انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1046 100 1

شبه جزیره ایبری

شبه جزیره ایبری در دانشنامه ویکی پدیا

شبه جزیره ایبری
شبه جزیره ایبِری در جنوب غربی اروپا قرار دارد و کشورهای اسپانیا، پرتغال، آندورا و جبل طارق را در بر می گیرد.
Wikipedia contributors, "Iberian Peninsula," Wikipedia, The Free Encyclopedia (accessed February ۲۹، ۲۰۰۸)
Wikipedia-bijdragers, "Iberisch Schiereiland," Wikipedia, de vrije encyclopedie, http://nl.wikipedia.org/w/index.php?title=Iberisch_Schiereiland&oldid=25626928 (accessed mei 16, 2011)..
تاریخ دانان بر این باورند که نخستین تمدن در ایبری مربوط به مینوسی ها بود و بنیاد شهری در اندلس که در داستان ها به نام تارتسوس از آن یاد شده را به دست مینوسی ها دانسته اند. پس از این مردم، سلتی های هند و اروپایی تبار به این منطقه آمدند که بازمانده های زیادی از این قوم بر جای مانده است. اما سلتی ها در ایبری نتوانستند چندان در آرامش به سر ببرند و کارتاژهای سامی نژاد که در جریان جنگ اول پونی سرزمین های زیادی را از دست داده بودند برای جبران این مافات، کوچ نشین های متعددی را در شبه جزیره ایبری بنیاد کردند.
رومی ها در سال ۲۰۷ پیش از میلاد بار دیگر با کارتاژها درگیر شدند و پس از آن توانستند کارتاژها را به طور کامل از ایبری رانده و همه این سرزمین را تسخیر کنند. استان هیسپانیا یکی از ناآرام ترین استان های امپراتوری روم بود و رومیان ناچار بودند پیوسته به سرکوب شورش ها در این منطقه بپردازند.
پس از سرنگونی امپراتوری روم، اسپانیا در سده پنجم میلادی توسط ویزیگوت ها که قومی ژرمن بودند فتح شد و گروهی از الان های ایرانی تبار نیز به اسپانیا آمدند اما فرهنگ رومی هم چنان برتری خود را در این شبه جزیره حفظ کرد و ادامه یافت.
عکس شبه جزیره ایبری
مختصات: ۱۱°۲۴′۴۲″ جنوبی ۶۹°۲۹′۲۰″ غربی / ۱۱٫۴۱۱۶۷°جنوبی ۶۹٫۴۸۸۸۹°غربی / -11.41167; -69.48889
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های پرو
فرودگاه شبه جزیره ایبری (به انگلیسی: Iberia Airport) یک فرودگاه با کد یاتا IBP است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۱۳۵۰ متر است. این فرودگاه در کشور پرو قرار دارد و در ارتفاع ۲۲۹ متری از سطح دریا واقع شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شبه جزیره ایبری را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

وحید طاهری > المان
پریسا > financial transaction
رضا > hip hop
پارسا > واج ارایی
احسان > Dire consequences
اروشا > آروشا
امین جهانگرد > is that so
رامین سعیدی > رامین

نگارش واژه نو   |   پیشنهادهای امروز

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شبه جزیره ایبری   • مفهوم شبه جزیره ایبری   • تعریف شبه جزیره ایبری   • معرفی شبه جزیره ایبری   • شبه جزیره ایبری چیست   • شبه جزیره ایبری یعنی چی   • شبه جزیره ایبری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شبه جزیره ایبری
کلمه : شبه جزیره ایبری
اشتباه تایپی : afi [cdvi hdfvd
عکس شبه جزیره ایبری : در گوگل


آیا معنی شبه جزیره ایبری مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )