انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1019 100 1

سید

/seyyed/

مترادف سید: آقا، خواجه، رئیس، سرور، مهتر، پیغمبرزاده

متضاد سید: خلق

معنی سید در لغت نامه دهخدا

سید. [ س َی ْ ی ِ ] (ع ص ، اِ) پیشوا. مهتر قوم. سردار. (آنندراج ) (غیاث اللغات ). مهتر. (دهار) :
گرچه آباش سیدان بودند
او بهر فضل سید آباست.
فرخی.
کاشکی سیدی من آن تبمی
تا چو تبخاله گرد آن لبمی.
خفاف.
این ارادتی که لازم شده در گردن من نسبت به سید ما از روی سلامت نیست. (تاریخ بیهقی ). بیعت کردند بسید خود و مولای خود. (تاریخ بیهقی ).
فرمانبرش بدند همه سیدان عصر
افزون بدی جلالت قدرش ز حد و حصر.
منوچهری.
می خور ای سید احرار در این جشن سده
باده خوردن بلی از عادت احرار بود.
منوچهری.
زیرا که سید همه سیاره
اندر حمل بعدل توانا شد.
ناصرخسرو.
سید اقران خویشی در کفایت روز فضل
همچنان چون صاحب گردان بهیجا و ستم.
مسعودسعد.
ای ناصر دین سید اولاد پیمبر
ای عالم جاه و شرف و دانش و تمییز.
سوزنی.
به نسبت از تو پیمبر نیازد ای سید
که از بقا نسب ذات توست حاصل از او.
خاقانی.
منقاد حکم اوست هر سید و هر ملک مستبد که از قروم دیار ترک و روم است. (ترجمه ٔ تاریخ یمینی ).
|| لقب فرزندان پیغمبر. || دانا. (آنندراج ) (منتهی الارب ). دانا. فاضل. حکیم. (ناظم الاطباء). || حلیم. (آنندراج ) (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء). || مالک. || بز کلان سال. (آنندراج ) (منتهی الارب ). بز پیر. (مهذب الاسماء) (ناظم الاطباء). || مرد کریم. (آنندراج ) (منتهی الارب ). کریم. سخی. (ناظم الاطباء). || گرگ درنده. (غیاث اللغات ). گرگ. (آنندراج ). || شیر بیشه. (آنندراج ) (ناظم الاطباء). || (اِخ ) گاه مطلق آرند و مراد رسول اکرم صلی اﷲ علیه و آله و سلم است : آنگه بخانه بازآمد و آن شب نوبه ٔ خانه ٔ عایشه بود، چون سید در خانه بنشست وحی ظاهر شد. (قصص الانبیاء ص 235).
بر سید حقوق صحبت داشت
یک زمان خدمتش فرونگذاشت.
سنایی.
ملک ترک و عجم را تو وزیری فرخ
همچو بر سید، صدیق و چو آصف بر جم.
سوزنی.
پرسیدند که سید صلی اﷲ علیه و سلم گفت :خدای دشمن دارد اهل خانه ای را... (تذکرة الاولیاء عطار).
چشم سید چون به آخر بود جفت
پس بدان دیده جهان را جیفه گفت.
مولوی.
سزد گر بدورش بنازم چنان
که سید بر ایام نوشیروان.
سعدی.
نشنیده ای که سید عالم فرمود. (گلستان ).
- سید آفاق ؛ سید ابرار.
- سیدالبشر ؛ نعت است رسول اکرم (ص ) را :
بشرح شرع محمد که سیدالبشر است
همال تو کس از ابناء بوالبشر نبود.
سوزنی.
یا سیدالبشر زده خورشید بر نگین
یا احسن الصور زده ناهید در نوا.
خاقانی.
- سیدالقوم ؛ مهتر طائفه.
- سیدالمرسلین ؛ منظور پیغمبر اکرم (ص ).
- سید انام ؛ سید انبیاء.
- سید ناس ؛ مقصود رسول اکرم (ص ) است.

معنی سید به فارسی

سید
تراژدی کمدی کرنی (۱۶۳۶ م .). موضوع آن ملهم از سرگذشت کودکی سید دگیلهن دکاسترو است . ردریک برای رفع توهینی که بحیثیت پدرش شده مجبور است پدر نامزد خود شیمن را بکشد . شیمن قاتل را تعقیب میکند ولی در عین حال او را دوست دارد . اجرای وظیفه نمیتواند عشق آن دو را از بین ببرد . با وجود آنکه ملت ازین نمایشنامه استقبالی بسزا کرد آکادمی ببهانه آنکه قواعد تراژدی در آن ملحوظ نشده [ سید ] را مورد انتقاد قرار داد .
سرور، بزرگ، مهتر، آقا، سیائدجمع
( صفت ) ۱ - سرور مهتر بزرگ آقا ۲ - پیامبر اسلام ص . ۳ - آن که از اولاد حضرت رسول باشد ( به واسطه حضرت فاطمه ) مقابل عام جمع : ساده اسیاد سیائد . یا سید جد کمر زده . نفرینی است که سیدی بد رفتار را کنند یعنی جدش ( رسول ص ) او را مجازات کند .
دهی است از دهستان شهر ویران بخش حومه شهرستان مهاباد .
دهی است از دهستان شاخنات بخش در میان شهرستان بیرجند .
دهی است از دهستان آزاد وار بخش جغتای شهرستان سبزوار .
دهی است از دهستان آختاچی بخش حومه شهرستان مهاباد .
دهی است از دهستان تحت جلگه بخش فدیشه شهرستان نیشابور .
دهی است از دهستان شاخنات بخش در میان شهرستان بیرجند .
لقب علی بن ابن ابیطالب علیه السلام
لقب علی بن الحسین علیه السلام
احمد ابن موسی ابن جعفر
لقب حسین بن علی علیه السلام
لقب ابوالقاسم جنید بغدادیست
شاه بوی . عنبر
سرور فرستادگان ( خدا ) لقب محمد رسول الله ص .
لقب امیر المومنین علی علیه السلام است
دهی است از دهستان خروسلو بخش گرمی شهرستان اردبیل .
دهی است از دهستان بویر احمدی بخش کهکیلویه شهرستان بهبهان .
دهی است از دهستان ولدیان بخش حومه شهرستان خوی .
دهی است از دهستان خیران بخش مرکزی شهرستان شوشتر .
[ گویش مازنی ] /seyd Khel/ از توابع چهاردانگه ی هزارجریب ساری

معنی سید در فرهنگ معین

سید
(سَ یِّ) [ ع . ] (ص .) سرور، آقا، افرادی که نسب شان به پیغمبر (ص ) می رسد. ،~المرسلین سرور فرستادگان (خدا) لقب محمد رسوالله (ص ). ،~ُالشُهَدا الف - سرور شهیدان . ب - لقب حمزه عموی پیامبر اسلام . ج - به ویژه لقب امام حسین (ع ) امام سوم شیعیان .

معنی سید در فرهنگ فارسی عمید

سید
۱. عنوان هریک از اولاد حضرت رسول، از نسل امیرالمؤمنین علی و فاطمۀ زهرا: به نسبت از تو پیامبر بنازد ای سید / که از بقای نسب ذات توست حاصل او (خاقانی: ۹۱۷).
۲. [قدیمی] مهتر، سرور، بزرگ، آقا: نماند به عصیان کسی در گرو / که دارد چنین سیدی پیشرو (سعدی۲: ۱۴۹).
۳. (اسم) [قدیمی] پیامبر اسلام: سزد گر به دورش بنازم چنان / که سید به دوران نوشیروان (سعدی۲: ۱۵۱).

سید در دانشنامه ویکی پدیا

سید
سیّد، به فرزندان و نوادگان فاطمه و علی گفته می شود.
سید (نمایش نامه)، نمایش نامهٔ فرانسوی قرن هفدهم، اثر کورنی.
سیّد، به فرزندان و نوادگان فاطمه و علی گفته می شود.
سید (نمایش نامه)، نمایش نامهٔ فرانسوی قرن هفدهم، اثر کورنی.
سید (به فرانسوی: Le Cid) یک نمایش نامهٔ معروف فرانسوی قرن هفدهم است که توسط پییر کورنِی، تراژدی نویس مشهور نوشته شده است.
دون رودریگ ، پسر دون دیِگ، دلداده و دلدار شیمِن. لقب سید، برگرفته از واژهٔ سَیِّد و به عربی به معنای سرور، پس از دلاوری های او در میدان جنگ و در پردهٔ چهارم توسط پادشاه به او داده می شود.
شیمِن ، دختر دون گومِس، دلدار و دلدادهٔ رودریگ و دلدار دون سانْش.
دون گومِس ، کنت گورماس و پدر شیمِن.
دون دیِگ ، پدر رودریگ.
دونا اوراک ، دختر پادشاه کاستی و دلدادهٔ رودریگ.
دون فِرنان ، پادشاه کاستی.
دون سانْش ، دلداهٔ شیمِن.
اِلویر ، معلمهٔ شیمِن.
لئونور ، معلمهٔ شاهزادهٔ کاستی.
دون آریاس و دون آلونْس ، از نجیب زادگان کاستی.
این تراژدی که به نظم نوشته شده است در سال ۱۶۳۶ منتشر شد و با استقبال و موفقیت فراوان همراه بود، ولی به دلیل عدم رعایت برخی قوانین تراژدی کلاسیک مورد انتقاد شدید تعدادی از درام نویسان قرار گرفت.
دون دیِگ و کنت گورماس، هر دو از نجبا و دلاوران کاستی، تصمیم می گیرند که فرزندان خود را که به هم علاقه دارند به ازدواج یک دیگر درآورند. در همین زمان، پادشاه دون دیِگ را به عنوان آموزگار پسرش برمی گزیند. کنت گورماس نیز از روی حسادت و در حالی که معتقد است این مقام تنها درخور اوست، با دون دیِگ درگیر شده و سرانجام به او توهین کرده و به او سیلی می زند. دون دیِگ که به علت سالخوردگی، توانایی انتقام و نجات شرافت و آبروی خانوادگی خود را از دست داده است، شمشیرش را به رودریگ واگذار کرده و او را به دوئل با پدر شیمِن دعوت می کند. رودریگ، پس از یک درگیری درونی دردناک و انتخاب دشوار بین وفاداری به شرافت و عشقش، سرانجام نجات خون و عزتش را برمی گزیند و طی یک دوئل پدر شیمِن را می کشد. سپس، نزد شیمِن رفته و شمشیرش را به او داده و از او تقاضا می کند که انتقام پدرش را از او بگیرد، ولی شیمِن که هنوز در حالت شوک قرار دارد از او می خواهد که شمشیر آلوده به خون پدرش را از نگاهش دور نگاه دارد و اعلام می دارد که قادر به انجام چنین کاری نیست.
آنگاه، درحالی که این بار او باید بین عشق و عزت انتخاب کند، انتقام پدر را برمی گزیند و بدون مخفی کردن عشقش به قاتل پدرش، از پادشاه تقاضای قصاص می کند. در همین حال، پادشاه آگاه می شود که مسلمانان به اسپانیا حمله کرده اند، و تقاضای پدر رودریگ را برای دادن فرصتی به پسرش برای نشان دادن ارزش ها و این گونه استحاق بخشایش می پذیرد. دلاوری های رودریگ در میدان جنگ باعث جلب توجه همگان به او شده و پادشاه لقب سید را بر او می نهد. لازم به ذکر است که طی این ماجراها دختر پادشاه مخفیانه به رودریگ دل می بندد و او نیز دچار یک درگیری درونی میان عشق و عزتش به عنوان یک شاهزاده می شود ولی چون در هر حال ازدواج با رودریگ را امکان ناپذیر می بیند از عشقش ناامید می شود.
سید آرش شهریاری(۱۸ تیر ۱۳۵۳ در كرمانشاه)موسیقی دان، آهنگ ساز و نوازندهٔ تار و تنبور است. او از پنج سالگی نواختن تنبور را نزد پدر آغاز کرد و بعداً از محضر استادانی چون سید قاسم افضلی، سید امرلله شاه ابراهیمی و بابا غلام همت آبادی فیض برد. سید آرش ردیف تار را نزد استاد محمد رضا لطفی آموخت و مدتی نیز به همراه رامبد صدیف بر روی ردیف آوازی مطالعه کرد. وی در سال ۱۳۷۸ گروه روحتاف را تأسیس کرد و کنسرتهای متعددی را در ایران و اروپا به صورت تکنوازی و گروه نوازی به اجرا گذاشت.
افسانه کردی سید آرش شهریاری در جشن ۴۰۲۰
سوگ تنبور آرش شهریاری در «مرثیه آفتاب»
هنرمندان مقامی برای مجنون می نوازند
آرش شهریاری نوازنده تنبور در گفتگو با «ایران»: اصالت های موسیقی غریب مانده اند
آشنایی با سبک اکثر اساتید، قدرت اجرای نعل به نعل آثار اساتید قدیمی، رسیدن به سبک منحصر به فرد شخصی، صداقت و وسواس در اجرای دقیق مقام ها و بداهه نوازی های کم نظیر از ویژگی های سید آرش شهریاری است.
مرثیه آفتاب(۱۳۸۳)
مشق نام لیلی(۱۳۹۴)
سید آیت موسوی اجاق (زاده ۱۳۳۲ - کرمانشاه) سیاست مدار، نماینده سابق دورهٔ چهارم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه که در یک سانحه تصادف درگذشت وی بردار مجتبی موسوی اجاق نماینده پیشین دوره دورهٔ پنجم و دورهٔ ششم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بود.نبو
ابراهیم امینی (زاده ۱۳۳۸ در شهرستان ممسنی) عضو هیئت رئیسه حزب اعتماد ملی، استاد دانشگاه، حقوقدان، وکیل و سیاستمدار و نایب رئیس شورای شهر تهران است.
ابراهیم امینی در سال ۱۳۳۸ در روستای هرایرز از توابع شهرستان ممسنی در شمال غربی استان فارس متولد شد. وی دوران ابتدایی را در همان روستا گذراند. برای تحصیل در دوره راهنمایی به شهر نورآباد ممسنی آمد. پس از اتمام دوران راهنمایی، در هنرستان فنی نورآباد و در رشته اتومکانیک تحصیل را ادامه داد و دیپلم خود را گرفت.
پس از اخذ دیپلم برای گذراندن دوران سربازی به تهران آمد اما با اوج گیری انقلاب و فرمان خمینی مبنی بر فرار از خدمت سربازی وی به بهانه تهیه لباس سربازی به شهرستان مراجعت نمود و دیگر برنگشت.
ابراهیم امینی پس از پیروزی انقلاب به خدمت برگشت و دوران خدمت خود را در شیراز و خوزستان به اتمام رسانید. ایشان پس از پایان خدمت سربازی مدتی سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان شد. در سال ۱۳۶۳ در کنکور گروه علوم انسانی شرکت کرد و در رشته حقوق دانشگاه تهران (مجتمع آموزش عالی قم) قبول شد، پس از اتمام دوره لیسانس خود مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از دانشگاه شهید بهشتی و در گرایش حقوق خصوصی به پایان رسانید.
سید ابراهیم بحرالعلومی (زاده ۲۸ تیر ۱۳۲۹–۱۹ مرداد ۱۳۹۲) بازیگر اهل ایران بوده است.
آتیش بازی (۱۳۹۲)
زنان ونوسی، مردان مریخی (۱۳۸۹)
زمهریر (۱۳۸۸)
سن پترزبورگ (۱۳۸۸)
چهل سالگی (۱۳۸۷)
حرکت اول (۱۳۸۷)
یک اشتباه کوچولو (۱۳۸۷)
بی پولی (۱۳۸۶)
انتهای زمین (۱۳۸۶)
تله روباه (۱۳۸۵)
خواستگار محترم (۱۳۸۵)
محاکمه (۱۳۸۵)
مکس (۱۳۸۲)
عروس خوشقدم ۱۳۸۱
پارتی (۱۳۷۹)
جان سخت (۱۳۷۶)
مرسدس (۱۳۷۶)
ضیافت (۱۳۷۴)
بهشت زهرا
او در ۲۸ تیر ۱۳۲۹ در شهر تبریز دیده به جهان گشود. از سال ۱۳۷۴ فعالیت های هنری خود را آغاز کرد. ازجمله منتقدین سینما بود که در چند فیلم سینمایی و سریال ایفای نقش کرده بود. علاوه بر این در سمت مجری طرح، مشاور تولید و مدیر تولید در عرصه سینما نیز فعالیت داشت. همچنین سال ها در حوزه مطبوعات سینمایی نیز به کار پرداخت.
وی که برای گذراندن تعیطلات عید فطر به نوشهر در شمال کشور سفر کرده بود، شنبه ۱۹ مرداد سال ۱۳۹۲ بر اثر ایست قلبی درگذشت.
سید ابراهیم درازگیسو سیاستمدار و دیپلمات ایرانی است. درازگیسو اولین استاندار گلستان، استاندار هرمزگان، فرماندار گنبد، مشاور وزیر کشور و سفیر ایران در آلمان شرقی و ترکمنستان بوده است. او همچنین اولین شهردار گرگان پس از انقلاب و فرماندار گرگان بوده است.
سید ابراهیم رئیسی برای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ از سوی شورای نگهبان جهت ورود به انتخابات ریاست جمهوری تأیید صلاحیت شد.
رئیس ستاد: علی نیکزاد، وزیر مسکن و شهرسازی در دولت دوم محمود احمدی نژاد از ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ریاست ستاد را بر عهده گرفت.
رئیس کمیته طرح و برنامه: مسعود میرکاظمی وزیر سابق بازرگانی و نفت
رئیس ستادهای استانی: سید صولت مرتضوی شهردار مشهد
محمد دهقان (رئیس ستاد کشوری کرامت و کارآمدی)
وی یکی از نامزدان مورد حمایت جمنا است و همچنین جامعتین و جبههٔ پایداری نیز در انتخابات از او حمایت کرده اند.
سید ابراهیم رئیسی در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ با همراهی فرهاد رهبر، مسعود میرکاظمی، منصور کبگانیان و نادر طالب زاده در وزارت کشور حاضر شد و در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. پس از اعلام خبر نام نویسی نصرالله شاه آبادی، نماینده استان تهران در مجلس خبرگان، طی نامه ای از ابراهیم رئیسی خواست از ساحت علی بن موسی الرضا عذر خواهی کرده و از رقابت ها انصراف دهد. به عقیده شاه آبادی، ابراهیم رئیسی شخصی است که حاضر شد مسند تولیت آستان قدس رضوی و خدمت به علی بن موسی الرضا که سیادت عالم در آن مسند هست را برای شرکت در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری ترک کند.
رودریگ دیاز (به اسپانیایی: Rodrig Díaz de Vivar) ملقب به ال سید یا سید (به اسپانیایی: El Cid) یا شناخته شده با عنوان قهرمان (اسپانیایی: El Campeador) متولد ۱۰۴۳ میلادی در اسپانیا و درگذشته به سال ۱۰۹۹ میلادی در والنسیا، قهرمان ملی و رهبر نظامی کستیلی بود که با عنوان سید (از عربی: ارباب) یا ارباب نظامی شناخته می شد.
ال سید از اشراف درجه دو کستیل بود و در جوانی به دربار فردیناند یکم کستیل فرستاده شد. وقتی فرزند فردیناند ـ سانچو دوم ـ به تخت پادشاهی کستیل رسید، سیدِ بیست ودو ساله را برای فرماندهی گارد پادشاهی نامزد کرد. این ترقیِ زودهنگام نشان می دهد که سید پیش از آن هم در امور نظامی به دلاوری شناخته شده بود.
در سال ۱۰۶۷ م او کمپین سانچو را در مواجهه با پادشاهی ساراگوسا همراهی کرد و در مذاکراتی شرکت نمود که پادشاه ساراگوسا ـ المقتدر ـ را خراج گزار کستیلی ها نمود.
فردیناند، پیش از مرگ، قلمرو پادشاهیِ خود را میان فرزندانش تقسیم کرده بود؛ بنابراین، لئون را برای پسر دومش ـ آلفونسو ششم ـ باقی گذاشته بود. در سال ۱۰۶۷ م سانچو به قصد تصرف لئون با برادرش وارد جنگ شد. سید نقش مؤثری در پیروزی کمپین سانچو برعهده داشت، اما این موضوع بعداً در سال ۱۰۷۲ م برایش مایهٔ شرمساری شد.
الله آباد سید، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان جیرفت در استان کرمان ایران است.
این روستا در دهستان اسلام آباد قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۶۹ نفر (۵۴خانوار) بوده است.
ماسه سنگ سیلیسی کوه ایلوک سر آقا سید یک اندیس غیرفلزی است که در حوالی شهر فریدون شهر (اصفهان) و در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد و مادهٔ معدنی موجود در آن، سیلیس است.سنگ میزبان این اندیس ماسه سنگ است و دیرینگی آن به دوران پرمین می رسد.
فهرست اندیس های استان چهارمحال و بختیاری
باغ سید، روستایی از توابع بخش مروست شهرستان خاتم در استان یزد ایران است.
این روستا در دهستان هرابرجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده است.
برج سید، روستایی از توابع بخش خشت و کمارج شهرستان کازرون در استان فارس ایران است.
این روستا در دهستان خشت قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۸۱ نفر (۶۵خانوار) بوده است.
بیدار شو سید (انگلیسی: Wake Up Sid) فیلمی هندی در سبک کمدی رمانتیک است که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به رانبیر کاپور، کونکونا سن شارما و انوپم کهیر اشاره کرد.
پلگی سید، روستایی از توابع بخش جزینک شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان ایران است.
این روستا در دهستان جزینک قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۷۰ نفر (۸۷خانوار) بوده است.
تپه بابی سید مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است و در شهرستان اشنویه، بخش مرکزی، دهستان اشنویه شمالی، روستای علی آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۷ اسفند ۱۳۸۵ با شمارهٔ ثبت ۱۷۶۴۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
تپه تجره سید مربوط به دوران پیش از تاریخ ایران باستان است و در ۱۲ کیلومتر شمال شرقی خرم آباد، بخش حومه (ده پیر) واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۶ آبان ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۸۲۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
جیمی سید (به انگلیسی: Jimmy Seed) بازیکن فوتبال زادهٔ ۰۱۸۹۵-۰۳-۲۵ ۲۵ مارس ۱۸۹۵ اهل کشور انگلستان که سابقهٔ بازی در تیم ملی فوتبال انگلستان را در کارنامهٔ خود دارد. وی در تاریخ ۰۱۹۲۱-۰۵-۲۱ ۲۱ مه ۱۹۲۱ نخستین بازی ملی خود را در مقابل تیم ملی فوتبال بلژیک انجام داد و با حضور در ۵ بازی ملی، در تاریخ ۰۱۹۲۵-۰۴-۰۴ ۴ آوریل ۱۹۲۵ واپسین بازی ملی اش را در برابر تیم ملی فوتبال اسکاتلند برگزار کرد. این بازیکن توانسته در بازی های ملی، ۱ گل به ثمر برساند.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سید

سید در جدول کلمات

سید
سید | سرور
اقا
سید بزرگواری که نهج البلاغه را جمع آوری کرد
رضی
سید شهید اهل قلم
اوینی
سید و آقا
میر
سید و سرور
اقا
رمانی از سید محمد علی جمالزاده نویسنده فقید ایرانی
صحرای محشر
رمانی از سید مهدی شجاعی
رمانی از سید مهدی شجاعی
سریال جدید شبکه دو ساخته سید جلال دهقانی اشکذری با بازی عباس غزالی | محمد کاسبی | هستی مهدوی فر | سیما خضر آبادی و••• که قسمت اول آن دیشب روی آنتن رفت
حانیه
سریالی ساخته جواد افشار با بازی مهدی سلطانی | سید مهرداد ضیایی | آتیلا پسیانی | شقایق فراهانی | هستی مهدوی و لعیا زنگنه
مادرانه

معنی سید به انگلیسی

master (اسم)
استاد ، مدیر ، چیره دست ، پیر ، رئیس ، ارباب ، سرور ، سید ، سرامد ، کارفرما ، صاحب ، دانشور
chief (اسم)
سر ، فرمانده ، سالار ، پیشرو ، رئیس ، متصدی ، سرور ، سید ، قائد ، سر دسته
lord (اسم)
ارباب ، سید ، خداوند ، مالک ، خدیو ، لرد ، صاحب ، شاهزاده
prince (اسم)
سرور ، سید ، ولیعهد ، شاهزاده
descendant of the prophet (اسم)
سید

سید را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی سیدنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• سایت سید   • پیدایش سید در ایران   • سید عصر یخبندان   • فامیلی های سید   • سید به انگلیسی   • سید کیست   • شجره نامه سید ها   • سید طباطبایی یعنی چه   • معنی سید   • مفهوم سید   • تعریف سید   • معرفی سید   • سید چیست   • سید یعنی چی   • سید یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سید
کلمه : سید
اشتباه تایپی : sdn
آوا : seyyed
نقش : اسم
عکس سید : در گوگل


آیا معنی سید مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )