انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1056 100 1

سید ضیاءالدین امامی دهکردی

سید ضیاءالدین امامی دهکردی در دانشنامه ویکی پدیا

سید ضیاءالدین امامی دهکردی
سید ضیاءالدین امامی دهکردی (۱ مهر ۱۳۰۱ شهرکرد - ۱۱ تیر ۱۳۸۷ اصفهان)، نگارگر ایرانی بود.
امامی دهکردی در ۱ مهر ۱۳۰۱ در شهرکرد در خانواده ای روحانی به دنیا آمد. پدرش آیت الله سیدمحمد باقر امامی نجفی دهکردی، امام جمعه شهرکرد بود و در مدرسهٔ امامیه آن شهر تدریس می کرد. ضیاءالدین تحت تأثیر این خانوادهٔ مذهبی، به همراه پدر در جلسات خانوادگی و محافل مذهبی که در شهرکرد و اصفهان برپا می شد شرکت می کرد. او تحصیلات مکتب خانه و مدرسه ابتدایی را در شهرکرد گذراند و در سال ۱۳۱۴ همراه پدرش به اصفهان مهاجرت کرد و در یکی از حجره های مدرسهٔ صدر ساکن شدند.
امامی دهکردی در سال ۱۳۱۵ با رؤیای پزشک شدن در مدرسه فرهنگ مشغول تحصیل شد اما طولی نکشید که رفتارش در کلاس باعث اخراج او از مدرسه شد. پس از آن ضیاءالدین در سال ۱۳۱۷ شمسی وارد هنرستان تازه تأسیس هنرهای زیبا شد. پس از فراغت از هنرستان، در سال ۱۳۲۱ شمسی به استخدام آموزش و پرورش در آمد.
وی در سال ۱۳۲۲ با دختر خاله اش بدرالسادات نجفی دهکردی که عاشق نقاشی بود ازدواج کرد. در سال ۱۳۴۰ وارد دانشگاه هنرهای تزئینی تهران شد و در سال ۱۳۴۷، موفق به پایان تحصیلات عالی هنرهای تزئینی در تهران گردید و سپس سال ها به تدریس هنر در دانشگاه های تهران اقدام کرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

سید ضیاءالدین امامی دهکردی در دانشنامه آزاد پارسی

سید ضیاءالدین امامی دهکردی (شهرکرد 1301- اصفهان ۱۱ تیر ۱۳۸۷ش)
نقاش، خوش نویس و نگارگر ایرانی. در خانواده ای به دنیا آمد. گواهینامه ی پنجم ابتدایی را در شهرکرد می گیرد و بعد به اصفهان عزیمت می کند. در سال ۱۳۱۵ در مدرسه ی فرهنگ مشغول تحصیل می شود. تیزهوشی او در حدی بوده که دیکشنری فرانسه را در یک شب حفظ می کند. در سال ۱۳۳۹ وارد دانشکده یهنرهای تزیینی دانشگاه هنر و در سال 1346 از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است. امامی دهکردی در حین تحصیل نزد خانواده اش نیز معارف اسلامی را می آموزد.
از فعالیت ها و حضور او در نمایشگاه های هنری به این موارد می توان اشاره کرد: تهیه ی بیشتر از یک صد تابلوی نقّاشی، خط، نقاشی-خط و تذهیبو همچنین 12000 طرح مدادی با الهام از مفاهیم اسلامی و با تکیه بر شیوه ی نگارگری ایرانی؛ آماده سازی زمینه ی اوّلیه ی کتاب های تاریخ هنرهای مدرن اسلامیو تفسیر هنری آیات قرآن؛ آماده سازی تابلوهای اوّلین قرآن تصویری جهان با طرحی جدید، در 200 صفحه، که با توجه به متن تفاسیر مربوطه ی هنری آن حجمی بین 500 تا 1000 برگ را شامل می شود؛ برگزاری اوّلین نمایشگاه آثار نقّاشی در تهران (١٣۵٧)؛ حضور در دومین نمایشگاه دوسالانه ی نقّاشی معاصر تهران (١٣٧٢)؛ حضور در سوّمین نمایشگاه دوسالانه ی نقّاشی معاصر تهران (١٣٧۴) و کسب مقام اوّل برای تابلوی تسبیح ذرّات، همراه با دریافت لوح افتخار و تندیس قلمموی طلایی؛ برگزاری نمایشگاه های اختصاصی در شهرکرد (١٣٧۵)، بروجن (١٣٧۵)، گنجینه ی موزه ی هنرهای معاصر اصفهان (١٣٧٧)؛ حضور در نمایشگاه های جمعی نگارخانه ی جماران تهران (مرداد ١٣٧٨)، فرهنگسرای بهمن تهران (١٣٧٩)، گنجینه ی موزه ی هنرهای معاصر تهران (١٣٧٩)؛ نمایشگاه اختصاصی در گنجینه ی موزه ی هنرهای معاصر تهران (١٣٨١)؛ نمایشگاه اختصاصی در گنجینه ی موزه ی هنرهای معاصر اصفهان (١٣٨٣)؛ نمایشگاه اختصاصی دایمی در نگارستان امام خمینی (ره) در شهر اصفهان (از سال ١٣٨۴)؛ نمایشگاه جمعی در نگارخانه ی صبای تهران (١٣٨٢)؛ نمایشگاه آثار و نکوداشت ایشان در گنجینه ی موزه ی هنرهای معاصر اصفهان و رونمایی از کتاب معرفی آثار و زندگی او (با عنوان نگاره ی سایه ها به قلم رسول معرک نژاد- ١٣٨۶) و برگزاری نمایشگاه جمعی در نگارخانه ی گنجینه ی موزه ی هنرمندان معاصر فلسطین (به مناسبت سال جهانی مولوی- ١٣٨۶).
منابع:
http://yon.ir/kKDtu

ارتباط محتوایی با سید ضیاءالدین امامی دهکردی

سید ضیاءالدین امامی دهکردی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سید ضیاءالدین امامی دهکردی   • مفهوم سید ضیاءالدین امامی دهکردی   • تعریف سید ضیاءالدین امامی دهکردی   • معرفی سید ضیاءالدین امامی دهکردی   • سید ضیاءالدین امامی دهکردی چیست   • سید ضیاءالدین امامی دهکردی یعنی چی   • سید ضیاءالدین امامی دهکردی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سید ضیاءالدین امامی دهکردی
کلمه : سید ضیاءالدین امامی دهکردی
اشتباه تایپی : sdn qdhءhgndk hlhld ni;vnd
عکس سید ضیاءالدین امامی دهکردی : در گوگل


آیا معنی سید ضیاءالدین امامی دهکردی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )