انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1037 100 1

سید نعمت الله جزائری

سید نعمت الله جزائری در دانشنامه اسلامی

سید نعمت الله جزائری
کلیدواژه: سید نعمت الله جزایری، آثار سید نعمت الله جزایری
سید نعمت اللّه جزایری ، فقیه ، محدّث و ادیب امامی قرن یازدهم و دوازدهم هجری و صاحب تصنیفات عدیده است. وی سرسلسله خاندان مشهور علمی و دینی سادات جزایری بود که سه قرن در منطقه خوزستان به ویژه شوشتر، خدمات ارزنده ای کردند.
سید نعمت اللّه جزایری در سال 1050 هجری، در منطقه ای به نام «صباغیه الجزایر» که از توابع شهر بصره در عراق است به دنیا آمد.
سید نعمت الله جزائری در خانواده ای دیده به جهان گشود که از قرن ها پیش به فضل و علم شهرت داشتند. پدر او مانند پدربزرگ و دیگر اجداد او از علمای مورد احترام به شمار می رفتند.
سید فرزندان خود را نیز در راه ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام تربیت نمود به طوری که تا چند نسل فرزندان او نیز از بزرگان شیعه بودند و مؤلف چندین جلد کتاب شدند که هم اکنون نیز کتب آنها موجود است.
سید نعمت الله از دوران کودکی در زادگاه خویش کمر همت را برای دانش اندوزی بست و در آنجا از بزرگانی چون یوسف بن محمد الجزائری که فقیه و اصولی معروف آن دیار و قاضی شهر بود کسب فیض کرد.
بعد از طی مراحل مقدماتی و برای بهره گیری از اساتید شهرهای دیگر به هویزه که از شهرهای آباد آن دیار بود سفر کرد. در آن زمان عالم و فاضل و ادیب توانا، شیخ حسین بن بستی هویزی استاد حوزه علمیه در هویزه بود و سید مدتی افتخار شاگردی او را پیدا نمود.
سید نعمت الله با بهره گیری از دانشوران صباغیه، شط بنی اسد، حویزه و بصره به یازده سالگی رسید.

ارتباط محتوایی با سید نعمت الله جزائری

سید نعمت الله جزائری را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

F > little
T_T > collect
A.M.R > School Things
فهیمه > لنیا
pardis choopani > eaten alive
مینا > it has always been you
آوین > آرن
فهیمه > لنا

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سید نعمت الله جزائری   • مفهوم سید نعمت الله جزائری   • تعریف سید نعمت الله جزائری   • معرفی سید نعمت الله جزائری   • سید نعمت الله جزائری چیست   • سید نعمت الله جزائری یعنی چی   • سید نعمت الله جزائری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سید نعمت الله جزائری
کلمه : سید نعمت الله جزائری
اشتباه تایپی : sdn kulj hggi [chmvd
عکس سید نعمت الله جزائری : در گوگل


آیا معنی سید نعمت الله جزائری مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )