انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 995 100 1

زیگموند فروید

زیگموند فروید در دانشنامه اسلامی

زیگموند فروید
زیگموند شلومو فروید (Sigmund Schlomo Freud, ۱۸۵۶-۱۹۳۹) روان شناس و عصب شناس اتریشی است که به پدر علم روان کاوی مشهور است.
زیگموند فروید، ۶ می ۱۸۵۶ در خانواده ای یهودی در فرایبورگ از مادری ۲۰ ساله و پدری ۴۰ ساله که تاجر پشم بود متولد شد. در ۴ سالگی با خانواده اش به وین رفت. او ۸۳ سال زندگی کرد که ۷۸ سال از آن بجز مسافرت های مکررش در وین گذشت.هنگام تحصیل، فروید از لحاظ مذهب و نژاد خود موجب سرزنش و تحقیر هم ردیف هایش قرار گرفت و این ها موجب کناره گیری و انزوای او شد. در ۱۷ سالگی در دانشگاه پزشکی وین نام نویسی کرد و در ۱۸۸۱ در سن بیست وپنج سالگی دکترای خود را دریافت نمود.
جونز، وتیل، فروید و اصول روان کاوی، هاشم رضی، انتشارات کاوه، ۱۳۳۹.
فروید در آزمایشگاه بروک با دکتر ژوزف بروئر آشنا شد (۱۸۸۰) که معالجه دختر ۲۱ ساله فروید را او آغاز کرده بود، او ضمن این کار حقایق فراوانی درباره تجارب کودک و نشانه های عصبی کشف کرد. همکاری با بروئر به انتشار اثر مشترکشان یعنی مطالعه در زمینه هیستری (۱۸۹۵) منتهی شد که اولین کتاب فروید در زمینه روان کاوی است. همین سال، سال تولد روان کاوی نیز تلقی می شود.در این هنگام که فروید، علاقه عمیقی به روان نژندی پیدا کرده بود تصمیم گرفت برای مطالعه نزد "جی ام شارکو" که در انجام خواب مصنوعی شهرت یافته بود به فرانسه برود. بعد از ۵ ماه اقامت در پاریس به وین بازگشت تا طبابت را از سر بگیرد. همان سال با "مارتابنیز" آشنا شد و با او ازدواج کرد (۱۸۸۶) که حاصل آن شش فرزند بود.
تأسیس انجمن بین المللی روان کاوی
در سال ۱۹۰۸ انجمن بین المللی روان کاوی به ریاست فروید تاسیس شد. این انجمن کنگره هایی را ترتیب می داد که مسائل مهم روان کاوی در آن جا مورد بحث قرار می گرفت. یک سال بعد، فروید به دعوت استانلی هال (Stanley Hall) روان شناس نامی آمریکا به اتازونی سفر کرد. سخنرانی های فروید در آن جا موفقیت شایانی برایش فراهم آورد که نتیجه آن بسط و توسعه روان کاوی در آمریکا بود.
میزیاک، هنریک، تاریخچه و مکاتب روان شناسی، احمد صوانی، آستان قدس رضوی، ۱۳۷۶.
...

زیگموند فروید در دانشنامه ویکی پدیا

زیگموند فروید
عکس زیگموند فروید
مختصات: ۴۸°۱۱′۳۹″ شمالی ۱۶°۲۴′۴۳″ شرقی / ۴۸٫۱۹۴۱۷°شمالی ۱۶٫۴۱۱۹۴°شرقی / 48.19417; 16.41194 دانشگاه خصوصی زیگموند فروید یک دانشگاه خصوصی در وین است. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه علوم انسانی در زمینهٔ روان درمانی و روانشناسی تخصص دارد.
Prof. Alfred Pritz
Prof. Giselher Guttmann
Prof. Raphael M. Bonelli
Prof. Bernd Rieken
Prof. Felix de Mendelssohn
Dr. Elisabeth Vykoukal
Dr. Brigitte Sindelar
Dr. Gerhard Benetka
Dr. Johannes Reichmayr
Dr. Jutta Fiegl
Mag. Eva Pritz
Heinz Laubreuter
Prof. Thomas Druyen
Dr. Omar Gelo
Dr. Albina Colden
Dr. Diana Braakmann
Mag. Stefan Hampl
شعبه پاریس این دانشگاه در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد.
این دانشگاه جزو معدود مراکز آموزشی است که رشته روان درمانی را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد.
از جمله اعضای هیئت علمی کلیدی آن می توان به این افراد اشاره کرد:
ویراست استاندارد تمام آثار روانشناختی زیگموند فروید، نسخه ای کامل از آثار زیگموند فروید است. این نسخه تحت سردبیری جیمز استراچی، با همکاری آنا فروید، و با کمک الیکس استراچی و الن تایسون از آلمانی به انگلیسی ترجمه شد. ویراست استاندارد، شامل 24 جلد می شود، و ابتدا توسط نشریه ی هوگارث در لندن در سال های 1956 تا 1974 چاپ شد. برخلاف مجموعه آثار آلمانی، ویراست استاندارد دربردارنده ی پاورقی های انتقادی ویراستار نیز هست. این محتوای ویرایشی بعداً در نسخه ی آلمانی آثار فروید با عنوان Studienausgabe نیز قرار داده شد.
ویراست استاندارد تمام آثار روانشناختی زیگموند فروید. ترجمه شده از آلمانی، تحت سردبیری جیمز استراچی. با همکاری آنا فروید. به کمک الیکس استراچی و الن تایسون، 24 جلد. 1999.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های زیگموند فروید

زیگموند فروید (زادهٔ ۶ مه ۱۸۵۶- درگذشت ۲۳ سپتامبر ۱۹۳۹) عصب شناسی و روان شناس اتریشی بود. فروید پایه گذار رشته روانکاوی است.
• زمانی که با گربه ها صرف شود بیهوده نگذشته است.
• کاملأ با خود روراست بودن ورزش خوبی است.
• نگاه کردن به گل ها آرامش آور است. آنها نه احساسی دارند و نه ستیزه ای.
• هر کس محبوب بی چون و چرای مادرش باشد، خود را چون سردار فاتحی می پندارد، که این احساس غالباً در زندگی باعث موفقیتش می گردد.
کودکان کاملأ خودمدار هستند. آنها به شدت نیازهای خود را حس می کنند و برای پاسخ دادن به آنها سرسختانه تلاش می کنند.
• آناتومی تقدیر است.
زن باید مرد را نرم کند اما نباید او را ضعیف کند.
• مذهب تخیل است و پایه قدرتش در این است که در محدوده تمایلات غریزی ما واقع می شود.
• حقیقتاً بیشتر مردم آزادی نمی خواهند، زیرا آزادی شامل مسئولیت می شود، و بیشتر مردم از مسئولیت هراس دارند.
• پرسش بزرگی که هیچگاه پاسخی به آن داده نشده و من هنوز با وجود سی سال تحقیق در مورد روح زنانه نتوانسته ام به آن پاسخی بدهم این است که «یک زن چه می خواهد؟
• اساسأ خدا چیزی نیست جز پدری که او را تعالی بخشیده اند.
• گاهی اوقات یک سیگار، فقط یک سیگار است.
• هدف تمام زندگی مرگ است.
• اولین انسانی که به جای سنگ فوحشی را پرتاب کرد بنیان گذار تمدن بود.
• حقایق نهفته در پس تعالیم ادیان چنان اعوجاج یافته و به صورت نظام مند در لفافه پیچیده شده، که عامه مردم نمی توانند آن را درک کنند. درست مثل این که در پاسخ به کودکی که می خواهد بداند یک نوزاد از کجا آمده، پاسخ دهیم حاجی لک لک آن را آورده. در اینجا ما با زبانی سمبولیک حقیقتی را برای کودک بازگو کرده ایم، ولی کودک که نمی تواند معنای نهفته در پس سمبول لک لک را درک کند، به شک می افتد و احساس می کند سرش کلاه رفته است. اغلب از همینجاست که نطفه بی اعتمادی او نسبت به بزرگسالان بسته می شود و شروع به عصیان می کند. به خاطر همین، امروزه سعی می کنیم دیگر از زبان سمبلیک برای توضیح وقایعی که ورای درک کودک است استفاده نکنیم و حقایق را در حد فهم و درک او برایش توضیح دهیم.
• هر کس که از هنر تأثیر پذیرفته باشد می داند که ارزش هنر به مثابهٔ سرچشمهٔ لذت و تسلی خاطر در زندگانی حدی ندارد.
• * «مشکل روان شناسی فروید این است که اساسش تنها بر مطالعة بیماران روانی استوار شده. فروید هیچ گاه با آدم سالمی روبرو نشده بود، یعنی فقط با بیمارانش و روانکاوهای دیگر ارتباط داشت؛ بنابراین، روان شناسی فروید نیز فقط با گذشتة افراد سروکار داد. نظام های دیگر روان شناسی که به وضعیت کنونی اشخاص و توانایی های بالقوة آنان در آینده، می پردازند، به نظرم واقع گرایانه ترند.» Writers at work: the Paris interviews,c1958 -> آلدوس هاکسلی

ارتباط محتوایی با زیگموند فروید

زیگموند فروید را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی زیگموند فروید

بهمن عنایتی کاریجانی ٠٧:٤٤ - ١٣٩٨/٠٦/٢١
بنام خدا
با سلام، زیگموند فروید روانشناس یهودی تبار اهل اتریش که در خصوص تعبیر خواب که
یک مورد مربوط به عالم مجرد و غیب هست و طبق فرمایش ایت الله جوادی املی در جلد تفسیر گرانسنگ خویش در جلد ۴۲ تعبیر خواب فروید مردود بوده و کسانی که با عالم لاهوتی در ارتباط میباشند یعنی چهارده معصوم ( ع ) قادر به تعبیر خواب میباشند ، این فروید در خصوص عقده ادیپ و الکترا ، که اشاره به علاقه پسر به مادر و دختر به پدر نموده و با این نظریه خود زنا با محا رم را در غرب بیشتر کرد در کتاب سه نظریه جنسی خود صراحتا نوشته که شهوت خود را ازاد بگذار تا به هر جا که میخواهد تو را بکشاند. و جهت رفع افسردگی دوست خود از کوکایین استفاده نمود که وضع وی را بسیار وخیم نمود. با تشکر.
|

پیشنهاد شما درباره معنی زیگموند فرویدنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

ا.امين > دادرسان
کورش شیرازی > یاقچی یول
فرشاد > paraphrase
کورش شیرازی > یاقچی
پیمان > nonchalance
zb > cross
نعمت الله سیادت مقدم شاعر > وقاهت
Ali > سخن بیهوده

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی زیگموند فروید   • مفهوم زیگموند فروید   • تعریف زیگموند فروید   • معرفی زیگموند فروید   • زیگموند فروید چیست   • زیگموند فروید یعنی چی   • زیگموند فروید یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی زیگموند فروید
کلمه : زیگموند فروید
اشتباه تایپی : cd'l,kn tv,dn
عکس زیگموند فروید : در گوگل


آیا معنی زیگموند فروید مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )