انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1088 100 1

سجادی جعفر

سجادی جعفر در دانشنامه اسلامی

سجادی جعفر
سید جعفر سجادی، در اسفندماه 1303ش در کارماسه، از روستاهای بلوک لنجان سفلای اصفهان، بر کرانه غربی زاینده رود به دنیا آمد.پدرش سید علی سجادی مردی روستایی و کشاورز بود و با لغت عرب آشنا بود و بر رسایل عملیه و فتواهای علمای مشهور تسلط داشت.
سید جعفر سجادی پیش از آنکه دوران مکتب را تجربه نماید، نزد پدر الفبا و یک جزو قرآن را آموخت. او در پنج سالگی تحصیلات خود را نزد «زن آخوند» که بانوی مکتب داری بود، ادامه داد. و در هفت سالگی به مکتب ملا هاشم کله ای رفت. سید ناجی نام استاد بعدی وی بود که در نزد او «جامع المقدمات» را فراگرفت. سپس از محضر میرزا عبدالله نکوآبادی و شیخ محمدحسین شریعت فلاورجانی استفاده برد.
ایشان برای ادامه تحصیل به اصفهان مهاجرت کرد و همزمان درکارخانه هراتی اصفهان مشغول به کار شد. روزهایی را که به کار نمی رفت در مدارس علوم قدیمه اصفهان در مجلس درس استادان حاضر می شد. سپس در مدرسه اسماعیلیه یا خاتون آبادی که در یکی از محلات دروازه حسن آباد اصفهان واقع بود به تحصیل پرداخت.
علاوه بر آن، سید جعفر در مدرسه ثقةالاسلام، مدرسه صدر، مدرسه عربان، مدرسه ملا عبدالله و مدرسه جده بزرگ درس خواند. سید جعفر سجادی چون در مدرسه مروی خوش درخشید، از طرف مسئولین حوزه جهت اخذ مدرک لیسانس به دانشکده معقول و منقول معرفی شد و پس از سه سال تحصیل، در سال 1329ش فارغ التحصیل شد. در سال 1334ش، سجادی برای تحصیل در دوره دکتری در رشته معقول (علوم عقلی و فلسفی) ثبت نام کرد و در سال 1341 از رساله خود دفاع کرد و دوره دکتری را به انجام رسانید.
سید جعفر سجادی در مدرسه اسماعیلیه یا خاتون آبادی اصفهان نزد شیخ ابوالفضل مسجدشاهی تعلیم دید. او در مدرسه صدر اصفهان نیز در محضر حاج سید رضا خراسانی و سید حسین خادمی کسب فیض کرده است. سید جعفر در مدرسه عربان اصفهان در محضر شیخ امان الله و شیخ عبدالجواد فریدنی بود. سجادی در مدرسه عربان از کسانی چون میرزا عباس شیخ الاسلامی بهره برده است.
همچنین در مدرسه جده بزرگ، نزد کسانی همچون حاج شیخ محمدحسن نجف آبادی، شیخ محمدتقی تفرشی، حاج آقا صدر کوهسپایی، فیاض، سید حسین خادمی، شیخ محمدعلی حبیب آبادی، حاج سید جواد غروی و حاج آقا رحیم ارباب به تحصیل پرداخته است. سید جعفر سجادی در مدرسه میرزا محمود تهران نیز تحصیل نمود. این مدرسه چون تازه تأسیس شده بود و استاد و مدرس فاضل و متبحری نداشت، سید جعفر به مدارس دیگری از جمله مدرسه مروی می رفت و در درس سید کاظم کروندی شرکت می کرد. او همچنین محضر حاج شیخ علی تهرانی، میرزا باقر آشتیانی، شیخ محمدرضا قلی زاده تهرانی، شیخ محمدتقی آملی، سید عباس آیت الله زاده فشارکی طباطبایی، سید صدرالدین جزایری، سید ابوالقاسم کاشانی و محمدباقر کمره ای را نیز درک کرده است.

ارتباط محتوایی با سجادی جعفر

سجادی جعفر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سجادی جعفر   • مفهوم سجادی جعفر   • تعریف سجادی جعفر   • معرفی سجادی جعفر   • سجادی جعفر چیست   • سجادی جعفر یعنی چی   • سجادی جعفر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سجادی جعفر
کلمه : سجادی جعفر
اشتباه تایپی : s[hnd [utv
عکس سجادی جعفر : در گوگل


آیا معنی سجادی جعفر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )