برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1298 100 1

زهرا آیت اللهی

زهرا آیت اللهی در دانشنامه ویکی پدیا

زهرا آیت اللهی
زهرا آیت اللهی فعال اصولگرا، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و از اعضای حقوقی شورای عالی انقلاب فرهنگی است. این نهاد سیاست گذاری و برنامه ریزی کلان در مسائل فرهنگی و اجتماعی زنان و ایجاد هماهنگی های لازم در این امور را بر عهده دارد. او مدیریت گروه مطالعات زن و خانواده پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی -وابسته به نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها- را برعهده دارد.
یادداشت آیت اللهی در روزنامه کیهان مورخه سوم دی ۱۳۹۶ در مخالفت با لایحه منع خشونت علیه زنان توجه گسترده ای را برانگیخت. این لایحه برای تصویب در مجلس از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تهیه شده است. به اعتقاد او دفاع از زنان کار مردان محرم آنهاست و این لایحه باعث بازداشتن مردان از ازدواج و خشونت علیه مردان می شود. به اعتقاد او این لایحه خانواده را تبدیل به یک معرکه می کند تا زنان از مسئولیت هایشان فرار کرده و مردان از جایگاه اصلی خود -مدیریت خانواده- به اعتقاد او جابجا شوند. او این لایحه را باعث دفاع از زنان روسپی به جای زنان عفیف و مظلوم دانسته است.
پدر آیت اللهی روحانی و از شاگردان آیت الله خمینی بود ولی تحصیلات دانشگاهی نیز داشت. آیت اللهی ده سال در قم در حوزه تحصیل کرده و مدرک سطح سه را دریافت کرده است. در تهران مسؤولیت بخش خواهران نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران را بر عهده داشته است.
آیت اللهی معتقد است نباید از ازدواج افراد زیر ۱۸ سال جلوگیری کرد و این کار بر اساس شریعت اسلام حق شخصی این افراد است. او آموزش همسرداری را برای دختران واجب تر از فرمول های شیمی، فیزیک و ریاضی دانسته است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

زهرا آیت اللهی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زهرا آیت اللهی   • مفهوم زهرا آیت اللهی   • تعریف زهرا آیت اللهی   • معرفی زهرا آیت اللهی   • زهرا آیت اللهی چیست   • زهرا آیت اللهی یعنی چی   • زهرا آیت اللهی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زهرا آیت اللهی
کلمه : زهرا آیت اللهی
اشتباه تایپی : civh Hdj hggid
عکس زهرا آیت اللهی : در گوگل

آیا معنی زهرا آیت اللهی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )