برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1316 100 1

شاخه زیتون

شاخه زیتون در دانشنامه ویکی پدیا

شاخه زیتون
شاخه زیتون (انگلیسی: Olive branch)، معمولاً نماد صلح یا پیروزی است و در طول تاریخ توسط عروس و دوشیزگان استفاده می شد. این نماد که در فرهنگ غربی است، ریشه از آداب و رسوم یونان باستان دارد، و با این حال با رشد در حوزه مدیترانه در هر فرهنگ و مذهب پیدا شده است.
در اساطیر یونانی، آتنا با پوزئیدون خدای دریا برای در اختیار داشتن آتن به رقابت پرداختند. خدای دریا با پرتاب نیزه سه شاخه خود به آکروپلیس ، که آب دریا از آن فوران کرد، ادعای در اختیار گرفتن آن را نمود ولی آتنا با کاشت درخت زیتون برای اولین بار خوبی را در کنار گرفت و صلح را پیشنهاد کرد. دادگاه خدایان و الهه ها به نفع آتنا حکم دادند چرا که او هدیه ای بهتر به زمین داده بود.
تاج گل های زیتون همچنین توسط عروس ها پوشیده و به برندگان المپیک اهدا می شد.
شاخه زیتون یکی از ویژگی های ایرنه بود و بر روی بعضی سکه های امپراطوری روم ، تصویر وی با نگه داشتن یک شاخه زیتون رو به بالا در دست راست نشان داده می شود.
عکس شاخه زیتون
این مقاله فهرستی از نیروهای دخیل در عملیات نظامی ترکیه علیه عفرین موسوم به «عملیات شاخه زیتون» را فهرست می کند. شورشیان موسوم به ارتش آزاد و تیپ سلطان مراد از متحدین اصلی ترکیه در این حمله بودند در حالی که هسته اصلی مدافعین عفرین نیروهای دموکراتیک سوریه بودند که متحدینی از اقوام مختلف سوری و افرادی با گرایش های ایدئولوژیک نزدیک به آنان از کشورهای غربی داشتند.
نیروهای مسلح ترکیه
نیروی زمینی ترکیه
ارتش دوم
تیپ تکاور ۱
اتاق عملیات شاخه زیتون (ارتش آزاد تحت حمایت ترکیه)
جبهه جنوبی:
نیروهای دموکراتیک سوریه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شاخه زیتون در دانشنامه آزاد پارسی

شاخۀ زیتون (olive branch)
نماد باستانی صلح. در کتاب مقدس (سِفر پیدایش نُه)، کبوتر شاخۀ زیتونی را به نشانۀ فرونشستن طوفان برای نوح می آورد.

ارتباط محتوایی با شاخه زیتون

شاخه زیتون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شاخه زیتون   • مفهوم شاخه زیتون   • تعریف شاخه زیتون   • معرفی شاخه زیتون   • شاخه زیتون چیست   • شاخه زیتون یعنی چی   • شاخه زیتون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شاخه زیتون
کلمه : شاخه زیتون
اشتباه تایپی : ahoi cdj,k
عکس شاخه زیتون : در گوگل

آیا معنی شاخه زیتون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )