انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1074 100 1

سید حسن امامی

سید حسن امامی در دانشنامه ویکی پدیا

سید حسن امامی
سید حسن امامی (۱۲۸۱ در تهران - ۱۳۵۸ در لوزان، سوئیس) فقیه شیعه، حقوق دان، قاضی و سیاست مدار ایرانی و امام جمعه شهر تهران در زمان محمدرضا پهلوی بود. امامی تحصیلات دینی خود را در نجف و تحصیلات دانشگاهی خود را در سوئیس گذرانده بود. وی پس از فوت عمویش سید محمد امام زاده در سال ۱۳۲۴ منصب امامت جمعه تهران را بر عهده گرفت و تا انقلاب ۱۳۵۷ آن را در اختیار داشت.
سید حسن امین
محمدجعفر جعفری لنگرودی
مهدی شهیدی
سید حسین صفایی
ناصر کاتوزیان
حسن امامی در سال ۱۳۳۱ در انتخابات جنجالی مجلس هفدهم به عنوان مخالف دولت جبهه ملی، وارد مجلس شد. وی برای مدت کوتاهی (‎۱۰–۳۱ تیر) به ریاست مجلس شورای ملی نیز رسید؛ ولی پس از حوادث ۳۰ تیر از ریاست کناره گرفته و در نشستهای مجلس نیز شرکت نمی کرد. پس از آن فعالیت خود را بیشتر در دانشگاه متمرکز کرد و یکی از مهم ترین استادان حقوق ایران به شمار می رفت، ضمن اینکه به عضویت مجلس سنا نیز درآمد.
در آخرین سفر شاه، او برای انجام مراسم دعا در فرودگاه حاضر نشد و خود نیز دو روز بعد از خروج شاه در دی ۱۳۵۷ ایران را به مقصد سوئیس ترک کرد. او در مرداد ماه سال ۱۳۵۸ در سوئیس بر اثر سرطان فوت کرد.
وی فرزند سید میرزا ابوالقاسم تهرانی و نوه سید زین العابدین امام جمعه بود. جدش میرزا ابوالقاسم تهرانی از امامان جمعه تهران بوده است. پس از تحصیلات مقدماتی در مدرسه پروکیمنیاژ که توسط روس ها اداره می شد، برای فراگیری علوم فقهی و دینی، ادبیات عرب، منطق و سایر علوم به حوزه علمیه نجف رفت و به درجه اجتهاد نائل شد. در سال ۱۳۰۷ به منظور فراگیری علم حقوق نوین به سوئیس رفت. پس از پنج سال اقامت و تحصیل در رشته حقوق خصوصی در دانشکده حقوق دانشگاه لوزان، در سال ۱۳۱۲ با ارائه رساله خود با عنوان «اساس قضائی مهر در فقه شیعه اسلامی» موفق به اخذ درجه دکترای حقوق شد. (رابطه خویشاوندی امامی با مرحوم مصدق از طریق همسر مصدق «زهرا ضیا السلطنه نوه دختری ناصرالدین ش ا ه قاجار »که عمه ی ناتنی حسن امامی بوده است)
عکس سید حسن امامی
سید حسن امامی رضوی جراح ایرانی، که سابقه معاونت سلامت و درمان وزارت بهداشت و ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی را دارد.
مهارت های جراحی برای پزشکان غیر جراح
درسنامه مبانی جراحی برای دانشجویان پزشکی
مهارت های پزشکی
دنیای تلخ و شیرین پزشکان
امامی در سال ۱۳۳۸ ه‍.خ. در شهرستان اردبیل متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان شهرضا و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان هدف شماره ۴ گذراند و در سال ۱۳۵۶ ه‍.خ. موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید.تحصیلات عالی خود را در سال ۱۳۵۶ ه‍.خ. در رشته پزشکی دانشکده ی پزشکی تهران آغاز کرد و در سال ۱۳۷۱ ه‍.خ. در رشته جراحی عمومی از دانشکده ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سید حسن امامی

سید حسن امامی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سعید ترابی > break up
هادی > اراد
گل پری > گل پری
محمدرضا > Amenagement
Mn > guantily
محمد علی یزدانی فر > settling basin
09166128817 > چید
B/love/S > defend

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سید حسن امامی   • مفهوم سید حسن امامی   • تعریف سید حسن امامی   • معرفی سید حسن امامی   • سید حسن امامی چیست   • سید حسن امامی یعنی چی   • سید حسن امامی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سید حسن امامی
کلمه : سید حسن امامی
اشتباه تایپی : sdn psk hlhld
عکس سید حسن امامی : در گوگل


آیا معنی سید حسن امامی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )