انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1073 100 1

سمت (انتشارات)

سمت (انتشارات) در دانشنامه ویکی پدیا

سمت (انتشارات)
سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها با نام اختصاری سمت سازمانی دولتی پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران است که به تدوین کتاب های مبنایی و درسی در سطح دانشگاهی می پردازد. این سازمان در ۷ اسفند ۱۳۶۳ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی تأسیس شد. هدف از بنیان گذاشتن این سازمان دگرگونی بنیادی در درس های علوم انسانی دانشگاه ها بوده است. ریاست این سازمان را احمد احمدی بر عهده داشت. پس از درگذشت احمدی در خرداد ۱۳۹۷، محمد ذبیحی سرپرستی سازمان «سمت» را بر عهده گرفت.
الهیات (ادیان و عرفان - فلسفه و کلام - تاریخ و تمدن ملل اسلامی - علوم قرآنی و حدیث - فقه و حقوق اسلامی)
آموزش زبان انگلیسی
مشاوره و راهنمایی
ادیان و عرفان
اقتصاد اسلامی
تاریخ و تمدن ملل اسلامی
اقتصاد
باستان شناسی
تاریخ
علوم ورزشی
جغرافیا
حسابداری
حقوق
دروس عمومی
روان شناسی
زبان شناسی
زبان و ادبیات عربی
زبان و ادبیات فارسی
زبان و ادبیات فرانسه
زبان و ادبیات روسی
علوم اجتماعی
علوم تربیتی
علوم سیاسی
فلسفه و کلام
فقه و مبانی حقوق اسلامی
علم اطلاعات و دانش شناسی
علوم قرآن و حدیث
مرمت و احیای بناهای تاریخی
مطالعات کتاب درسی دانشگاهی
مدیریت
هنر
مدیریت آموزشی
معماری و شهرسازی
علوم شناختی
آموزش زبانهای خارجی
انگلیسی (آموزش زبان انگلیسی - زبان و ادبیات انگلیسی - مترجمی انگلیسی - کتابهای زبان انگلیسی تخصصی (ESP) در حوزه های: علوم پایه و مهندسی - علوم پزشکی - علوم انسانی - هنر)
کتابهای افغانستان.
«سمت» علاوه بر انتشار کتاب، به برگزاری همایش های مرتبط و انجام پژوهش های لازم هم می پردازد. این سازمان تا آذر 1397، 2194 عنوان کتاب با شمارگان تقریبی 40 میلیون جلد و در موضوعات گوناگون علوم انسانی چاپ کرده است و ده ها کتاب زیر چاپ و صدها کتاب در مراحل مختلف تدوین دارد. بهای کتابهای این سازمان در مقایسه با قیمت شرکتهای انتشاراتی دیگر ارزان تر است.
سازمان «سمت» بیشترین همکاری را با کشور افغانستان دارد و تاکنون ۱۰ دورهٔ کامل از کتابهایش را به دانشگاه های این کشور اهدا کرده است و همچنین مسئولیت چاپ کتاب های استادان افغانستان را بر عهده دارد و ۵۹ عنوان کتاب از این استادان را منتشر کرده است؛ و سالانه ده ها هزار کتاب این سازمان به افغانستان فرستاده می شود.
یک دورهٔ کامل از کتابهای سمت به خجند تاجیکستان نیز فرستاده شده است و نمایشگاهی دائمی نیز در این کشور وجود دارد. علاوه بر این سازمان سمت با کشورهای غیر فارسی زبان از جمله جمهوری آذربایجان، روسیه، سوریه و عراق نیز همکاری دارد و نیازهای دانشجویان فارسی زبان کشورهای دیگر را مرتفع می کند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سمت (انتشارات)

سمت (انتشارات) را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سمت (انتشارات)   • مفهوم سمت (انتشارات)   • تعریف سمت (انتشارات)   • معرفی سمت (انتشارات)   • سمت (انتشارات) چیست   • سمت (انتشارات) یعنی چی   • سمت (انتشارات) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سمت انتشارات
کلمه : سمت (انتشارات)
اشتباه تایپی : slj (hkjahvhj)
عکس سمت (انتشارات) : در گوگل


آیا معنی سمت (انتشارات) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )