برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1145 100 1

سن ژان پرس

سن ژان پرس در دانشنامه ویکی پدیا

سن ژان پرس
آلکْسی لژه (به فرانسوی: Alexis Leger) با نام مستعار سن ژون پرْسْ (به فرانسوی: Saint-John Perse) یا سن لژه لژه، دیپلمات و شاعر برجسته فرانسوی بود.
آناباز
تبعید
برف ها
شعر
پرندگان
او در ۳۱ مارس ۱۸۸۷ در جزیره گوادلوپ واقع در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی به دنیا آمد و بعدها تصویر زادگاه و دریا را در آثار خود منعکس کرد. پدرش وکیل دعاوی بود که در یازده سالگی آلکسی درگذشت و خانواده او که پس از ویرانی املاک بر اثر زلزله به فقر دچار گشت، به فرانسه مهاجرت نمود.
آلکسی از آغاز جوانی، استعداد خود را در شعر نمایان ساخت. او در پاریس با نویسندگان و شاعران جوان در مجله ای ادبی همکاری کرد و هم زمان به تحصیل در دانشکده پزشکی پرداخت. چیزی نگذشت که به سیاست علاقه مند شد و به عضویت وزارت خارجه فرانسه درآمد. وی در وزارت خارجه به مشاغل مهم دست یافت، به ماموریت های خارج از کشور رفت و در مقام سفارت به کشورهای آسیایی مانند چین و ژاپن فرستاده شد. سن ژون پرس در این سفرها مطالعاتی در فلسفه ملل آسیایی انجام داد که به شعرش رنگ و طعمی از دیار دوردست بخشید.
نخستین اثر سن ژون پرس، مدایح نام داشت و پس از آن، منظومه آناباز را انتشار داد. آناباز منظومه ای است که با لحن سرودهای روحانی از عالم اسرار و عشق ها حکایت می کند، با این حال، این منظومه، سرودی دربارهٔ الوهیت نیست، بلکه دربارهٔ تجسس های عالم انسانی است و شادی آدمی را نشان می دهد که در میدان پهناور مشاهدات و تجربه های زندگی به پیروزی دست می یابد و باز قانع نمی شود. انتشار منظومه آناباز در محیط ادبی فرانسه تأثیر فراوانی بر جای نهاد و فصاحت بیان و عمق اندیشه آن، همه هنرمندان را شیفته ساخت.
عکس سن ژان پرس


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

سن ژان پرس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سن ژان پرس   • مفهوم سن ژان پرس   • تعریف سن ژان پرس   • معرفی سن ژان پرس   • سن ژان پرس چیست   • سن ژان پرس یعنی چی   • سن ژان پرس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سن ژان پرس
کلمه : سن ژان پرس
اشتباه تایپی : sk Chk ~vs
عکس سن ژان پرس : در گوگل

آیا معنی سن ژان پرس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )