برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1301 100 1

شفافیت (اجتماعی)

شفافیت (اجتماعی) در دانشنامه ویکی پدیا

شفافیت (اجتماعی)
شفافیت یک خاصیت عمومی است. این موضوع با یک سری از سیاست ها ، عملکردها و شیوه هایی پیش میرود که به شهروندان اجازه دسترسی ، استفاده ، سود بردن ، فهمیدن ، اصل اطلاع رسانی و حسابرسیِ اطلاعات و روند برگزار شده آن ها توسط مراکز قدرت (جامعه یا سازمان ها) را می دهد. مکانیسم بازخورد این موضوعات از سمت شهروندان برای کامل کردن هدف والای شفافیت بسیار مهم می باشد.
حوزه های شفافیت
Lord, K. M. (2006). The Perils and Promise of Global Transparency. State University of New York Press.
Software Transparency. Business & Information Systems Engineering 2(3): 127-139 (2010)
Transparency versus security: early analysis of antagonistic requirements. SAC 2010: 298-305
شفافیت برای مدت طولانی یک نیاز عمومی برای جوامع دموکراتیک بوده است. حق آگاهی و دسترسی به اطلاعات یک موضوع مهم در جوامع مدرن است.
شفافیت در سازمان به اخلاق و مقدارحقیقتی که ر آن سازمان وجود دارد محدود می شود. (در صورتی که مقدار حقیقت تأیید شده و به درجه عینیت برسد). شفافیت همچنین به وسیلهٔ تأثیر سازمان مربوطه یا وابسته، به سهامدارانش هم مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد. این تأثیرات مهم هستند برای اینکه معین شود که آیا فعالیت های سازمان سازگار با منافع جامعه می باشد یا خیر، آیا آن ها اخلاقی هستنند یا خیر و این که آیا این فعالیت ها نهادینه (یکپارچه سازی سازمانی) شده یا خیر.
با استناد به فونگ و همکارانش از دانشگاه کمبریدج، "شفافیت هدف، به منظور کاهش ریسک های خاص یا مشکلات عملکردی مورد نظر می باشد، که باید از طریق بی پردی گویی از سمت شرکت ها و سازمان های دیگر تحقق پیدا کند . هوشمندانه بودن شفافیت هدف در تحرک به سمت انتخاب های فردی، نیروهای بازاری و دموکراسی مشارکتی که از طریق اقدام دولت نسبتاً راحت است نهفته است. "


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شفافیت (اجتماعی)

شفافیت (اجتماعی) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شفافیت (اجتماعی)   • مفهوم شفافیت (اجتماعی)   • تعریف شفافیت (اجتماعی)   • معرفی شفافیت (اجتماعی)   • شفافیت (اجتماعی) چیست   • شفافیت (اجتماعی) یعنی چی   • شفافیت (اجتماعی) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شفافیت اجتماعی
کلمه : شفافیت (اجتماعی)
اشتباه تایپی : athtdj (h[jlhud)
عکس شفافیت (اجتماعی) : در گوگل

آیا معنی شفافیت (اجتماعی) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )