انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1069 100 1

سینک

/sink/

برابر پارسی: همسان سازی، بهنگام رسانی

معنی سینک در لغت نامه دهخدا

سینک. [ ن َ ] (اِخ ) دهی است جزء دهستان افشاریه ٔ بخش آوج شهرستان قزوین. دارای 349 تن سکنه. آب آن از قنات. محصول آنجا غلات ، انگور، بادام و شغل اهالی زراعت است. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 1).

سینک. [ ] (اِخ ) دهی است جزء دهستان حومه ٔ شهرستان ساوه. دارای 157 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ خرقان. محصول آنجا غلات. شغل اهالی زراعت و گله داری است. و محل قشلاق چند خانواری از ایل شاهسون بغدادی است. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 1).

معنی سینک به فارسی

سینک
دهی است جزئ دهستان حومه شهرستان ساوه .

معنی سینک در فرهنگ معین

سینک
[ انگ . ] (اِ.) لگن ظرف شویی ، ظرف - شویی . (فره ).

سینک در دانشنامه ویکی پدیا

سینک
سینک ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
سینک (لواسان)
سینک (تاکستان)
سینک (ساوه)
سینک ظرفشویی، لگنی کارگذاشته شده در آشپزخانه ها که در آن ظرف می شویند
مختصات: ۳۵°۴۴′۲۴″شمالی ۴۹°۲۹′۳۵″شرقی / ۳۵٫۷۴۰۱۲°شمالی ۴۹٫۴۹۳۰۸°شرقی / 35.74012; 49.49308
سینک (تاکستان)، روستایی از توابع بخش خرمدشت شهرستان تاکستان در استان قزوین ایران است.
این روستا در دهستان افشاریه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۱۹ نفر (۱۰۰خانوار) بوده است.
سینک، سینک رویداد یا سینک داده در رایانش، کلاس یا رویه است که برای دریافت رویداد قریب الوقوع از شیء یا رویه دیگری طراحی می شود. این رویه معمولاً در سی پلاس پلاس به صورت بازخوانی اجرا می شود. دیگر زبان های برنامه نویسی شیءگرا مانند جاوا و سی شارپ از طریق اجازه وقوع رویدادها در توابع نمایندگی، از سینک ها، پشتیبانی از پیش تعریف شده انجام می دهند.
به خاطر نبود تعریف رسمی، سینک، معمولاً با درگاه اشتباه گرفته می شود که ساختاری مشابه دارند اما درگاه معمولاً یا یک نقطه پایانی است یا به رایانه های نامشابه اجازه ارتباط دوطرفه می دهد که با نقطه یک طرفه ورود رویداد در تناقض است. این موضوع اغلب در سی پلاس پلاس و برنامه نویسی مرتبط با سخت افزار رایانه دیده می شود. بنابراین انتخاب نام توسط یک توسعه دهنده، معمولاً بستگی به این دارد که آیا مأموری که بر سینک کار می کند یک تولیدکننده یا مصرف کننده محتوای سینک است؟.
در صنعت، واژه سینک برای هر دو رویداد ورودی و خروجی استفاده می شده است. سینک متحرک برای ذخیره انرژی حسگر ارتباطات چند جهشی در انتقال داده به ایستگاه پایه (سینک) در حسگر شبکه بی سیم پیشنهاد شده است.
سینک (ساوه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوه در استان مرکزی ایران است.
این روستا در دهستان طراز ناهید قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۱ نفر (۲۱خانوار) بوده است.
مختصات: ۳۵°۵۰′۵۲″ شمالی ۵۱°۴۱′۱۵″ شرقی / ۳۵٫۸۴۷۷۸°شمالی ۵۱٫۶۸۷۵۰°شرقی / 35.84778; 51.68750
قصران(کوهسران) ، نوشته حسین کریمان ، صفحه ۴۵۸
طرائق الحقایق جلد ۳ ، صفحه ۳۰۱ ، سطر ۱۲
سینَک یکی از روستاهای دهستان لواسان کوچک بخش لواسانات در شهرستان شمیرانات استان تهران ایران است.
این آبادی کهنه و قدیمی است و نامش در کتابهای طرائق الحقایق و تاریخ رویان و طبرستان مرعشی به همراه هنزک آمده است. مجدالملک سینکی، از رجال و نویسندگان عصر قاچار، اهل سینک بود.
جمعیت این روستا بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ حدود ۱۱۶ نفر در ۳۹ خانوار بوده است که قطعاً تا کنون افزایش یافته است.
«سینک اور سویم» (انگلیسی: Sink or Swim (video game)) یک بازی ویدئویی در سبک سکوبازی است که توسط Zeppelin Premier و در سال ۱۹۹۳ و در پلت فرم های داس، سوپر نینتندو، و سگا مگا درایو منتشر شده است.
استوارت سینک (انگلیسی: Stewart Cink؛ زادهٔ ۲۱ مهٔ ۱۹۷۳) یک گلف باز اهل ایالات متحده آمریکا است.
در ریاضیات، تابع سینک (که با (sinc(x و گاهی با (Sa(x نشان داده می شود) دو تعریف نسبتاً معادل همدیگر دارد. در پردازش سیگنال رقمی و نظریه اطلاعات تابع سینک نرمال شده معمولاً با رابطه زیر تعریف می شود:
این یک تابع میانیاب است، یعنی sinc(0) = 1 و برای kهای صحیح غیر صفر داریم sinc(k) = 0.
تابع (xk(t) = sinc(t−k یک تابع پایه ارتونرمال برای توابع محدود باند در فضای تابع (L2(R است، با فرکانس زاویه حداکثر
این تعریف نام نرمال شده را به این دلیل یدک می کشد که انتگرال گیری بر روی تمام x به مقدار واحد منجر می شود. تبدیل فوریه تابع نرمال شده سینک با تابع مستطیلی شناخته می شود.
در ریاضیات تابع سینک غیر نرمال شده باستانی به صورت زیر تعریف می شود:
تنها تفاوت بین این دو تعریف مقیاس دهی متغیر مستقل (همان محور x) با عامل ضرب شونده π است. در هر دو حالت، مقدار تابع در ناتکینی قابل رفع در نقطه صفر گاهی به طور خاص در حد برابر با ۱ مشخص می شود. تابع سینک در همه جا تحلیلی است.
تپه سینک مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است و در شهرستان شهریار، بخش مرکزی، دهستان فردوس، روستای خاوه، بلوار امام خمینی، پشت کارواش واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۸۷۱ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
سپهبد رابرت فردریک سینک (انگلیسی: Robert Frederick Sink؛ ۳ آوریل ۱۹۰۵ – ۱۳ دسامبر ۱۹۶۵(1965-12-13)) یک فرد افسر درجه دار عالی رتبه در نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا بود که در جنگ جهانی دوم، جنگ ویتنام و جنگ کره حضور داشت و شهرتش به سبب فرماندهی «هنگ پیاده نظام پانصد و ششم» (جزئی از لشکر ۱۰۱ام نیروهای هوابرد) در دوران جنگ جهانی دوم در فرانسه، هلند و بلژیک است.
عملیات اورلرد
عملیات مارکت گاردن
جنگ جهانی دوم
شخصیت وی در مجموعهٔ تلویزیونی جوخه برادران، توسط «سروان دیل دای» به تصویر کشیده شده است.
وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون نشان ستاره برنزی، نشان هوایی، و ستاره نقره ای شده است.
سایمون سینک (به انگلیسی: Simon Sinek) (زاده ۹ اکتبر ۱۹۷۳) نویسنده، مشاور سازمانی و سخنران انگیزشی آمریکایی بریتانیایی تبار است، که هم اکنون بعنوان مربی ارتباطات استراتژیک در دانشگاه کلمبیا و عضو غیرموظف شرکت رند، فعالیت می کند.
سایمون سینک، ۲۰۰۹، با چرا شروع کنید: رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند، شابک:۹۷۸۱۵۹۱۸۴۶۴۴۴
سایمون سینک، ۲۰۱۴، رهبران آخر از همه غذا می خورند: چرا بعضی از گروه ها می توانند با هم همکاری کنند و بعضی قادر به این کار نیستند؟، شابک: ۹۷۸۱۵۹۱۸۴۵۳۲۴
سایمون سینک، ۲۰۱۶، باهم بهتر است، شابک: ۹۷۸۱۵۹۱۸۴۷۸۵۴
سایمون سینک، ۲۰۱۷، چرایی خودت را پیدا کن، شابک: ۹۷۸۱۱۰۱۹۹۲۹۸۲
وی نویسنده ۵ کتاب می باشد، که کتاب «با چرا شروع کنید: رهبران بزرگ چگونه الهام بخش می شوند» در سال ۲۰۰۹ بعنوان یکی از ۵ کتاب پر فروش سال شناخته شد.
سینک دانش آموخته کارشناسی حقوق از دانشگاه لندن سیتی و نیز کارشناسی انسان شناسی فرهنگی از دانشگاه برندایس می باشد و فعالیت حرفه ای خود را از یک آژانس تبلیغاتی بنام یورو آراس سی جی، در شهر نیویورک آغاز کرد.
سیدی سینک (انگلیسی: Sadie Sink؛ زادهٔ ۱۶ آوریل ۲۰۰۲) هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا است. وی از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش مکس در سریال تحسین شده چیزهای عجیب از شبکه نت فلیکس شناخته شده است.
از دیگر فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به آمریکایی ها و یا خون های آبی اشاره کرد.سینک همچنین تجربه بازی در تئاتر را نیز دارد و در سال ۲۰۱۳ در نمایش موزیکال آنی در تئاتر برادوی به روی صحنه رفت.
ملیندا سینک (انگلیسی: Melinda Czink؛ زاده ۲۲ اکتبر ۱۹۸۲) یک تنیس باز اهل مجارستان است.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با سینک

سینک را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• سینک ظرفشویی استیل البرز   • سینک ظرفشویی لتو   • انواع سینک ظرفشویی اخوان   • سینک ظرفشویی روکار   • سینک ظرفشویی خارجی   • سینک ظرفشویی شیشه ای   • سینک ظرفشویی ایلیا استیل   • سینک ظرفشویی فرامکو   • معنی سینک   • مفهوم سینک   • تعریف سینک   • معرفی سینک   • سینک چیست   • سینک یعنی چی   • سینک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی سینک
کلمه : سینک
اشتباه تایپی : sdk;
آوا : sink
نقش : اسم
عکس سینک : در گوگل


آیا معنی سینک مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )