انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1084 100 1

سید علی یزدی

سید علی یزدی در دانشنامه اسلامی

سید علی یزدی
حاج میرزا سید علی فرزند میرزا محمد صادق (سبط میر صالح مدرس یزدی) یکی از علما و مجتهدین و از اساتید فضلای قرن اخیر در استان یزد بود. سید علی در شب سوم شعبان 1284 متولد شد و ابتدا از حضور میرزا سید علی مدرس و برادرش شیخ مرتضی و حاج میرزا ابراهیم مقدمات علوم دینی و سطوح فقه و اصول را در یزد به پایان برد و عازم عتبات عالیات شد. در آغاز حدود شش سال در سامرا از کرسی درس میرزای بزرگ استفاده نمود و وارد نجف اشرف شد و در ردیف آقای حائری یزدی و... در سلک تلامذه سید استاد قرار گرفت و بعد از فوت مرحوم فشارکی از کرسی درس مرحوم آخوند خراسانی و حاج میرزا خلیل به خوبی بهره مند شد.
مرحوم میرزا سید علی مجتهدی اصولی، مردی متقی و متواضع، بارعی پاک و بی آلایش و خدادوست بود. اساتید او مخصوصا مرحوم آخوند خراسانی خیلی به این سید بزرگوار علاقه داشتند. در غیاب وی مرحوم آخوند فرموده بود اگر میرزا سید علی (و امثال وی) در حوزه می ماندند، چون علامه یزدی در جمله مراجع و اساتید بزرگ حوزه عراق می شدند. به هنگام مراجعت از نجف، آخوند خراسانی ناراحت بود و تا چند فرسخی او را مشایعت فرمود.
مرحوم میرزا سید علی سرآمد فقهای عصر خویش بود و سالها در یزد ملجأ و پناه مردم و از مدرسین و مروجین این استان (نظیر شهید صدوقی) از خدمتگزاران به اسلام و مسلمین بود. نوشته اند در سوم شعبان متولد شد و در شب عاشورا به اجداد عظامش پیوست.

سید علی یزدی در دانشنامه ویکی پدیا

سید علی یزدی
سید علی طباطبایی یزدی از روحانیون عصر قاجار است. سیدضیاءالدین طباطبایی پسر اوست.
سید ضیاءالدین طباطبایی
ensani.ir/fa/content/۲۱۲۷۵۶/default.aspx
سیدعلی آقا یزدی در اواخر سلطنت ناصرالدین شاه قاجار در حوزه علمیه نجف به فراگیری فقه و اصول مشغول بود و از شاگردان آیت الله العظمی حاج میرزا حسن شیرازی به شمار می رفت. وی با مراجعی چون آقا سیدابوالحسن اصفهانی و حاج آقا حسین بروجردی همدرس بود. هنگامی که مظفرالدین میرزا در دوران ولیعهدی خود از میرزای شیرازی خواست یکی از روحانیون والارتبه را به منظور پیشوایی دینی هموطنان و همکیشان خویش به ایران اعزام نماید، وی شاگردش سیدعلی آقا یزدی را به ایران گسیل کرد.
سید علی یزدی با ورود به ایران چنان مورد احترام مظفرالدین میرزا قرار گرفت که به وصیت او بر جنازه اش نماز گذاشت.
سید علی یزدی ابتدا از مخالفان مشروطه بود و در شوال ۱۳۲۶ ق و در پی درگذشت مشکوک میرزا حسین خلیلی تهرانی از دربار قاجار برید و به خیل مشروطه خواهان پیوست. مهمترین مشخصه سیاسی سید علی آقا یزدی که مورد دقت و تامل قرار گرفته، موافقت اولیه اش با مشروطه و مشروطه طلبان، سپس ضدیت و بدخواهی اش نسبت به آنان و دیگر بار همراهی پیوستن او به مشروطه خواهان و کوشش در تضعیف موقعیت سلطنت محمدعلی شاه است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سید علی یزدی

سید علی یزدی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سید علی یزدی   • مفهوم سید علی یزدی   • تعریف سید علی یزدی   • معرفی سید علی یزدی   • سید علی یزدی چیست   • سید علی یزدی یعنی چی   • سید علی یزدی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سید علی یزدی
کلمه : سید علی یزدی
اشتباه تایپی : sdn ugd dcnd
عکس سید علی یزدی : در گوگل


آیا معنی سید علی یزدی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )