برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1350 100 1

سوامی

سوامی در دانشنامه ویکی پدیا

سوامی
سوامی (سانسکریت: स्वामी svāmī ) گونه ای لقبِ احترام آمیز برای ریاضتکش یا یوگی یا یک آموزگارِ مذهبی است که برای گسترشِ آموزه های رُهبانیِ مذهبی کوشیده باشد. این واژه تنها برای نام بردن از یک یوگی بکار نمی رود بلکه برای نام بردن از یک گوروِ مذهبی نیز استفاده می شود.
سوامی شیواناندا (به هندی: स्वामी शिवानन्द सरस्वती) در سال ۱۸۸۷ در جنوب هندوستان به دنیا آمد. او که به خدمت به بشریت علاقه مند بود در رشته پزشکی تحصیل کرد و چندین سال در مالزی به پزشکی مشغول شد.
در سال ۱۹۲۳ به هند برگشت و برای آغاز کردن تمرینات روحی و ذهنی برای یک سال به هیمالیا رفت. علاوه بر تمریناتش، مرکز پزشکی کوچکی نیز در انجا تأسیس نمود.او بیش از ۳۰۰ کتاب نوشته و شاگردان بسیاری را پرورش داده است. وی در سال ۱۹۶۳ وارد ماهاسامادهی (ترک کالبد جسمانی) شد و درگذشت.
دائرةالمعارف یوگا. نوشته سوامی شیواناندا. ترجمه رضا رامز و سید عبدالحمید موحدی.نشر ثالث.
آرویند سوامی (به انگلیسی: Arvind Swami) بازیگر هندی است.
از فیلم هایی که وی در آن نقش داشته است می توان به رویاهای لرزان، رز، بمبئی، امواج جریان دارند، دریا اشاره کرد.
رادها سوامی سازمانی فلسفی است که منشا آن در هند به قرن ۱۹ در هند برمی گردد و توسط پیروانش به عنوان روش درست نیل به شناخت خدا در نظر گرفته می شود. طریقت رادها سوامی همچنین به عنوان سانت مات، طریقت قدیسان شناخته می شود. کلمه رادها سوامی خودش در حقیقت ترکیبی از دو کلمه است: رادها(اشاره به روح یا جوهر روحانی، هر یک از افراد یا از کل) و سوامی(اشاره به استاد معنوی؛ هم ریشه اصطلاح سانسکریت سوامی swami یا svami)؛ کلمه ترکیبی که در نتیجه به "پروردگار روح " یا خدا اشاره می کند. همچنین می تواند به معنی "روح استاد" یا "استاد روح" که شاگردان ر ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سوامی

سوامی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی سیریزی
سوامی Swami - بمعنیِ سرور یا ارباب.
عنوانی در جهت مشخص نمودن معلمی که به روشن بینی رسیده است. عوامانه تر، عنوانی است که در جهت مشخص ساختن رتبه و مقام در سلاسل مذهبی به افراد داده می شود. مثل : کشیش ، خاخام یا آخوند.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سوامی   • مفهوم سوامی   • تعریف سوامی   • معرفی سوامی   • سوامی چیست   • سوامی یعنی چی   • سوامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سوامی
کلمه : سوامی
اشتباه تایپی : s,hld
عکس سوامی : در گوگل

آیا معنی سوامی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )