برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1133 100 1

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در دانشنامه ویکی پدیا

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در محدوده باستانی هفت تپه و بر روی آثار به جامانده از تمدن ایلام بنا شده است. این شرکت در نزدیکی شهر تاریخی شوش دانیال و معبد چغازنبیل در حدفاصل ۴۵ کیلومتری جاده اندیمشک به اهواز در استان خوزستان قراردارد. در این منطقه مجموعه های مسکونی برای کارکنان ساخته شده است.
سابقه کشت و بهره برداری از نیشکر در این منطقه به گذشته ای دور بازمی گردد اما به طور رسمی این شرکت کار خودرا از سال ۱۳۴۰ آغاز نموده ولی در سال ۱۳۵۴ به طور رسمی با نام شرکت، دارای اختیار انجام عملیات کشاورزی برای تولید نیشکر و ایجاد صنایع و فراورده های وابسته ثبت گردیده است.
آبیاری مزارع نیشکر با استفاده از روش آبیاری سطحی فارو یا جوی پشته ای و با روش نیمه مکانیزه لوله های دریچه دار انجام می گیرد. بخشی از آب مورد نیاز از طریق شبکهٔ آبیاری دز و بخشی هم از طریق پمپاژ مستقیم آب از طریق چند ایستگاه پمپاژ از رودخانهٔ دز تأمین می گردد. زهکشی این زمین ها که اولین سیستم زهکشی وسیع در ایران می باشد از طریق تنبوشه های سفالی انجام می گیرد.
در کنار تولید شکر از ساقهٔ نیشکر، کارخانه های کاغذ پارس (تولید کاغذ با استفاده از تفالهٔ نیشکر موسوم به «باگاس، Bagasse»)، شرکت حریر (تولید رول دستمال کاغذی)، شرکت های خوراک دام و طیور، ملاس و ... در این منطقه مشغول به فعالیت می باشند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه   • مفهوم شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه   • تعریف شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه   • معرفی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه   • شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه چیست   • شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه یعنی چی   • شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه
کلمه : شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه
اشتباه تایپی : av;j ;aj , wkuj kda;v itj j~i
عکس شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه : در گوگل

آیا معنی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )