انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 921 100 1

سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه

سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه در دانشنامه اسلامی

سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه
سفرنامه میرزا ابوالحسن خان ایلچی یا حیرت نامه اثر محمد هادی علوی شیرازی است که سال ها در سفر میرزا ابوالحسن خان ایلچی به روسیه، به ضبط وقایع و تحریر نوشتجات مأمور گردیده است.
موضوع این سفرنامه، سفارت میرزا ابوالحسن خان شیرازی معروف به ایلچی کبیر به روسیّه است، پس از معاهده شوم گلستان به جهت پاره ای مذاکرات در باب باز پس گرفتن برخی از شهرهایی که روسیه در جنگ ده ساله اوّل ایران و روس تصرف کرده بود. میرزا ابوالحسن خان ریاست این هیأت را بر عهده داشت که با هدایایی گرانبها از جانب پادشاه ایران به روسیّه رفت و پس از سه سال دست خالی و بی نتیجه به ایران برگشت، نویسنده کتاب محمد هادی علوی شیرازی است، لکن سفرنامه به نام میرزا ابوالحسن رئیس هیأت سیاسی شهرت دارد.
بنابراین شرح حال و مجمل احوالی از گزارش سفر مذکور و حقیقت احوال جماعت روسیه و سایر امورات اتفاقیه را لازم شمرده، در این رساله ثبت و آن را به «دلیل السفرا» موسوم ساخته، چون ایام سفر مذکور مدت سه سال و کسری طول به هم رسانید، در این رساله ماه به ماه، بلکه روز به روز به طریقی که ربط ایام از یکدیگر گسسته نشود، وقایع اتفاقیه به قسم روزنامجات ثبت افتاده و غرض اصلی از تحریر رساله مذکور وقایع امور اتفاقیه است و عبارت پردازی و حسن مقاله به هیچ وجه منظور نشده است.
در پیش درآمد کتاب به شرح احوال نویسنده کتاب و میرزا ابوالحسن خان ایلچی و جنگ ایران و روم پرداخته شده است. کتاب شامل هشت فصل به قرار زیر است:
فصل اول: وقایع سفر از تهران تا تفلیس

سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیهنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه   • مفهوم سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه   • تعریف سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه   • معرفی سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه   • سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه چیست   • سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه یعنی چی   • سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی ایلچی به روسیه
کلمه : سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه
اشتباه تایپی : stvkhli ldvch hf, hgpsk ohk advhcd (hdg]d) fi v,sdi
عکس سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه : در گوگل


آیا معنی سفرنامه میرزا ابو الحسن خان شیرازی (ایلچی) به روسیه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )