برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1213 100 1

سینت مارتن

سینت مارتن در دانشنامه ویکی پدیا

سینت مارتن
سنت مارتن (به هلندی: Sint Maarten با تلفظ ) به پایتختی فیلیپسبورگ یکی از کشورهای جزء پادشاهی هلند است. این کشور نیمهٔ جنوبی جزیرهٔ سن مارتن را تشکیل می دهد و نیمهٔ شمالی آن دراختیار فرانسه است.
فیلیپسبورگ با ۱٬۲۲۸ سکنه
لوئر پرینسز کوارتر با ۸٬۱۲۳ سکنه
کول د ساک با ۷٬۸۸۰ سکنه
کول بی با ۶٬۰۴۶ سکنه
آپر پرینسز کوارتر با ۴٬۰۲۰ سکنه
لیتل بی با ۲٬۱۷۶ سکنه
سیمپسون بی با ۷۳۶ سکنه
لولندز با ۲۳۲ سکنه
سنت مارتن تا پیش از ۱۰ اکتبر ۲۰۱۰ با عنوان پهنهٔ جزیره ای سنت مارتن (به هلندی: Eilandgebied Sint Maarten) شناخته می شد و یکی از پنج ناحیهٔ جزیره ای بود که آنتیل هلند را تشکیل می داد.
کریستف کلمب در طی دومین دور از سفرهایش به جزایر هند غربی در ۱۴۹۳، با دیدن جزیرهٔ سن مارتن آن را ایسلا ده سن مارتن نامید. علت این نام گذاری مصادف شدن آن روز با ۱۱ نوامبر، روز گرامی داشت مارتین قدیس بود. با این حال علی رغم آنکه او این جزیره را جزو قلمرو اسپانیا به حساب آورد هرگز بر خاک آن پانگذاشت و دولت اسپانیا نیز این جزیره را آنقدر حائز اهمیت ندانست که برای مسکونی ساختنش اقدام کند.
در مقابل اما، دولت های فرانسه و هلند هر دو مایل به تصاحب این جزیره بودند. از یک سو فرانسویان می خواستند تا جزیره های واقع در بین ترینیداد و برمودا را تحت استعمار خود درآورند و هلندیان نیز از سوی دیگر، جزیرهٔ سنت مارتن را مکانی مناسب در نیمه راه مستعمراتشان در نیو آمستردام (نیویورک امروزی) و برزیل می دیدند. مردم کمی در این جزیره زندگی می کردند و در نتیجه هلندیان در ۱۶۳۱ به راحتی آنجا را دراختیار خود گرفته و دژ آمستردام را به منظور مقابله با مهاجمان در جزیره برپاساختند. یان کلزن فان کمپن نخستین فرماندار جزیره شد و دیری نپایید که کمپانی هند شرقی هلند کار استخراج نمک درآنجا را آغاز نمود. دولت های فرانسه و بریتانیا نیز بخش های دیگری از جزیره را دراختیار خود گرفتند.
عکس سینت مارتن
تیم ملی فوتبال سینت مارتن نماینده ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سینت مارتن

سینت مارتن را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی سینت مارتن   • مفهوم سینت مارتن   • تعریف سینت مارتن   • معرفی سینت مارتن   • سینت مارتن چیست   • سینت مارتن یعنی چی   • سینت مارتن یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سینت مارتن
کلمه : سینت مارتن
اشتباه تایپی : sdkj lhvjk
عکس سینت مارتن : در گوگل

آیا معنی سینت مارتن مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )