انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1068 100 1

سوئد

/su'ed/

معنی سوئد در لغت نامه دهخدا

سوئد. [ ءِ ] (اِخ ) سود. سوریج. کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره ٔ اسکاندیناوی میان نروژ و دریای بالتیک بمساحت 449165 کیلومتر مربع و دارای 7510000 تن جمعیت. پایتخت آن شهر استکهلم است و شهرهای مهم دیگرش عبارتند از: گوتبرک ، مالمو ، نورکوپینگ ، هلسینگبرگ ، اوپسالا که از مراکز علمی و دینی و دارای دانشگاه معروفی است. مذهب مردم پروتستان است. و همه ٔ سوئدیان خواندن و نوشتن را بلدند. حکومت سوئد مشروطه ٔ سلطنتی است و پادشاه رئیس قوه ٔ مجریه است. این کشور با آنکه کوهستانی است دارای اراضی حاصلخیز است و دستگاه آبیاری منظم دارد، بطوری که نزدیک سه پنجم مساحت کشور را جنگل پوشانده و بهمین جهت چوب یکی از صادرات آن کشور است. گله داری و تربیت حیوانات در سوئد کاملاً ترقی کرده ، مخصوصاً در قسمت جنوبی کشور گاو و گوسفند و پرندگان بسیار تربیت میشوند. انواع لبنیات از صنایع مهم سوئد است که به آلمان و انگلستان صادر میگردد. از دریای شمال دریای بالتیک و دریاچه های داخلی ماهی زیاد صید میشود و آن هم از منابع مهم ثروت اهالی بشمار میرود. زغال سنگ در سوئد کم است ، ولی معادن آهن زیاد و محصول آن از بهترین آهنهای دنیا است ؛ مس ،سرب ، روی و نقره نیز یافت میشود. بخش اعظم نیرویی که در کارخانه و کارگاههای صنعتی کشور بکار میرود از آبشارها گرفته میشود. صنعت فلزکاری در سوئد بسیار ترقی کرده چوب بری و تهیه خمیر چوب برای کاغذسازی جهت صدور بکشورهای دیگر رواج دارد. (فرهنگ فارسی معین ).

معنی سوئد به فارسی

سوئد
کشوریست در شمال اروپا درشبه جزیره اسکاندیناو میان نروژ و دریای بالتیک بمساحت ۴۵٠٠٠٠ کیلومتر مربع و دارای ۸۲۸٠٠٠٠ تن جمعیت پایتخت آن شهر استکهلم است و شهرهای مهم دیگرش عبارتند از : گوتبرگ مالمو نورکوپینگ هلسینگبرگ اوپسالا که از مراکز علمی و دینی و دارای دانشگاه معروفی است مذهب مردم پروتستان است . و همه سوئدیان خواندن ونوشتن را بلدند . حکومت سوئد مشروطه سلطنتی است و پادشاه رئیس قوه مجریه است . این کشور با آنکه کوهستانی است دارای اراضی حاصلخیز است و دستگاه آبیاری منظم دارد . سرزمین سوئد جنگلهای بسیار دارد بطوری که نزدیک سه پنجم مساحت این کشور را جنگل پوشانده و بهمین جهت چوب یکی از صادرات آن کشور است . گله داری و تربیت حیوانات در سوئد کاملا ترقی کرده مخصوصا در قسمت جنوبی کشور گاو و گوسفند وپرندگان بسیار تربیت میشوند انواع لبنیات از صنایع صادر میگردد . از دریای شمال دریای بالتیک و دریاچه های داخلی ماهی زیاد صید میشود و آن هم از منابع مهم ثروت اهالی بشمار میرود . زغال سنگ در سوئد کم است ولی معادن آهن زیاد و محصول آن از بهترین آهنهای دنیاست . مس سرب روی و نقره نیز یافت میشود . بخش اعظم نیرویی که در کارخانه ها و بنگاههای صنعتی کشور بکار میرود از آبشارها گرفته میشود . صنعت فلز کاری در سوئد بسیار ترقی کرده . چوب بری و تهیه خمیر چوب برای کاغذ سازی جهت صدور بکشورهای دیگر رواج دارد .
کشوریست در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناو میان نروژ و دریای بالتیک

سوئد در دانشنامه اسلامی

سوئد
سوئد، کشوری در شمال قاره اروپا که حدود ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت حدود ده میلیونی آن مسلمان اند. شیعیان سوئد با جمعیتی بین ۳۰ تا ۶۰ هزار نفر، حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد از مجموع مسلمانان این کشور را تشکیل می دهند. اکثر شیعیان ساکن سوئد، غیر سوئدی و از ملیت های مختلف ایرانی، عراقی و ... هستند. مرکز امام علی استکهلم و مرکز اسلامی زینبیه استکهلم از مهمترین تشکل های شیعی این کشور است.
سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی، از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. نام این کشور در فارسی از نام آن در زبان فرانسوی گرفته شده است. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور شهر استکهلم است.
سوئد با مساحت ۴۴۹,۹۶۴ کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ اروپا (و ششمین کشور بزرگ اروپا با احتساب روسیه و ترکیه) از نظر مساحت است. جمعیت سوئد بیش از ۹٫۶ میلیون نفر است که تقریباً ۷٫۹ میلیون نفر آن را سوئدی ها تشکیل می دهند. این کشور با تعداد ۲۱ نفر در هر کیلومتر مربع، از تراکم جمعیت پایینی برخوردار است و بیشتر این جمعیت در جنوب سوئد مستقر هستند. همچنین بیش از ۸۵٪ مردم سوئد در شهرها زندگی می کنند.

سوئد در دانشنامه ویکی پدیا

سوئد
مختصات: ۵۹°۲۱′ شمالی ۱۸°۴′ شرقی / ۵۹٫۳۵۰°شمالی ۱۸٫۰۶۷°شرقی / 59.350; 18.067
وایکینگ ها ۱۰۵۰ – ۸۰۰ میلادی
پیش از سده های میانه ۱۲۵۰–۱۰۰۰ میلادی
سده های ۱۳۸۹–۱۲۵۰ میلادی
عصر یکپارچگی ۱۵۲۰–۱۳۸۹ میلادی
عصر واسا ۱۶۱۱–۱۵۲۰ میلادی
عصر ابرقدرت ها ۱۷۱۸–۱۶۱۱ میلادی
عصر آزادی ۱۷۷۲–۱۷۱۸ میلادی
عصر گوستاو ۱۸۰۹–۱۷۷۲ میلادی
عصر آخرین بازسازی ۱۸۶۶–۱۸۰۹ میلادی
عصر گسترش صنعتی ۱۹۱۸–۱۸۶۶ میلادی
عصر دموکراسی ۱۹۳۹–۱۹۱۸ میلادی
و جنگ جهانی دوم به بعد
سوئد، (به سوئدی: Sverige) با نام رسمی پادشاهی سوئد (به سوئدی: Konungariket Sverige) کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی. از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است. نام این کشور در فارسی از نام آن در زبان فرانسوی (Suède) گرفته شده است. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور استکهلم است.
سوئد با مساحت ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربع، کمابیش اندازهٔ عراق و چهارمین کشور بزرگ اروپا (پنجمین کشور بزرگ اروپا با احتساب بخش اروپایی روسیه از نظر مساحت می باشد. جمعیت سوئد بیش از ۱۰ میلیون نفر است. که تقریباً ۷٫۹ میلیون نفر آن را سوئدی ها تشکیل می دهند. این کشور با تعداد ۲۱ نفر در هر کیلومتر مربع تراکم جمعیت پایینی دارد و بیشتر این جمعیت نیز در جنوب سوئد مستقر هستند. همچنین بیش از ۸۵٪ مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می کنند.
حکومت کشور سوئد پادشاهی مشروطه است و دولت به شکل پارلمانی اداره می گردد. پادشاه در این کشور مقامی تشریفاتی است و کشور را نخست وزیر اداره می کند. پس از پایان جنگ سرد، سوئد در تاریخ ۱ ژوئن ۱۹۹۵ به کشورهای عضو ناتو پیوست اما بعدها همانند کاری که در قبال منطقه یورو کردند، با یک رفراندوم از ناتو خارج شدند. سوئد همچنین عضو سازمان ملل متحد، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، شورای نوردیک و مدل نوردیک می باشد. سوئد هشتمین سرانهٔ تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا می باشد و جایگاه خوبی در جنبه های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی، آزادی شهروندی، بهداشت، آموزش، اختلاف طبقاتی، رفاه و توسعه انسانی دارد.
عکس سوئد
سیارک ۱۱۸۷۰ (به انگلیسی: 11870 Sverige، نامگذاری:1989TC3) یازده هزار و هشتصد و هفتاد و یکمین سیارک کشف شده است که در ۷ اکتبر ۱۹۸۹ کشف شد.
قدر مطلق سیارک برابر ۱۳٫۴۰ است.
سوئد (به انگلیسی: Sweden) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در شهرستان جفرسون، آرکانزاس واقع شده است. سوئد ۵۷٫۹۱ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
سوئد اکس (انگلیسی: Swedex)مخفف دو واژه Swedish Examinations به معناری آزمون زبان سوئدی است که برای تعیین مهارت در این زبان برگزار می شود.
سطح بندی این زبان براساس سطوح چارچوب مرجع متداول اروپا برای زبان مانند، B1، A2 وB2 است.
آزمون این زبان در ۲۸ کشور جهان برگزار می شود.
سوئد جنوبی (به سوئدی: Sydsverige) یکی از ناحیه های سوئد است. ناحیه ها بخش هایی از فهرست آماری اتحادیه اروپا هستند.
بلکینگه (مرکز: کارلسکرونا)
اسکونه (مرکز: مالمو)
این ناحیه در جنوب سوئد در نزدیکی دانمارک واقع شده است. ناحیه های اسملاند و جزیره ها و سوئد غربی با این ناحیه مرز مشترک دارند.
ار شهرهای مهم و پرجمعیت این ناحیه می توان به مالمو، هلسینگبورگ، لوند، کارلسکرونا، کریستینستاد، لندزکرونا و ترلبورگ اشاره کرد.
سوئد جنوبی از ۲ استان تشکیل شده است :
کشور سوئد در بازی های المپیک توانسته ۴۸۳ مدال در بازی های المپیک تابستانی و ۱۲۹ مدال در بازی های المپیک زمستانی کسب کند.
سوئد در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۰۰ که در شهر پاریس فرانسه برگزار شد، کاروان سوئد با ۱۰ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۱ مدال (۰ طلا، ۰ نقره، ۱ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، سوئد در ردهٔ ۲۰ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۰۰
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۰۰
سوئد در بازی های المپیک
سوئد در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۰۸ که در شهر لندن بریتانیای کبیر برگزار شد، کاروان سوئد با ۱۶۸ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۲۵ مدال (۸ طلا، ۶ نقره، ۱۱ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، سوئد در ردهٔ ۳ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۰۸
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۰۸
سوئد در بازی های المپیک
سوئد در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۱۲ که در شهر استکهلم سوئد برگزار شد، کاروان سوئد با ۴۴۴ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۶۵ مدال (۲۴ طلا، ۲۴ نقره، ۱۷ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، سوئد در ردهٔ ۲ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۱۲
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۱۲
سوئد در بازی های المپیک
سوئد در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۲۰ که در شهر آنتورپ بلژیک برگزار شد، کاروان سوئد با ۲۶۰ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۶۴ مدال (۱۹ طلا، ۲۰ نقره، ۲۵ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، سوئد در ردهٔ ۲ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۲۰
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۲۰
سوئد در بازی های المپیک
سوئد در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۲۴ که در شهر پاریس فرانسه برگزار شد، کاروان سوئد با ۱۵۹ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و موفق به کسب ۲۹ مدال (۴ طلا، ۱۳ نقره، ۱۲ برنز) شد. در جدول رتبه بندی توزیع مدال ها، سوئد در ردهٔ ۸ مسابقات قرار گرفت.
بازی های المپیک تابستانی ۱۹۲۴
جدول مدال های بازی های المپیک تابستانی ۱۹۲۴
سوئد در بازی های المپیک
الگو:Infobox tennis tournament
آزاد سوئد (انگلیسی: Swedish Open) از سری مسابقات تور جهانی تنیس است که هر سال در باتشد، سوئد در ماه ژوئیه برگزار می شود.این مسابقات از سال ۲۰۰۹ در سطح بین المللی در فضای باز برگزار می شود.
مختصات: ۵۹°۱۹′۳۱″ شمالی ۱۸°۴′۱۴″ شرقی / ۵۹٫۳۲۵۲۸°شمالی ۱۸٫۰۷۰۵۶°شرقی / 59.32528; 18.07056
آکادمی سوئد یا فرهنگستان سوئد (به سوئدی: Svenska Akademien، به انگلیسی: Swedish Academy) مؤسسه ای علمی و مردم نهاد (غیردولتی) در کشور سوئد است که در سال ۱۷۸۶ تأسیس شده است. آکادمی سوئد، وظیفهٔ انتخاب برندهٔ جایزهٔ نوبل در رشتهٔ ادبیات را برعهده دارد.
تعیین برندهٔ جایزهٔ ادبیات نوبل، تنها وظیفهٔ آکادمی سوئد نیست، بلکه یکی از وظایف مهم آن، پاسداشت زبان سوئدی نیز هست. آکادمی سوئد وظیفهٔ مراقبت از زبان سوئدی را از طریق تنظیم و انتشار منظم فرهنگ لغت این زبان انجام می دهد.
آکادمی سوئد، که برگزارکنندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات نیز هست، در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که پس از ۷۵ سال اعطای این جایزه، برای نخستین بار، نوبل ادبیات را در این سال اهدا نمی کند.
اتحادیه فوتبال سوئد (به سوئدی: Svenska Fotbollförbundet) به اختصار اس وی اف اف (SvFF) بالاترین نهاد فوتبال در سوئد است و به سازماندهی لیگ های فوتبال سوئد و تیم های ملی مردان و زنان این کشور می پردازد. این اتحادیه در سولنا قرار دارد و عضو یوفا و فیفا نیز هست. این فدراسیون توسط ۲۴ سازمان محلی تشکیل و حمایت می شود.
اد، سوئد (به سوئدی: Ed) یک منطقهٔ مسکونی در سوئد است که در بخش دالس-اد واقع شده است. اد ۳٫۸۲ کیلومتر مربع مساحت و ۲٬۹۳۲ نفر جمعیت دارد.
فهرست شهرهای سوئد
اریک چهاردهم ‏ (۱۳ دسامبر ۱۵۳۳ – ۲۶ فوریه ۱۵۷۷) شاه سوئد از ۱۵۶۰ تا زمان برکناری اش در ۱۵۶۸ بود. اریک چهاردهم پسر گوستاو یکم (۱۴۹۶–۱۵۶۰) و کاترین ساکس-لونبورگ (۱۵۱۳–۳۵) بود. او همچنین، فرمانروای استونی نیز بود؛ سرزمینی که در ۱۵۶۱ میلادی توسط سوئد فتح گردید.
او فردی بی نهایت جاه طلب در امور سیاسی بود. او دچار مشکلات روحی و روانی بود و در اوایل حکومتش نیز نشانه هایی از شیزوفرنی در وی نمایان گشته بود. برخی از پژوهشگران بر این باورند که این بیماری، از اوایل فرمانروایی اریک آغاز شده بود.
اریک به دلیل نداشتن محبوبیت میان رهبران سوئد، برکنار و زندانی گشت و در سال ۱۵۷۷ در همان جا درگذشت. براساس کشفیات باستان شناسی در ۱۹۵۸ میلادی، مشخص شد که اریک در زندان توسط زهر آرسنیک به قتل رسیده است.
زندگی اریک چهاردهم موضوع نمایش‍نامه اگوست استریندبرگ (۱۸۴۹–۱۹۱۲)، نمایشنامه نویس معروف سوئدی است که در سال ۱۸۹۹ اجرا شد.
اریک دهم Eric "X" (به سوئدی: Erik Knutsson) پادشاه سوئد و نوهٔ اریک نهم است که از ۱۲۰۸ تا سال ۱۲۱۶ م. سلطنت کرده است.
اریک یازدهم (به سوئدی: Erik Eriksson)، در سال ۱۲۲۲ م. جلوس و در ۱۲۵۰ وفات یافته است.
ازدواج همجنس گرایان در سوئد از اول مه ۲۰۰۹ قانونی بوده است. قانون آن در اول آوریل ۲۰۰۹ تصویب شد. سوئد هفتمین کشوری است که ازدواج همجنس گرایان در سطح ملی قانونی می کند.
آرژانتینآفریقای جنوبیآلمانآمریکااتریشاروگوئهاسپانیااسترالیاایرلندایسلندبرزیلبلژیکپرتغال
دانمارکسوئدفرانسهفنلاندکاناداکلمبیالوکزامبورگمالتنروژنیوزیلندهلند
مکزیک: مکزیکو سیتی، کواویلا، چیواوا، کینتانا روبریتانیا: انگلستان، ولز، اسکاتلند، جزایر پیت کرن
استان های سوئد بخشی از تقسیمات کشوریِ سوئد هستند که از لحاظ تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی تقسیم شده اند. سوئد دارای ۲۵ «سرزمین» است. استان های سوئد (به سوئدی: Landskap) هر یک چندین استان (Län) را در بر می گیرند.
- اسکونه
- اسملاند
- انگرمانلاند
- اوپلاند
- اوسترگوتلاند
- اولاند
- بلکینگه
- بوهوسلن
- دالارنا
- دالسلاند
- سودرمانلاند
- گستریکلاند
- گوتلاند
- لاپلاند
- مدلپاد
- نرکه
- نوربوتن
- ورملاند
- وستربوتن
- وسترگوتلاند
- وستمانلاند
- هاللاند
- هریدالن
- هلسینگلاند
- یمتلاند
برخلاف عبارت به کاررفته برای استان های سوئد در انگلیسی، یعنی Province، این مناطق استان نیستند و در تقسیمات کشوریِ سوئد نقش رسمی ندارند. سرزمین های سوئد را می توان با سرزمین های تاریخی/فرهنگی در ایران، هم چون خراسان، آذربایجان و لارستان مقایسه کرد.
اسلام بر اساس برآوردهای سال ۲۰۰۹ دین ۱۰۶۲۳۷ نفر از مرد در سوئد است که خود را رسماً مسلمان دانسته اند. برخی منابع غیر سوئدی این میزان را بین ۴۵۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ نفر تخمین زده اند.
اولین گروه از مسلمانان در سوئد مهاجران تاتار از فنلاند بودند که در حدود ۱۹۴۰ وارد این کشور شدند اما افزایش جمعیت مسلمانان به میزان قابل توجه با مهاجرت های دهه ۷۰ میلادی از خاورمیانه (ایران و عراق) آغاز گردید. پس از آن مهاجران عمده مسلمان را بوسنیایی ها شامل می شوند که در سال ۱۹۹۵ وارد سوئد شدند. دیگر گروه از مهاجران مسلمان را سومالیایی ها تشکیل می دهند.
آمار دقیقی از سوئدی های مسلمان شده وجود ندارد اما آنه صوفی رولاند محقق تاریخ دین در دانشگاه مالمو تعداد مسیحیان مسلمان شده از دهه ۶۰ میلادی به این سو را حدود ۳۵۰۰ تن ارزیابی می کند که با مهاجرت مسلمانان رو به افزایش است.
شیخ عبدالهادی عقیلی (ایوان عقیلی) نقاش، نویسنده، و صوفی سوئدی بود. وی در سال ۱۸۶۹ به دنیا آمد و توسط رنه گنون با اسلام و تصوف آشنا گردید. وی پس از گرویدن به اسلام به مصر رفت و ضمن آشنایی به آثار ابن عربی به فرقه دروایش شاذلیه از ملامتیه گرایش یافت. عمده آثار وی به زبانهای سوئدی و فرانسوی است و به انگلیسی نیز ترجمه شده است. وی در سال ۱۹۱۷ درگذشت و در شهر ساله دفن گردید.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های سوئد

سوئد کشوری است در شمال اروپا در منطقهٔ شبه جزیره اسکاندیناوی.
• «ما خواستار جامعه ای با ارزش مشترک برای همگان و آزادی برای همگان هستیم که منجر به جامعه ای براساس همبستگی خواهد شد. این همبستگی وقتی وجود خواهد داشت که شما بدانید که هر کودکی دسترسی به آموزش خوبی دارد و حق دسترسی به آموزش خوب وجود دارد و یا نظام رفاهی وجود دارد و شما به شغل و سرپناه و مراقبت درمانی و تمام این مسائل اساسی دسترسی خواهید داشت. همبستگی وقتی وجود دارد که شما شاهد رابطه قوی بین افراد باشید و بزرگسالان افرادی قوی باشند. من به این مسئله باور دارم. واضح است که تمام افراد باید بتوانند به رویایشان دست یابند و آنطور که مایلند پیشرفت کنند. معتقدم هرچه بیشتر جامعه ای قوی و با امنیت و همراه با رفاه اجتماعی بسازید بیشتر احتمال دارد که افرادی با پیش زمینه فقیر رویایشان را تحقق ببخشند. اگر این فرصت همین طور در اختیار والدینی که به آموزش خوبی دسترسی نداشتند و یا خانواده های کارگری قرار گیرد، آنها نیز می توانند رویایشان را تحقق بخشند.» -> استفان لوفون
• «پرچم: پرچم سوئد طرحی همانند طرح پرچم سایر کشورهای اسکاندیناوی دارد. در زمینه ای آبی، یک صلیب طلایی پرچم سوئد را به وجود آورده است. تاریخ این پرچم به قرن دوازدهم میلادی بازمی گردد که در سال ۱۹۰۵م مجدداً به صورت پرچم ملی کشور پذیرفته شد. در این سال اتحادیهٔ سوئد و نروژ از هم گسیخت . در تقاطع صلیب طلایی رنگ علامت سطنتی کشور سوئد نقش می گردد. گفته می شود هنگامی که در قرن دوازدهم اریک نهم پادشاه سوئد قبل از شروع جنگی به دعا مشغول بود، وی در آسمان یک صلیب زرد را دید که از تابش اشعه های خورشید بر آسمان آبی به وجود آمده بود و این امر باعث شد که پرچم این کشور به رنگ آبی و دارای یک صلیب طلایی باشد.» در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م -> رسول خیراندیش

ارتباط محتوایی با سوئد

سوئد در جدول کلمات

سوئد
استکهلم
اقتصاددانی که در رابطه با صنعتی شدن آلمان | ژاپن | سوئد و آمریکا بررسی های زیاد انجام داده است
ارمسترانگ
شبه جزیره ای در شمال اروپا شامل کشورهای سوئد | نروژ و دانمارک
اسکاندیناوی

معنی سوئد به انگلیسی

swedish (صفت)
اهل سوئد ، سوئد

سوئد را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

جوادشجاعی ١٦:٤٠ - ١٣٩٧/٠٩/٠١
نقشه سوئد شبیه جوراب بلند می باشد.
|

ه ١٥:٤٤ - ١٣٩٨/٠٥/٢٨
شهر خوبه
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

وحید طاهری > المان
پریسا > financial transaction
رضا > hip hop
پارسا > واج ارایی
احسان > Dire consequences
اروشا > آروشا
امین جهانگرد > is that so
رامین سعیدی > رامین

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• سوئد چگونه کشوری است   • سوئد مناطق دیدنی   • سوئد مهاجرت   • نقشه کشور سوئد   • آب و هوای سوئد   • شب و روز در سوئد   • شهر استکهلم سوئد   • زبان سوئدی   • معنی سوئد   • مفهوم سوئد   • تعریف سوئد   • معرفی سوئد   • سوئد چیست   • سوئد یعنی چی   • سوئد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سوئد
کلمه : سوئد
اشتباه تایپی : s,mn
آوا : su'ed
نقش : اسم خاص مکان
عکس سوئد : در گوگل


آیا معنی سوئد مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )