرس برای کارگران مرد دیده نشد. یک تعریف متناوب، هرچند نزدیک به هم، تعریف یک زنبور ملکه را به عنوان کسی که در زندگی حرفه ای خود موفق بوده است، توصیف می کند، اما خودداری می کند که به دیگر زنان هم کمک کند.
فمینیسم
خودشیفتگی در رهبری
زنبور ملکه
گرده زنبور عسل (به انگلیسی: Bee pollen) به صورت تکه ها یا دانه هایی کروی پر از گرده های گل است که توسط زنبور عسل کارگر بسته بندی شده و به عنوان منبع غذایی اولیهٔ کندو نگهداری و استفاده می شود. ترکیب این دانه ها شامل قندهای ساده، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین ها، اسیدهای چرب و درصد کمی از اجزای دیگر است. گرده زنبور عسل آمبروزیا؛ (نان ایزدان)، نیز خوانده شده، پس از مخلوط شدن با بزاق، با یک قطره عسل مهر و موم شده و در سلول های کندو نگهداری می شود.گردهٔ زنبور عسل به عنوان یک خوراکی برای انسان گردآوری می شود؛ که این با ادعاهای مختلفی در مورد خاصیت های استفاده از آن همراه است. یکی از آن ها این است که فرایند تخمیر آن را از گردهٔ گل ساده بسیار قوی تر می کند.
گرده افشانی
گیاه درمانان گردهٔ زنبور عسل را به عنوان یک درمان برای علاج بیماری های گوناگونی تجویز می کنند، اما شواهد خوبی وجود ندارد که نشان دهد گردهٔ زنبور عسل به جز یک منبع از مواد مغذی بودن هیچ برتری روشن دیگری داشته باشد. خطرات بالقوهٔ مصرف گردهٔ زنبور عسل شامل آلودگی با میکوتوکسین های قارچی، آفت کش ها یا فلزات سمی است.
برای بیشتر افراد استفادهٔ کوتاه مدت از گردهٔ زنبور عسل بی خطر است، ولی برای کسانی با آلرژی های گرده (رینیت آلرژیک)، ممکن است سبب واکنش های آلرژیک شود مثلاً (تنگی نفس، کهیر، تورم و آنافیلاکسی). مصرف گردهٔ زنبور عسل برای زنان باردار ایمن نیست و در هنگام شیردهی نیز نباید استفاده شود. سازمان غذا و داروی آمریکا (USFDA) علیه استفاده از برخی از محصولات گردهٔ زنبور عسل هشدار داده است؛ زیرا آن ها داروهای محتوی سیبوترامین و فنول فتالئین را نامعتبر دانسته و با مصرف آن مخالفت می کنند.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bee_pollen
مایا زنبور عسل یک سری کتاب کمیک استریپ کودکان است. این اثر در سال ۱۹۱۲ توسط والدمر بانسلس آلمانی خلق شده است. انیمه نیک و نیکو بر اساس همین داستانها ساخته شده است.
نیک و نیکو
موم زنبور عسل یا موم زنبور (Cera alba) (به انگلیسی: Beeswax) موم طبیعی است که توسط زنبور عسل از جنس genus Apis ساخته می شود. این موم توسط ۸ غده تولید موم در قسمتهای شکمی زنبورهای کارگر تولید شده که به درون کندو تخلیه می شود. زنبورهای کارگر کندو با جمع کردن آن سلولهای قفسه مانند را برای ذخیره عسل و حفاظت از لارو و نوزادان در داخل کندو ایجاد می کنند. از لحاظ شیمیایی، موم زنبور از استرهای اسید چرب و الکلهای بلند زنجیره مختلف تشکیل شده است. موم زنبور استفاده های کاربردی فراوانی در صنایع غذایی و طعم دهنده ها دارد (مثلاً به عنوان عامل براق کننده یا منبع روشنایی/گرما). با توجه به سمی بودن جزئی موم های گیاهی، موم زنبور قابل خوردن است و در اکثر کشورها و اتحادیه اروپا تحت نام E901 برای استفاده در صنایع غذایی مورد تأیید قرار گرفته است. با توجه به اینکه مونواسترهای موم زنبور به میزان کمی در روده انسان و سایر پستانداران تجزیه می شود می توان گفت که ارزش تغذیه ای چندانی ندارند. برخی پرنده ها مثل پرنده عسل نما honeyguides توانایی هضم موم عسل را دارند. موم زنبور منبع غذایی اصل در رژیم غذایی پروانه لارو است.
این موم توسط زنبورهای کارگر تولید شده که از هشت غده که به صورت آینه ای در دیواره داخلی استرنوم (سپر شکمی یا صفحه قسمت شکمی) در قسمتهای شکمی ۴ تا ۷ ترشح می شود. اندازه این غدد ترشح موم به سن زنبور کارگر وابسته بوده و بعد از افزایش مقدار پروازهای روزانه این غدد دچار آتروفی و کاهش اندازه می شوند. موم تازه به شفافیت شیشه و بدون رنگ است که در نتیجه جویدن و ترکیب با گرده توسط زنبورهای کارگر کندو کدر و تیره می شود. علاوه بر این، موم با ترکیب روغن های گرده و صمغ ها به صورت افزاینده ای به سمت زرد و قهوه ای شدن پیش می رود. موم حدود ۳ میلیمتر (۰٫۱۲ اینچ) طول و ۰٫۱ میلیمتر (۰٫۰۰۳۹ اینچ) ضخامت داشته و ۱۱۰۰ عدد از آن برای تولید ۱ گرم موم ضروری است.
زنبور عسل از موم برای ساختن سلولهای شانه عسل استفاده می کنند که در آن جوانترها با عسل و گرده ای که ذخیره شده است رشد می کنند. برای ترشح موم از زنبورهای سازنده موم دمای کندو باید بین ۳۳ تا ۳۶ درجه سانتیگراد (۹۱–۹۱ درجه فارنهایت) باشد. میزان عسلی که برای تولید موم توسط زنبورها مصرف می شود بطور دقیق اندازه گیری نشده است. کتاب تولید موم، کاشت، پردازش و محصولات، پیشنهاد می کند که ۱ کیلو موم برای تولید ۲۲ کیلو عسل کفایت می کند. بر اساس آزمایش Whitecomb در سال ۱۹۴۶ میزان ۶٫۶۶ تا ۸٫۸ کیلوگرم عسل ۱ کیلوگرم موم تولید می کند. مطالعه دیگری ۲۴–۳۰ کیلوگرم عسل را برای تولید هر کیلو موم تخمین می زند.
، وقتی زنبورداران عسل را استخراج می کنند، کلاهک هر شانه عسل را با چاقو یا وسیله مخصوص آن می برند. رنگ آن از تقریباً سفید تا قهوه ای متغیر است اما بخش اعظم آن سایه های از رنگ زرد دارند که به درجه خلوص، منطقه و نوع گلهایی که زنبورها گرد آن آمده اند بستگی دارد. موم های حاصل از شانه نگهداری زنبورهای تازه متولد شده در کندو عسل رنگ تیره تری از شانه عسل دارند. ناخالصیها سریعتر در شانه تازه متولدشدگان جمع می شود. بخاطر ناخالصیها، موم باید قبل از استفاده پردازش شود. به میزان باقیمانده slumgum می گویند.
هاچ زنبور عسل یا ماجراهای هاچ زنبور عسل (به ژاپنی: みなしごハッチ) انیمه ای است ۹۱ قسمتی ساخته شده به سال ۱۹۷۰، از محصولات استودیو Tatsunoko Production. شخصیت اصلی این سریال کارتونی، هاچ با صدای خانم ناهید امیریان شمس آبادی در ایران دوبله گردید.این انیمیشن همرا با چند انیمیشن در دهه شصت ازبرنامه کودک ونوجوان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش میشد کارتونهایی مانند بل وسباستیان وحنا دختری در مزرعه موضوع محوری این کارتونها مادر بود این کارتونها نمادی از ارمان یهودیان است مادر نماد سرزمین مقدس است که قوم یهود پس از سالها اوارگی به اغوش ان بازگشتند.
هاچ زنبور عسل (انیمه) در دانشنامهٔ وب گاه Anime News Network

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با زنبور عسل

زنبور عسل در جدول کلمات

زنبور عسل
نحل,انگ
ماد ه ای زردرنگ و نرم و بسیار قابل جذب است که معمولاً آن را زنبور عسل تولید میکند
موم
ماده ای زردرنگ و نرم و بسیار قابل جذب است که معمولا آن را زنبور عسل تولید می کند
موم
نویسنده و فیلسوف مشهور بلژیکی و برنده جایزه نوبل خالق آثاری چون زندگی زنبور عسل و بقایای جنگ
مترلینگ

معنی زنبور عسل به انگلیسی

honeybee (اسم)
زنبور عسل

زنبور عسل را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

امیر حیاتی ٠١:٣٨ - ١٣٩٦/١٠/١٨
نحل
|

جوادقیاسوند ٢٠:١٠ - ١٣٩٨/٠٧/١٣
انگ
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

رضا > کرتیلان
اجاقی > اجاقی
Mahdi > شربت (دارو)
Behnaz > guidelines
مهدی ورمزیار > ورمزیار
دینا حسین پناهی > بر می خیزد
ماد > ریناز
ناهید > establishing

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زنبور عسل   • مفهوم زنبور عسل   • تعریف زنبور عسل   • معرفی زنبور عسل   • زنبور عسل چیست   • زنبور عسل یعنی چی   • زنبور عسل یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زنبور عسل
کلمه : زنبور عسل
اشتباه تایپی : ckf,v usg
عکس زنبور عسل : در گوگل


آیا معنی زنبور عسل مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )