برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1149 100 1

سورینام

/surinAm/

معنی سورینام به فارسی

سورینام
رودیست که در سورینام جریان دارد و باقیانوس اطلس ریزد و درازای آن ۳۵٠ کیلومتر است.

سورینام در دانشنامه اسلامی

سورینام
جمهوری سورینام (به هلندی: Suriname) کشور کوچکی است در شمال آمریکای جنوبی . پایتخت آن پاراماریبو است . سورینام از نظر جمعیت و مساحت کوچک ترین کشور آمریکای جنوبی است . کشور سورینام از سوی شرق با گویان فرانسه و از سوی غرب با گویان هم مرز است. در جنوب آن برزیل و در شمال آن اقیانوس اطلس قرار دارد. مرزهای جنوبی آن با گویان و گویان فرانسه مورد مناقشه است. نام این کشور در فرهنگ های لغت اروپایی به صورت سِرانان تونگو سرانان هم آمده. سورینام در گذشته از مستعمرات پادشاهی هلند بود و به نام گویان هلند معروف بود.
Justitia - Pietas - Fides (Latin
سرود ملی: God zij met ons Suriname (Dutch
استقلال از هلند ۲۵ نوامبر ۱۹۷۵
واحد پول دلار سورینام ( SRD)
منطقه زمانی - در تابستان (DST) ART (UTC-3) DST (UTC-3)
بومیان آمریکایی از قبیله های آرواک و کاریب اولین کسانی بودند که سه هزار قبل از میلاد درسورینام سکنی گزیدند . در قرن هفدهم میلادی، انگلیسی و هلندی تلاشهای زیادی برای مستعمره کردن سورینام انجام دادند که سرانجام هلند ، کنترل پایدار را بدست آورد . هلند و در نتیجه سورینام ، سیستم کارگر برده ای داشتند که اکثر این برده ها از نژاد آفریقایی بودند . با این برده ها بدرفتاری زیادی می شد که باعث شد برده های زیادی به جنگل فرار کنند. این مارون ها ( که "ژوکاس" یا "باکابوسی ننگر" نیز نامیده می شدند) اغلب بر می گشتند و به مزارع حمله می کردند. نظام کارگری – برده ای در سال ۱۸۶۳ برانداخته شد تا این کشور، آخرین کشور اروپایی باشد که اینکار را انجام داده است. هرچند، برده ها تا سال ۱۸۷۳ آزاد نشده بودند. پس از آن، کارگران از کشور ایندیز شرقی هلند (اندونزی مدرن) برای کار به این کشور می آمدند. در سال ۱۹۵۴ سورینام صاحب دولت شد، هرچند امور دفاعی و روابط خارجی در کنترل هلند بود. در سال ۱۹۷۳ دولت محلی به رهبری NPK (حزبی از نژادهای مختلف) شروع به مذاکره با دولت هلند دربارهٔ استقلال کرد و در تاریخ ۲۵ نوامبر ۱۹۷۵ به استقلال رسید . اولین رئیس جمهور این کشور ژوهان فریر بود و نخست وزیر او هنک آرون (رهبر حزب ملی سورینام) بود. تقریباً یک سوم از جمعیت به علت ترس از عدم توانایی کشور جدید در ادارهٔ امور، به هلند مهاجرت کردند. تعدادی کودتای نظامی در سال ۱۹۸۰ با ...

سورینام در دانشنامه ویکی پدیا

سورینام
مختصات: ۵°۵۰′ شمالی ۵۵°۱۰′ غربی / ۵٫۸۳۳°شمالی ۵۵٫۱۶۷°غربی / 5.833; -55.167
هندو گرایی در آمریکای جنوبی
هندوگرایی در سورینام
اسلام در سورینام
موسیقی سورینام
سورینام (به هلندی: Suriname) با نام رسمی جمهوری سورینام کشور کوچکی است در شمال آمریکای جنوبی. پایتخت آن پاراماریبو است. سورینام از نظر جمعیت و مساحت کوچک ترین کشور آمریکای جنوبی است.
کشور سورینام از سوی شرق با گویان فرانسه و از سوی غرب با گویان هم مرز است. در جنوب آن برزیل و در شمال آن اقیانوس اطلس قرار دارد. مرزهای جنوبی آن با گویان و گویان فرانسه مورد مناقشه است.
نام این کشور در فرهنگ های لغت اروپایی به صورت سِرانان تونگو سرانان هم آمده. سورینام در گذشته از مستعمرات پادشاهی هلند بود و به نام گویان هلند معروف بود.
عکس سورینام
سورینام ایرویز (به انگلیسی: Surinam Airways) یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا PY است که در تاریخ ۱۹۵۳ میلادی تأسیس شده و در تاریخ ۰۱۹۵۵ ۱۹۵۵ فعالیتش را آغاز کرده است. دفتر مرکزی سورینام ایرویز در پاراماریبو، سورینام واقع شده است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی یوهان ادالف پنگل قرار دارد و به ۹ مقصد، پرواز مستقیم انجام می دهد.
مقصدهای پروازی سورینام ایرویز به شرح زیر است (از تاریخ مه ۲۰۱۵):
جمعیت مسلمانان در سورینام ۶۶٬۳۰۷ معادل ۱۳٫۵ درصد جمعیت است که این کشور را دارای بزرگترین درصد مسلمانان در قاره آمریکا می کند. این کشور تنها کشور آمریکایی عضو سازمان همکاری اسلامی از سال ۱۹۹۶ است.
دین در سورینام
http://en.wikipedia.org/wiki/Islam_in_Suriname
البینا، سورینام (به لاتین: Albina, Suriname) یک منطقهٔ مسکونی د ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

سورینام در دانشنامه آزاد پارسی

سورینام (Suriname)
کلیسای جامع کلیسای جامع کلیسای جامع موقعیت. کشور سورینام در ساحل شمالی امریکای جنوبی، بین اقیانوس اطلس در شمال، گویانِ فرانسه در شرق، برزیل در جنوب، و کشور گویان در غرب، جا دارد. مساحت این سرزمین ۱۶۳,۸۲۰ کیلومتر مربع است و پایتخت آن شهر پاراماریبو است.سیمای طبیعی. سورینام به سه ناحیۀ جغرافیایی متمایز به شرح زیر تقسیم می شود: الف. جلگۀ ساحلی که باریک، پَست و باتلاقی است و عمدتاً با دیواره سازی و پس زدن آب دریا به دست آمده و شبکه هایی از کانال های مصنوعی آن را آبیاری می کنند. اراضی این قسمت از نظر کشاورزی بسیار غنی است و بیشتر جمعیت کشور در همین بخش زندگی می کنند. شهرهای مهم نیونیکری، تاتنس، گرونینگن، و بروکوپوندو نیز در همین قسمت قرار دارند. ب. بخش درون بومی یا ناحیۀ مرکزی را علفزار هایی تشکیل داده که بر ارتفاع و انبوهی جنگل های آن رو به جنوب افزوده می شود و بلندترین نقطۀ سورینام، کوه یولیانا توپ با ارتفاع ۱,۲۳۰ متر، در همین بخش واقع است. پ. ناحیۀ جنوبی را ارتفاعات فلات گونۀ مرتفعی فراگرفته است که خط الرأس آن ها مرز برزیل را تشکیل داده است. کوه های مزبور از جنگل های انبوه پوشیده شده اند و رودخانه هایی مانند تاپاناهونی، ایتانی، و کورانتاین که رو به شمال جریان دارند از آن سرچشمه می گیرند. رودخانۀ کورانتاین مرز کشور گویان و رودخانۀ ایتانی، که یکی از ریزابه های رود مارونی است، مرز گویانِ فرانسه را تشکیل می دهد. این قسمت از کشورِ سورینام که ارتفاع آن، به ویژه در مرز برزیل، به ۱,۰۰۰ تا ۱,۲۸۰ متر می رسد، هنوز شناسایی نشده و پوشیده از جنگل های دست نخورده و انبوهی است که زیستگاه حیات وحش سورینام محسوب می شود. اقلیم سورینام بسیار گرم و مرطوب است و وزش نسیم ساحلی تا اندازه ای از شدت آن می کاهد. میانگین دمای سالانه این کشور ۲۷ درجۀ سانتی گراد است و میانگین بارندگی سالانۀ آن در نوار ساحلی به ۲,۲۲۵ میلی متر می رسد.
اقتصاد. سورینام از نظر اقتصادی در موقعیت خوبی قرار دارد. کشاورزی عمدتاً در نوار ساحلی متمرکز است و برنج مهم ترین محصول صادراتی آن است. علاوه بر آن، نیشکر و موز نیز از دیگر اقلام مهم کشاورزی سورینام به حساب می آیند. جنگل داری و شیلات علاوه بر مصرف داخلی از اقلام صادراتی به شمار می روند. تولید آلومینیوم، مواد غذایی، چوب و الوار، ...

ارتباط محتوایی با سورینام

سورینام در جدول کلمات

سورینام
پاراماریبو

سورینام را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• تابلوی از دلاکروا   • بازیگر مرد فیلم چ   • شهری در استان قنا در مصر   • گیلاس سورینام   • مرکز لیدیه   • فلزی سفید   • تیم ملی فوتبال سورینام   • تابلویی از دراکولا   • معنی سورینام   • مفهوم سورینام   • تعریف سورینام   • معرفی سورینام   • سورینام چیست   • سورینام یعنی چی   • سورینام یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سورینام
کلمه : سورینام
اشتباه تایپی : s,vdkhl
آوا : surinAm
نقش : اسم خاص مکان
عکس سورینام : در گوگل

آیا معنی سورینام مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )