برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1263 100 1

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان در دانشنامه ویکی پدیا

زین الدین زیدان
زین الدین زیدان (به فرانسوی: Zinedine Zidane) (زادهٔ ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲ در مارسی) ملقب به زیزو؛ مربی فوتبال کنونی و بازیکن فوتبال بازنشستهٔ فرانسوی است که سرمربیگری باشگاه رئال مادرید را بر عهده دارد. زیدان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال محسوب می شود که به دلیل سرآمدی اش در بازی سازی، دقت، دید، و تکنیک به موفقیت های بسیاری دست یافت. او در پست هافبک تهاجمی برای تیم های یوونتوس، رئال مادرید و تیم ملی فرانسه به رقابت می پرداخت.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است.
زیدان در طول فعالیت حرفه ای خود سه عنوان بهترین بازیکن سال فوتبال جهان از سوی فیفا در سال های ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳، یک عنوان بهترین بازیکن لیگ ۱ فرانسه، یک عنوان بهترین بازیکن لیگ سری آ ایتالیا و دو عنوان بهترین بازیکن خارجی لالیگا را کسب کرد و نام او در فیفا ۱۰۰ (لیست بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال از نظر پله) حضور دارد. او همچنین برنده جایزه بهترین بازیکن سال اروپا، جایزهٔ با ارزش ترین بازیکن جام باشگاه های اروپا و نیز جایزهٔ بهترین بازیکن جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ شده است و به قهرمانی جام جهانی ۱۹۹۸، جام ملت های اروپا، جام باشگاه های اروپا، لیگ ایتالیا، و لیگ اسپانیا نائل آمده است و از این رو می توان او را از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ فوتبال دانست. زیدان سه بار در فینال جام جهانی و فینال جام باشگاه های اروپا گل زده است که دوبار گلزنی در فینال جام جهانی به جام ۱۹۹۸ مربوط می شود که در این جام زیدان دوبار توانست با سرزنی دروازه برزیل را باز کند و با فرانسه به قهرمانی برسد. در فینال لیگ قهرمانان اروپا سال ۲۰۰۲، او با پای چپ گلی را به ثمر رساند که موجب قهرمانی تیم رئال مادرید در این جام شد و این گل به عنوان یکی از بهترین گل ها در تاریخ رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رسیده است. زیدان در فرانسه ردهٔ اول بهترین بازیکن فوتبال تاریخ فرانسه را به خود اختصاص داده است.
زیدان در جام جهانی ۲۰۰۶ نیز در صعود فرانسه به فینال جام جهانی نقش داشت و با فرانسه نائب قهرمان شد. او پس از فینال این جام از فوتبال خداحافظی کرد و به این ترتیب رئال مادرید آخرین تیم باشگاهی و فینال جام جهانی ۲۰۰۶ آخرین بازی حرفه ای او بود.
وی از ابتدای سال ۲۰۱۳ به عن ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های زین الدین زیدان

زین الدین زیدان (زادهٔ ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲ در مارسی، فرانسه) (ملقب به زیزو) فوتبالیست مشهور فرانسوی (الجزایری الاصل) است.
• من خدا نیستم، من فقط یک فوتبالیستم.
• زیدان یک کارشناس است. در طول ۱۰ سال گذشته، هیچ کس مانند او وجود نداشته و بهترین بازیکن جهان بوده است.
• زیدان یکی از بزرگترین بازیکنان در تاریخ است. او یک بازیکن واقعاً باشکوه است.
• آنچه که زیدان در فوتبال انجام می دهد برای بیشتر ما یک خیال است.

ارتباط محتوایی با زین الدین زیدان

زین الدین زیدان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زین الدین زیدان   • مفهوم زین الدین زیدان   • تعریف زین الدین زیدان   • معرفی زین الدین زیدان   • زین الدین زیدان چیست   • زین الدین زیدان یعنی چی   • زین الدین زیدان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زین الدین زیدان
کلمه : زین الدین زیدان
اشتباه تایپی : cdk hgndk cdnhk
عکس زین الدین زیدان : در گوگل

آیا معنی زین الدین زیدان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )