انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1076 100 1

سید علی محمد باب

سید علی محمد باب در دانشنامه ویکی پدیا

سید علی محمد باب
عکس سید علی محمد باب
سید علی محمد شیرازی پیامبر آیین بیانی مانند دیگر پیامبران، خود را دارای قدرت وحی و نزول آیات الهی از سوی خداوند می دانسته است. به این ترتیب این چنین آیاتی در بین افراد به نام آثار یاد می شود. از جمله آثار او می توان به کتاب بیان فارسی و کتاب بیان عربی، تفسیر سوره یوسف، تفسیر سوره کوثر اشاره نمود.
تفسیر سوره یوسف (قیوم الاسماء)
بیان فارسی
بیان عربی
دلائل سبعه
صحیفه عدلیه
تفسیر سوره فاتحه
تفسیر سوره والعصر
تفسیر سوره الکوثر
پنج شأن
الأسماء کلشیئ
هیکل الدین
صحیفه رضویّه
کتاب جزا
صحیفة بین الحرمین
تفسیر سوره حمد نقطه باء زیر بسم الله
فی بیان المسائل الثلثة
تفسیر سوره توحید
تفسیر سوره القدر
بیان عربی
رساله ذهبیة
الواح دوائر
قسمتی از الواح حضرت نقطه و سید حسین کاتب
لوح وصایت خطاب به صبح ازل
دعا و مناجات
زیارت نامه
رجعت
مسیو نیکلا منشی اول سفارت فرانسه در ایران در کتاب مذاهب ملل متمدنه تاریخ سید علی محمد معروف به باب نام برخی از کتب وی را از صفحه 32 تا 44 درج نموده است . فره وشی در کتاب آئین باب ضمن درج لیست کتاب ها ازکتاب میسو نیکلا( شامل 39 کتاب و 7 خطبه)، در پانویس صفحه 12 می نویسد: آنچه را که مسیو نیکلا نام می برد از کتاب الفهرست استخراج شده و این کتاب در شیراز نوشته شده است بنابراین صورت کتبی که پس از مهاجرت از شیراز نوشته است در کتاب فهرست دیده نمی شود. و در ادامه فره وشی نام 25 کتاب دیگر از سید علی محمد شیرازی را می نگارد. برخی از نوشته های باب از این قرار هستند:
تفسیر سوره یوسف قیوم الاسماء یا احسن القصص، اولین اثر سید علی محمد شیرازی است که بابیان و بهائیان آن را دارای تأثیرات خاصی می دانند. بدین ترتیب که ملاحسین بشرویه ای یکی از شاگردان برجسته سیدکاظم رشتی از موسسین مکتب شیخیه، با شنیدن این اثر، به پیامبری باب اذعان داشت و به باب ایمان آورد و در نهایت جان خود را نیز در راه باب از دست داد.
تقسیر سوره کوثر یکی دیگر از آثار باب می باشد. سید یحیی دارابی ، یکی از عالمان به نام و مشهور زمان محمد شاه که به نمایندگی از شاه برای بررسی دعوی باب به شیراز سفر کرده بود در سومین بار ملاقات خود با باب، تفسیر سوره کوثر را از او شنید و به باب ایمان آورد و در نامه ای به شاه اعلام نمود که دیگر به سوی پایتخت باز نخواهد گشت و در آخر نیز جان خویش را در راه باب از دست داد و در راه او کشته شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های سید علی محمد باب

سید علی محمد باب شیرازی، ملقب به باب، مهدی موعود قائم آل محمد شارع دین بابی و مبشر دین بهایی. تقویم بهاییت از اظهار امر او شروع می شود. وی شش سال پس از اظهار امر خود در مشهد اعلای تبریز با محمدعلی زنوزی تیرباران شد. پیکر باب و انیسش نهایتاً در مقام اعلای باب شهر حیفای اسرائیل آرام گرفت.
• «حتماً باید خط شکسته را بیاموزید.»
• «اگر توانستید همه آثار نقطه را ولو چاپا مالک شوید.»
• «تدریس کتاب های غیر بیان جائز نیست.»
• «نهی شده است از شما که بیش از ۱۹کتاب داشته باشید.»
• زنهار شیعیان غضب ضرب و شتم مکروه است و به هرکس بیش از پنج ضربه زدن حرام گشته است. طفل نازکتر از شیشه است و زود می شکند و خدا این عمل را دوست ندارد.

ارتباط محتوایی با سید علی محمد باب

سید علی محمد باب را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سید علی محمد باب   • مفهوم سید علی محمد باب   • تعریف سید علی محمد باب   • معرفی سید علی محمد باب   • سید علی محمد باب چیست   • سید علی محمد باب یعنی چی   • سید علی محمد باب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سید علی محمد باب
کلمه : سید علی محمد باب
اشتباه تایپی : sdn ugd lpln fhf
عکس سید علی محمد باب : در گوگل


آیا معنی سید علی محمد باب مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )