برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1215 100 1

شب (نقاشی)

شب (نقاشی) در دانشنامه ویکی پدیا

شب (نقاشی)
شب (به آلمانی: Die Nacht)، نقاشی رنگ روغنی از ماکس بکمان است که بین سال های ۱۹۱۸ تا ۱۹۱۹ کشیده شد و از نمادهای جنبش عینیت نو پس از جنگ جهانی اول به شمار می آید.
این نقاشی اکنون در مجموعهٔ هنر نوردراین-وستفالن (Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen) دوسلدورف نگهداری می شود.
عکس شب (نقاشی)
نگهبان شب (به هلندی: De Nachtwacht) مشهورترین و پرحاشیه ترین اثر نقاش مشهور هلندی، رامبراند (۱۶۰۶ - ۱۶۶۹ میلادی) است.
این اثر که در سال ۱۶۴۲ و در اوج دوران طلایی هلند ترسیم شده است، سالیان سال عنوانی اشتباه را با خود یدک می کشید. نام اصلی این اثر، همراهی کاپیتان فرانس بَنینگ کاک با سروان ویلم ون رایتنبرگ است. رامبرانت مرد متموّلی بود و معمولاً برای کارهایش دستمزد بالایی طلب می کرد و در این کار از هر فردی که در تصویر بود، ۱۰۰ گیلدر طلب کرد و در مجموع دستمزدی معادل ۱۶۰۰ گیلدر گرفت که در آن تاریخ هلند، رقمی افسانه ای بود.
در سال ۱۹۷۵، معلم مدرسه ای که تازه از کار بی کار شده بود، با کارد آشپزخانه به تابلو حمله کرد و شیاری زیگ زاگ در بوم بوجود آورد که بعدها تا حدودی ترمیم شد. همچنین در سال ۱۹۹۰، فردی دیگر که دارای اختلالات روانی تشخیص داده شد، با اسید به تابلو حمله کرد اما او نیز در کارش موفق نبود.
این اثر هم اکنون در موزه امپراتوری (به هلندی: Rijksmuseum) در آمستردام نگهداری می شود. روزانه بین چهار تا پنج هزار نفر از این تابلو دیدن می کنند.
به دلیل آسیب های جدی که به این اثر وارد شده است، ارزش مادی اش حدود یک میلیون دلار برآورد شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شب (نقاشی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شب (نقاشی)   • مفهوم شب (نقاشی)   • تعریف شب (نقاشی)   • معرفی شب (نقاشی)   • شب (نقاشی) چیست   • شب (نقاشی) یعنی چی   • شب (نقاشی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شب نقاشی
کلمه : شب (نقاشی)
اشتباه تایپی : af (krhad)
عکس شب (نقاشی) : در گوگل

آیا معنی شب (نقاشی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )