برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1283 100 1

ساندویچ

/sAndeviC/

برابر پارسی: دست پیچ

معنی ساندویچ در لغت نامه دهخدا

ساندویچ. (انگلیسی ، اِ) نانی که درمیان آن چند نوع غذا از قبیل : مرغ ، تخم مرغ ، گوجه ، خیار و غیره گذارده باشند. نان را از وسط دو نیم کنندو در میان آن ژامبون یا نوع غذای دیگر قرار دهند.

ساندویچ. (اِخ ) رجوع به هاوایی شود.

معنی ساندویچ به فارسی

ساندویچ
( اسم ) قطعه نانی که به دو قطعه بخش کرده داخل آنرا کره مالیده گوشت تخم مرغ پخته خیار شور گوجه فرنگی و غیره جای دهند بزماورد .

معنی ساندویچ در فرهنگ معین

ساندویچ
(نْ دِ) [ انگ مأخوذ از نام واضع آن . ] (اِ.) بزم آورد، قطعة نانی که آن را به دو قطعه بخش کرده داخل آن را سس یا کره مالیده گوشت ، تخم مرغ پخته ، خیارشور، گوجه - فرنگی و غیره جای دهند.

معنی ساندویچ در فرهنگ فارسی عمید

ساندویچ
نوعی خوراک سرد یا گرم که از دو تکه نان و مقداری گوشت، کالباس، مرغ، تخم مرغ، پنیر، کره، خیارشور، گوجه، کاهو، و امثال آن تهیه می شود.

ساندویچ در دانشنامه ویکی پدیا

ساندویچ
ساندویچ نوعی غذاست که شکل ساده آن از سبزیجات، برشهای گوشت، پنیر یا سایر مواد غذایی در لابلای دو برش نان، تهیه می شود. این نوع خوراک، در قرن ۱۸ میلادی به خاطر «جان مونتاگو، ارل چهارم ساندویچ»، به این نام درآمد. برای مونتاگو در هنگام قمار برشهای نان و گوشت آورده می شد تا او ضمن قمار بازی کردن بتواند غذا هم بخورد. بزودی خوردن ساندویچ در تمام قاره اروپا همه گیر شد و نام آن به زبان فرانسه هم راه یافت، از آن هنگام ساندویچ، به دلیل سادگی در تهیه کردن، قابلیت همراه بردن با خود و تنوع بسیار آن، تقریباً به همه دستورهای غذایی در کشورهای غربی راه یافت. انواع گوناگونی از ساندویچ ها در کشورهای مختلف وجود دارند به طوری که در قالب سرد و گرم و از انواع مختلف نان که لابلای آن مواد غذایی از قبیل: ژامبون، مرغ، تخم مرغ، ماهی، گوجه فرنگی، خیار، کاهو و غیره گذارده باشند، تشکیل می شوند. همبرگر به عنوان یک ساندویچ فوری و گرم یکی از غذاهای اصلی مردم آمریکا محسوب می شود.
sandwich. (2009). In Encyclopædia Britannica. Retrieved February ۱۷، ۲۰۰۹، from Encyclopædia Britannica Online
عکس ساندویچ
ساندویچ ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
ساندویچ (فیلم ۲۰۰۶)
ساندویچ (فیلم ۲۰۱۱)
ساندویچ (به انگلیسی: Sandwich) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان برنستبل، ماساچوست واقع شده است. ساندویچ ۹٫۹ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۹۶۲ نفر جمعیت دارد و ۴ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
«ساندویچ» (انگلیسی: Sandwich) یک فیل ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ساندویچ در دانشنامه آزاد پارسی

سانْدْویچ (sandwich)
غذایی حاوی یک قطعه گوشت، یا غذایی دیگر، بین دو برش نان. اگرچه این نوع غذا مدتی مدید است که مصرف می شود، کاربرد اصطلاح ساندویچ برای آن به قرن ۱۸ برمی گردد و برگرفته از لقب جان مونتگیوملقب به چهارمین ارلِ شهر سندویچ انگلستان است که قماربازی قهار بود و منتظر چیدن میز غذا نمی شد و غذایش را بدون تشریفات سرِ میز بازی می خورد. در گذشته در ایران لقمه قاضی یا غازی همانند ساندویچ بود. احتمالاً لقمه ای بوده که جنگجویان (غازی ها) هنگام نبرد همراه داشتند، و یا قاضی هنگام کار قضاوت که فرصت غذاخوردن نداشت از لقمۀ قاضی استفاده می کرد. نوع مشابهی از آن را هم بزم آورد می نامیدند.

ارتباط محتوایی با ساندویچ

ساندویچ در جدول کلمات

ساندویچ گرم
هات داگ
تکه باریک یا فشرده گوشت یا مرغ که ساندویچ نیز از آن درست می کنند
فیله
مسوول ارشد بازاریابی ساندویچ فروشی های زنجیره ای ساب وی در آمریکا
تونیپیس
نوعی ساندویچ گرم
هات داگ
از ساندویچ های محبوب لبنانی
فلافل

معنی ساندویچ به انگلیسی

sandwich (اسم)
ساندویچ

معنی کلمه ساندویچ به عربی

ساندویچ
سندويتش
سندويتش
هامبرغر

ساندویچ را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

ا
دست پیچ
داود
در صنایع هوایی و بین خلبانان جنگنده.اصطلاحی هست به نام ساندویچ اتک..و اینگونه است که جنگنده هدف در وسط قرار میگیرد.و یه جنگنده مهاجم بالای جنگنده هدف و دیگری زیر جنگنده هدف قرار میگیرد.. و با شلیک موشک .سقوط میکند. که به اصطلاح میگویند. جنگنده سقوط کرده.ساندویچ اتک شده.
محمدرحیم ریگی
سرپاخور
حسین
�پیچینه�
همانطور که در ترکی به لقمه گفته میشه و ریشه پارسی داره
رضا روحی ناوخی
جوف در زبان کرمانجی که شاخی از فارسی غربی است به معنای مواد غذایی که درون لایه ای از نون قرار دارد
آرین
ساندویچ در زبان آلمانی می شود Das belegte Brot یک یا چند چیزی را توی نان گذاشتن, ساده ترین واژه در زبان پارسی برای آن[ نان پیچیده] است. مخترع آن John Montagu یک دیپلمات بریتانی است( ۱۷۱۸ تا ۱۷۹۲ میلادی). او بهترین تفریحش ورق بازی بود و چون مدت زیادی را صرف اینکار می کرد وقت برای خوردن غذا نداشت به این خاطر بین دو تکه نان چیزهایی را می گذاشت و با خودش می برد و در هنگام ورق بازی که گرسنه اش می شد می خورد. امروز در تکنیک از واژه ساندویچ استفاده می شود. به عنوان مثال دیگ غذا خوری استیل را که می سازند به ته آن می گویند ساندویچی است و آن به این خاطر است که در زیره دیگ که روی اجاق گذاشته می شود یک لایه جدا گانه می چسپانند و آنرا پرس می کنند که بیشتر جنس آن از کرم نیکل ۱۸/۸ یا کمتر است و اگر آهنربا را به آن نزدیک کنیم به آن می چسبد. در صورتیکه کرم نیکل ۱۸/۱۰ که کیفیت بالاتری دارد آهنربا را به خود جذب نمی کند.اگر توجه کنیم نان ساندیچ را به شکل های مختلف می سازند. یک جور آن دو طرفش یکی است می شود از اصطلاحی که در گیاه شناسی بکار می رود استفاده کرد و به آن ‌Bilateral گفت طور دیگر آن مانند نان همبرگر مک دونالد از شکم و قسمت پشت ساخته شده که به آن Dorsiventral می گویند. برگ تعدای از درختان هم چنین شکلی دارند.
ایرزاد
ساندویچ
نان پیچه ، نان و پیچ ، نانه پیچ

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• ساندویچ خانگی   • انواع ساندویچ با نان تست   • انواع ساندویچ مرغ   • ساندویچ ساده   • انواع ساندویچ سرد   • ساندویچ بندری   • ساندویچ ماکارونی   • ساندویچ گوشت   • معنی ساندویچ   • مفهوم ساندویچ   • تعریف ساندویچ   • معرفی ساندویچ   • ساندویچ چیست   • ساندویچ یعنی چی   • ساندویچ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ساندویچ
کلمه : ساندویچ
اشتباه تایپی : shkn,d]
آوا : sAndeviC
نقش : اسم
عکس ساندویچ : در گوگل

آیا معنی ساندویچ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )