انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1086 100 1

زیارت وارث

زیارت وارث در دانشنامه اسلامی

زیارت وارث
زیارت وارث، یکی از زیارتنامه های مشهور امام حسین (ع) که در کربلا قرائت می شود. این زیارتنامه بخشی از دستورالعملِ زیارت امام سوم شیعیان است که امام صادق (ع) به صفوان تعلیم داد. برخی این زیارتنامه را برای زیارت در شب و روز عرفه و عید قربان آورده اند، هر چند طبق روایت می توان آن را در هر زمان برای زیارت امام حسین (ع) قرائت کرد.
این زیارتنامه در واقع بخشی از یک دستورالعمل برای زیارت امام حسین (ع) در حرم آن حضرت است که زائر باید آن را هنگام رسیدن به ضریح مبارک و در قسمت بالای سر امام حسین (ع) بخواند.
برخی زیارت وارث را با عنوان زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه و برخی نیز در اعمال شب و روز عرفه و نیز شب و روز عید قربان آورده اند.
زیارت وارث
این صفحه مدخلی از کتاب فرهنگ عاشورا است
یکی از زیارت های سیدالشهدا علیه السلام که آن حضرت را به عنوان وارث حضرت آدم، حضرت نوح، حضرت ابراهیم، حضرت موسی، حضرت عیسی، حضرت محمد، حضرت علی، حضرت فاطمه زهرا، حضرت خدیجه کبری خطاب می کند. زیارت وارث از امام صادق علیه السلام روایت شده است. و همراه آداب خاصی است و فضیلت بسیار دارد.
«زیارت وارث به زائر می آموزد که اسلام امامت، رسالت تاریخی ادیان توحیدی را بر دوش دارد و به همین دلیل، خاتم الادیان و پیامبرش خاتم الانبیاء است و در اینجاست که معنای امامت را می یابد. زائر در این زیارت، رسالت همه پیامبران بزرگ تاریخ را بر دوش امام حسین علیه السلام می یابد و چنین می فهمد که گویی عاشورا نقطه اوج نبرد همه توحید تاریخی با همه شرک تاریخی است ».
جواد محدثی، فرهنگ عاشورا، نشر معروف.

زیارت وارث را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زیارت وارث   • مفهوم زیارت وارث   • تعریف زیارت وارث   • معرفی زیارت وارث   • زیارت وارث چیست   • زیارت وارث یعنی چی   • زیارت وارث یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زیارت وارث
کلمه : زیارت وارث
اشتباه تایپی : cdhvj ,hve
عکس زیارت وارث : در گوگل


آیا معنی زیارت وارث مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )