انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1089 100 1

ساراگوسا

ساراگوسا در دانشنامه ویکی پدیا

ساراگوسا
ساراگوسا پایتخت بخش خودمختار آراگون در کشور اسپانیا است.
نام این شهر در زبان اسپانیایی Zaragoza است و در زبان اسپانیایی در لهجه بیشتر بخش های اسپانیا حرف «Z» مانند «ث» در زبان عربی تلفظ می شود و در بقیه لهجه های اسپانیایی (مانند اسپانیایی آمریکای لاتین و جنوب اسپانیا) مانند «س» تلفظ می شود و هرگز مانند «ز» تلفظ نمی شود. بنابراین تلفظ درست نام این شهر در زبان فارسی می شود «ساراگوسا» و نه «زاراگوزا».
منابع عربی و اسلامی نام این شهر را سرقسطه گفته اند.
عکس ساراگوسا
ساراگوسا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
ساراگوسا
استان ساراگوسا
باشگاه فوتبال رئال ساراگوسا
ساراگوسا (انتیوکیا) (به اسپانیایی: Zaragoza Municipality, Antioquia) یک سکونتگاه مسکونی در کلمبیا است که در بخش انتیوکیا واقع شده است.
فهرست شهرهای کلمبیا
سیارک ۲۱۸۹ (به انگلیسی: 2189 Zaragoza، نامگذاری:1975QK) دو هزار و صد و هشتاد و نهمین سیارک کشف شده است که در ۳۰ اوت ۱۹۷۵ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۲٫۸۰ است.
ساراگوسا (به انگلیسی: Saragossa) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان واکر، آلاباما واقع شده است. ساراگوسا ۱۶۴٫۹ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
ساراگوسا (به انگلیسی: Saragosa) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان ریوز، تگزاس واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
آتکا، ساراگوسا (به اسپانیایی: Ateca) یک دهستان در اسپانیا است که در استان ساراگوسا واقع شده است. آتکا ۸۴ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۰۴۴ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای اسپانیا
آتیا، ساراگوسا (به اسپانیایی: Atea) یک دهستان در اسپانیا است که در Campo de Daroca واقع شده است. آتیا ۳۴٫۶۸ کیلومتر مربع مساحت و ۱۲۵ نفر جمعیت دارد و ۸۴۲ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای اسپانیا
آریسا، ساراگوسا (به اسپانیایی: Ariza) یک دهستان در اسپانیا است که در استان ساراگوسا واقع شده است. آریسا ۱۰۳ کیلومتر مربع مساحت و ۱٬۲۶۷ نفر جمعیت دارد و ۷۶۳ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای اسپانیا
آیرونکلاد ساراگوسا (به انگلیسی: Spanish ironclad Zaragoza) یک کشتی است که طول آن ۸۵٫۴ متر (۲۸۰ فوت ۲ اینچ) می باشد. این کشتی در سال ۱۸۶۷ ساخته شد.
ساراگوسا یا ثاراگوثا یا زاراگوزا (به اسپانیایی: Zaragoza) استانی در شمال اسپانیا، در مرکز بخش خودمختار آراگون است.
استان های اسپانیا
این استان هم مرز با استان های لیدا، تروئل، گوادالاخارا، سوریا، لاریوخا، نابارا و هوئسکا است.
مرکز استان شهر ساراگوسا است.
جمعیت این استان ۸۸۰٬۱۱۸ نفر است (۲۰۰۳) که از این میان سه چهارم در شهر ساراگوسا ساکن هستند. مساحت استان ۱۷٬۲۷۴ کیلومتر مربع است و ۲۹۲ دهستان دارد که بیش از نیمی از آنها دهکده های با کمتر از ۳۰۰ نفر هستند.
رئال ساراگوسا اس ای دی (به اسپانیایی: .Real Zaragoza, S.A.D)، باشگاه فوتبالی است که در شهر ساراگوسا از ایالت آراگون کشور اسپانیا قرار دارد. این باشگاه که در ۱۸ مارس ۱۹۳۲ تأسیس شده است، در فصل ۰۹-۲۰۰۸ لیگ دسته دوم باشگاه های اسپانیا، موسوم به سگوندا دیویژن، با قرار گرفتن در ردهٔ دوم، موفق به صعود به لالیگا شد. آن ها با پیراهنی سفیدرنگ به همراه شورت ورزشی سرمه ای به میدان می روند. ورزشگاه خانگی باشگاه نیز لاروماردا است که ۳۴٬۵۹۶ نفر گنجایش دارد.
لالیگا
کوپا دل ری
ساراگوسا
از مهم ترین افتخارات باشگاه، می توان به کسب ۶ عنوان کوپا دل ری و یک عنوان سوپرکاپ اسپانیا و نیز یک قهرمانی در جام برندگان اروپا در سال ۱۹۹۵ اشاره کرد.
پایگاه هوایی ساراگوسا (به انگلیسی: Zaragoza Air Base) یک فرودگاه پایگاه نیروی هوایی است . این فرودگاه در شهر ساراگوسا کشور اسپانیا قرار دارد .
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های اسپانیا
خروجی کلیسای ساراگوسا (اسپانیایی: Salida de la misa de doce de la Iglesia del Pilar de Zaragoza) یک فیلم مستند و صامت ساخته ادورا خیمنو در سال ۱۸۹۶ میلادی است.
سینمای اسپانیا
استان ساراگوسا در بخش خودمختار آراگون اسپانیا ۲۹۲ دهستان دارد.
ساراگوسا
فرودگاه ساراگوسا (به انگلیسی: Zaragoza Airport) (به زبان بومی: Aeropuerto de Zaragoza) یک فرودگاه همگانی با کد یاتا ZAZ است که یک باند فرود بتن دارد و طول باند آن ۳۷۱۸ متر است. این فرودگاه در شهر ساراگوسا کشور اسپانیا قرار دارد و در ارتفاع ۲۶۳ متری از سطح دریا واقع شده است.
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های اسپانیا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ساراگوسا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ساراگوسا   • مفهوم ساراگوسا   • تعریف ساراگوسا   • معرفی ساراگوسا   • ساراگوسا چیست   • ساراگوسا یعنی چی   • ساراگوسا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ساراگوسا
کلمه : ساراگوسا
اشتباه تایپی : shvh',sh
عکس ساراگوسا : در گوگل


آیا معنی ساراگوسا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )