انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 884 100 1

سیاست اقتصادی حسن روحانی در دانشنامه ویکی پدیا

سیاست اقتصادی حسن روحانی
دیدگاه های اقتصادی حسن روحانی هفتمین رئیس جمهور ایران در بلند مدت توسعه اقتصادی و در کوتاه مدت افزایش قدرت خرید خانوارها، رشد تولید ملی، افزایش کافی سرمایه گذاری، اجرایی شدن سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و بهتر شدن فضای کسب وکار می باشد. حسن روحانی معتقد است در کوتاه مدت، بهتر شدن وضع اقتصادی مردم باید با افزایش قدرت خرید خانوارها و کم شدن فاصله درآمدی دهک های بالا و پایین محقق شود. وی کسب این اهداف را در گرو تولید ثروت ملی و توزیع عادلانه ثروت ملی می داند. حسن روحانی بر این باور است که اگر ثروت ملی تولید نشود، باید فقر توزیع شود. وی می گوید تولید ثروت ملی باعث افزایش درآمد واقعی سرانه می گردد و توزیع عادلانه ثروت ملی با هدف افزایش کمک های مستقیم و غیرمستقیم به اقشار کم درآمد می باشد. روحانی مقصود اقتصادی دولت تدبیر و امید را در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی (۱۳۹۲)">۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶، افزایش درآمد واقعی خانوارهای ایرانی و افزایش کمک های مستقیم و غیرمستقیم به اقشار کم درآمد برشمرده است. او گام اول دولت خود را احیای سازمان مدیریت و برنامه خوانده است. حسن روحانی به توزیع بهینه یارانه ها، کنترل نقدینگی و تورم، افزایش رشد اقتصادی، کاهش واردات اعتقاد دارد.
حسن روحانی گفته است با توجه به آثار مخرب تورم در اقتصاد خانوار و در سطح ملی، مهار تورم با جدیت و با چهار روش در «دولت تدبیر و امید» دنبال خواهد شد.
وی می گوید اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار برای سامان دهی اقتصاد ایران ضروری است و بایستی دولت تدبیر و امید با شتاب بیشتر آیین نامه های ناظر بر این قانون را نهایی کرده و قانون را اجرایی نماید. من بر این باورم که دولت باید ناظر و سیاست گذار دقیق باشد و از اقتصاد دستوری بپرهیزد و مجال بدهد فعالان اقتصادی امور تصدی گری اقتصاد را در دست بگیرند.
حسن روحانی در خصوص خط مشی اقتصادی دولت می گوید که در این زمینه روش های مختلفی وجود دارد؛ یک روش معتقد است دولت باید پروژه اجرا کند، روش دوم معتقد است دولت باید اعتبارات را تقسیم کند و روش سوم می گوید دولت باید به دنبال خصوصی سازی باشد روش چهارم هم معتقد است وظیفه اصلی دولت این است که محیط کسب و کار را آماده و بهبود بخشد تا تولید در بخش صنعت و کشاورزی و خدمات رونق پیدا کند.
روحانی پیش از انتخابات در جمع مردم کردستان بر فعال کردن بازارچه های مرزی تاکید کرده بود.
وی معتقد است ما در حال حاضر بیش از چهل و یک هزار واحد صنعتی نیمه تمام داریم که چنانچه فقط ۳۴ هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار واحدها گذاشته شود این واحدها هم کامل می شوند و هم ۴۹۹ هزار نفر مشغول به کار می شوند. در بخش تولیدی اگر ثبات برقرار شود و مقررات اقتصادی تغییر نکند همه فعال می شوند و همچنین اگر ما بتوانیم رونق اقتصادی را درست کنیم مشکل بیکاری حل می شود.
روحانی می گوید اکنون با یک تدبیر درست می توان واحدهای تولیدی را فعال کرد و اشتغال به وجود آورد که این نیازمند وجود ثبات است. چرا که گاهی در عرض یک ماه ۵۰ بار مقررات اقتصادی کشور تغییر می کند.
حسن روحانی در ۲۳ تیر ۱۳۹۲ در مجلس شورای اسلامی گفت «این نخستین بار است که پس از دوران جنگ ایران و عراق در دو سال متوالی، رشد اقتصادی ما منفی است. این برای اولین بار است که در کنار رشد اقتصادی منفی، کشور با تورم بسیار بالایی مواجه است. بیشترین تورم در منطقه و شاید در جهان، اینکه کشور با تورم ۴۲ درصد و بیکاری مواجه است.»
حسن روحانی برای تشکیل کابینه دولت تدبیر و امید، چهار کارگروه اقتصادی، سیاست خارجی، سیاست داخلی و مسائل فرهنگی و اجتماعی را تشکیل داده است که زیر نظر این چهار کمیته؛ ۲۰ کارگروه مشغول به کار هستند، از ۵۰۰ نفر از صاحبنظران و شخصیت های فرهیخته، دانشگاهی با سابقه کار اجرایی یا قانون گذاری و بسیاری از تشکل های مردمی نیز استفاده کرده است.
وی می گوید در اقتصاد زمینه را برای فعالیت مردم مهیا می کنم و مصمم هستم که شکاف های اجتماعی را از بین ببریم و سرمایه ملی را افزایش دهم.
حسن روحانی به مناسبت هفته دولت گفت ظرف ۱۰۰ روز اول دولت حتی کوتاه تر از آن اقدامات فوری اقتصادی انجام خواهیم داد و در دومین روز از هفته دولت کارگروهی تشکیل تا ظرف ۱۵ روز موانع و مشکلات اقتصادی را بررسی و راه کارهای آن را مشخص کنیم.
حسن روحانی در خصوص اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۱ گفت متأسفانه بر اساس گزارش های مرکز آمار و بانک مرکزی، رشد اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۱ رشدی منفی است. هنگامی که رشد اقتصادی کشوری منفی می شود این به معنای بوجود آمدن شرایط رکود و عدم رونق است که امروز این رشد منفی را بر اساس آمار هم در صنعت، کشاورزی و هم در بخش خدمات و نفت و گاز شاهد هستیم. هنگامی که کشوری با رکود مواجه می شود بهترین راه حل اقتصادی آن انجام اقدامات انبساطی به معنای تزریق پول برای ایجاد رونق است؛ اما اگر این رکود همراه با تورم نیز باشد تزریق پول موجب افزایش بیشتر تورم خواهد شد.
روحانی می گوید دولت به دنبال آن است که به سمت تک نرخی شدن ارز حرکت کرده و شرایط را برای روند بهتر هدفمندی یارانه ها آماده کنند؛ ضمن اینکه دولت می خواهد حرکت بخش اقتصادی به سمت رونق اقتصادی باشد و در این مسیر می خواهد تا آنجا که امکان دارد از استقراض بانک مرکزی پرهیز کند.
رییس جمهور ایران در نشست خبری پس از سفر نیویورک (۱۳۹۲) در پاسخ به سوالی در خصوص بهبود اوضاع اقتصادی ایران با توجه به تحریم ها گفت: اقتصاد ایران کاستی هایی داشت و این را کم و بیش همه می دانستیم. من قبل از ریاست جمهوری مسوولیت یک مرکز تحقیقاتی را به عهده داشتم و از بسیاری آمارها آگاه بودم. وی افزود :من و رقبای انتخاباتی بر روی یکی از مسایلی که تاکید می کردیم، مشکلات اقتصادی و راه حل ها برای رفع آن بود. بعد از تصدی مسوولیت، با همه آمار و ارقام آشناتر شدم. به مردم خود قول داده ام بعد از ۱۰۰ روز به مردم گزارش ارایه دهم و امید است در این مدت، همه ابعاد مختلف مسایل اقتصادی و البته در کنار آن سایر مسایل اجتماعی وفرهنگی به آمار دقیق تری برسیم. دولت من متعهد است که در این دوره همه ارقام و آمار به صورت شفاف به اطلاع مردم برسد. من این را برای ایجاد اعتماد بیشتری بین دولت ومردم و برای اینکه اقتصاددانان و سایر مسوولان دربخش های دیگر بتوانند بهتر برای آینده برنامه ریزی کنند، ضروری می دانم. وی اضافه کرد به سخنگوی دولت دستور داده شده که اطلاعات لازم از شرایطی که برای دولت پیش می آید را با مردم در میان بگذارد. خود رییس جمهوری هم متعهد است در فرصت لازم گزارش هایی به طور مستقیم به مردم ارایه کند. حسن روحانی اظهار امیدواری کرد که فاصله زمان این گزارش دهی ها طولانی نباشد. رییس جمهور ایران گفت: امروز می بینم که شرایط بدتر از آن چیزی است که می گفتیم و می دیدیم، اما همه ما به آینده امیدواریم و مشکلات اقتصادی ایران قابل حل است و امید داریم مردم ایران از این دولت حمایت کنند. با مشارکت مردم هر مشکلی را می توانیم حل و فصل کنیم. امید و حمایت مردم از دولت بیش از حد انتظار است، بنابراین آینده ما روشن و آینده ما آینده ای خواهد بود که مردم در رفاه و راحتی بیشتری باشند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سیاست اقتصادی حسن روحانی

سیاست اقتصادی حسن روحانی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی سیاست اقتصادی حسن روحانینام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سیاست اقتصادی حسن روحانی   • مفهوم سیاست اقتصادی حسن روحانی   • تعریف سیاست اقتصادی حسن روحانی   • معرفی سیاست اقتصادی حسن روحانی   • سیاست اقتصادی حسن روحانی چیست   • سیاست اقتصادی حسن روحانی یعنی چی   • سیاست اقتصادی حسن روحانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سیاست اقتصادی حسن روحانی
کلمه : سیاست اقتصادی حسن روحانی
اشتباه تایپی : sdhsj hrjwhnd psk v,phkd
عکس سیاست اقتصادی حسن روحانی : در گوگل


آیا معنی سیاست اقتصادی حسن روحانی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )