برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1316 100 1

زندگی ایوب

زندگی ایوب در دانشنامه اسلامی

زندگی ایوب
اَیوب ، پیامبری از ذریه اسحاق نبی که صبر و بردباری او در مقابل بلایا شهرت بسیار دارد و در قرآن کریم نیز با همین صفت ستوده شده است .
نام حضرت ایوب (علیه السّلام) چهار بار به عنوان یکی از پیامبران و بندگان صالح خدا ذکر شده است.
نسب
گرچه طبق بعضی از روایات، ایوب از نوادگان یکی از مؤمنان به حضرت ابراهیم (علیه السّلام) بود. ولی از آیه ۸۴ انعام استفاده می شود که او از نواده های حضرت ابراهیم (علیه السّلام) یا حضرت نوح (علیه السّلام) می باشد.علامه طبرسی در مجمع البیان، سلسله نسب حضرت ایوب (علیه السّلام) را چنین ذکر نموده: «ایوب بن اموص بن رازج بن روم بن عیصا بن اسحاق بن ابراهیم علیه السّلام». بنابراین ایوب با پنج واسطه به حضرت ابراهیم (علیه السّلام) می رسد (در مورد سلسله نسب حضرت موسی (علیه السّلام) چنین به دست می آید که آن حضرت با شش واسطه به ابراهیم می رسد، از این رو ظاهرا ایوب (علیه السّلام) جلوتر از موسی (علیه السّلام) می زیست، و به همین خاطر ما در این کتاب، شرح زندگی ایوب (علیه السّلام) را بر شرح زندگی موسی (علیه السّلام) مقدم داشتیم. و در تاریخ نیز آمده: ایوب (علیه السّلام) قبل از موسی (علیه السّلام) ظهور کرد). و از سوی دیگر مادر ایوب (علیه السّلام)، از نواده های حضرت لوط (علیه السّلام) بود. (به نقل بعضی، رحمه دختر افراهیم بن یوسف (علیه السّلام) بود، و به نقل دیگر دختر یعقوب (علیه السّلام) بود ) (و در بعضی از عبارات به جای رحمه، رحیمه آمده است ).
محل تولد
حضرت ایوب (علیه السّلام) در سرزمین جابیه، یکی از نقاط معروف شام چشم به جهان گشود، و پس از بلوغ، از طرف خداوند به پیامبری مبعوث گردید تا مردم آن سرزمین را از بت پرستی و فساد به سوی خداپرستی و عدالت بکشاند، او ۹۳ سال عمر کرد.آن حضرت هفده سال مردم آن سرزمین را به سوی خدای یکتا دعوت کرد، هیچ کس جز سه نفر، به او ایمان نیاوردند.او همسر با ایمان و بسیار مهربانی به نام «رحمه» داشت که در سخت ترین شرایط، به ایوب (علیه السّلام) خدمت کرد، و نسبت به او وفاداری نمود.
غرق در نعمتهای الهی
...

ارتباط محتوایی با زندگی ایوب

زندگی ایوب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زندگی ایوب   • مفهوم زندگی ایوب   • تعریف زندگی ایوب   • معرفی زندگی ایوب   • زندگی ایوب چیست   • زندگی ایوب یعنی چی   • زندگی ایوب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زندگی ایوب
کلمه : زندگی ایوب
اشتباه تایپی : ckn'd hd,f
عکس زندگی ایوب : در گوگل

آیا معنی زندگی ایوب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )