برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1185 100 1

سرزمین کوهستانی ارمنستان

سرزمین کوهستانی ارمنستان در دانشنامه ویکی پدیا

سرزمین کوهستانی ارمنستان
سرزمین کوهستانی ارمنستان یا فلات ارمنستان سرزمینی است با کوهستان های بلند و دژ طبیعی باشکوهی است که حصارهای آن از دشت قفقاز جنوبی گرفته تا فلاتی که امروزه به اشتباه نام فلات آناتولی نام گرفته و از دریای سیاه تا دشت میان رودان گسترده است.
تاریخ ارمنستان
پیشاتاریخ ارمنستان
کلمهٔ کوهستان ها یا فلات ارمنستان کلمه ای کاملاً علمی است که از لحاظ زمین شناسی به مناطق خاص جغرافیایی، که دارای شرایط یکسان از لحاظ جغرافیایی و زمین شناسی هستند، گفته می شود. فلات ارمنستان از لحاظ علمی عبارت است از برجستگی هایی در سطح زمین که پیدایش آن ها معلول شرایطی خاص در آسیا بوده. این برجستگی ها را زمین شناس معروف آلمانی، اتو ویلهلم هرمان فن آبیش بلندی ها یا کوهستان های ارمنستان نامیده است.
این سرزمین مرتفع و وسیع مرکب است از چندین رشته کوه، که در میان آن ها سلسله جبال پونتیک و رشته کوه های توروس از همه مهمترند و نیز از چندین فلات مرتفع که به صورت پشته های بلند و متوالی از هزار تا دو هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد و دره های عمیق آن ها را قطع کرده است که در آن ها رودهای بزرگی از جمله ارس و دوشاخه رود فرات و مسیر فوقانی دجله جریان دارند.
از این فلاتها قله های آتشفشانی بلندی سربرافراشته اند که بلندترین آن ها کوه آرارات بزرگ به ارتفاع ۵۱۵۶ متر است. گرچه این سرزمین عادتاً جزو قاره آسیا شمرده شده است، ولی در واقع قسمتی از مرزهای اروپا است، و چنان که «ژنرال فن سکت» گفته است:
عکس سرزمین کوهستانی ارمنستان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سرزمین کوهستانی ارمنستان

سرزمین کوهستانی ارمنستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سرزمین کوهستانی ارمنستان   • مفهوم سرزمین کوهستانی ارمنستان   • تعریف سرزمین کوهستانی ارمنستان   • معرفی سرزمین کوهستانی ارمنستان   • سرزمین کوهستانی ارمنستان چیست   • سرزمین کوهستانی ارمنستان یعنی چی   • سرزمین کوهستانی ارمنستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سرزمین کوهستانی ارمنستان
کلمه : سرزمین کوهستانی ارمنستان
اشتباه تایپی : svcldk ;,isjhkd hvlksjhk
عکس سرزمین کوهستانی ارمنستان : در گوگل

آیا معنی سرزمین کوهستانی ارمنستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )