انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

شارع مقدس

شارع مقدس را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی شارع مقدس

محمدامین ٢٢:٣٣ - ١٣٩٥/٠٧/١٥
همان شریعت است که با افزودن واژه ی مقدس به آن، آن را آسمانی نشان می دهند؛ زیرا بسیاری از احکام شریعت در کتاب های آسمانی نیست و برگرفته از احادیث است و چون ممکن است برخی در احادیث تردید کنند و شریعت را تنها آنچه در کتاب های آسمانی است بدانند، از این رو مقدس را به واژه ی شارع یا شریعت افزوده اند تا احادیث را با نوشته های کتاب های آسمانی یکسان نشان دهند.
|

پیشنهاد شما درباره معنی شارع مقدسنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سهیل رصایی > دهنونده
ابوالفضل > Starter
اژدر > arms length
اژدر > funder
Jalali > Ngo
حمیدرضا کریم > Wobbly
سارای > منیژه
شقایق > جانا

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات مرتبط با شارع مقدس

کلمه : شارع مقدّس اشتباه تایپی : ahvu lrnّs عکس شارع مقدّس : در گوگل. آیا معنی شارع مقدّس مناسب بود ؟ امتیاز مثبت به دیکشنری امتیاز منفی به دیکشنری ( امتیاز . . .
شارع. ۱. [جمع: شَوارِع] راه بزرگ، شاه راه، راه راست، خیابان. ۲. (صفت) صاحب شرع، راهنما. * شارع عام: راه و کوچه ای که همه کس از آن عبور کنند. * شارع مقدس: پیغمبر اسلام.
معنی کلمه شرع مقدس. . . . پیشنهاد شما درباره معنی شرع مقدس . . . شرعیات مقابل «عقلیات» و «عادیات» عبارت است از احکام شرعی ای که شارع مقدس بدانها حکم کرده . . .
معنی کلمه جعل شارع. . . . پیشنهاد شما درباره معنی جعل شارع . . . نبوده و حمل آن بر شیء، به جعل جاعل احتیاج دارد، مانند: جعل حجیت و طریقیت از سوی شارع مقدس .
مجعول، یعنی جعل شده، و در اصطلاح، عبارت است از هر آن چه که ذاتی شیء نبوده و حمل آن بر شیء، به جعل جاعل احتیاج دارد، مانند: جعل حجیت و طریقیت از سوی شارع مقدس . . .
حدود جمع حد، در اصطلاح به مجازاتهایی اطلاق می شود که شارع مقدّس برای برخی جرایم با تعیین کمّ و کیف آن در همۀ مصادیق آن جرم تشریع کرده است. گاهی نیز در معنای اعمّ، . . .
از شیوه های پذیرفته و رایج نزد عقلا که شارع مقدس نیز آن را تأیید کرده رجوع جاهل به چیزی به عالم و خبره آن چیز است. و آن از مهم ترین دلیلهای مشروعیت تقلید به شمار . . .
. . . برای امور اعتباری حاصل می شود؛ خواه به صورت قوانینی باشد که از سوی شارع وضع . . . . و خواه از ناحیه انسان ها وضع شده و شارع مقدس آن را جایز شمرده باشد؛ مانند اجل دَین.
نسخ جزئی نسخ جزئی، برداشتن حکم شرعی برای بعضی حالات یا افراد موضوع می باشد. نسخ جزئی، مقابل نسخ کلی بوده و به این معنا است که شارع مقدس حکمی . . .

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شارع مقدس   • مفهوم شارع مقدس   • تعریف شارع مقدس   • معرفی شارع مقدس   • شارع مقدس چیست   • شارع مقدس یعنی چی   • شارع مقدس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شارع مقدس
کلمه : شارع مقدس
اشتباه تایپی : ahvu lrns
عکس شارع مقدس : در گوگل


آیا معنی شارع مقدس مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )