انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1093 100 1

شمعون

معنی اسم شمعون

اسم: شمعون
نوع: پسرانه
ریشه اسم: عبری
معنی: شنونده، نام یکی از برادران یوسف (ع)

معنی شمعون در لغت نامه دهخدا

شمعون. [ ش َ ] (اِخ )پدر ماریه ٔ قبطیه است مادر ابراهیم فرزند حضرت رسول (ص ). (منتهی الارب ) (ناظم الاطباء) (از آنندراج ). پدریکی از دو سُرّیه ٔ رسول اﷲ (ص ). نام پدر زوجه ٔ حضرت رسول (ص ) مادر ابراهیم ، و او را مقوقس به رسول (ص ) هدیه فرستاد و او در خلافت عمر وفات کرد. (یادداشت مؤلف ). پدر ماریه ٔ قبطیه و به قول بعضی پدر ریحانه زوجه ٔ آن حضرت. (از حبیب السیر چ سنگی ج 1 ص 148 و 151).

شمعون. [ ش َ ] (اِخ ) ابن زیدبن خنافه ، مکنی به ابوریحانة. صحابی انصاری است پدر ریحانه ، سُرّیه ٔ نبی (ص ) و سمعون نیز روایت شده است. (از منتهی الارب ) (از آنندراج ).

شمعون. [ ش َ ] (اِخ ) مرد متقی و پرهیزکاری که در اورشلیم سکونت داشت و وحی بدو رسید که نخواهد مرد تا مسیح را ببیند. (از قاموس کتاب مقدس ). نام یکی از انبیای بنی اسرائیل. (یادداشت مؤلف ).

شمعون. [ ش َ ] (اِخ ) نام برادر عیسی مسیح (ع ). (از قاموس کتاب مقدس ).
- برادر شمعون ؛ مراد حضرت مسیح (ع ) است :
آب خدا آنکه مرده زنده بدو کرد
آن پسر بی پدر برادر شمعون.
ناصرخسرو.

شمعون. [ ش َ ] (اِخ ) نام یکی از حواری عیسی علیه السلام. (منتهی الارب ) (از یادداشت مؤلف ) (از غیاث ) (المدهش ابن جوزی ). شمعون بر دین عیسی بود و دعوت دین عیسی کرد. (تاریخ گزیده ص 68). نام یکی از سه اصحاب خاص و نیز یکی از دوازده تن حواریون حضرت عیسی (ع ) که نخستین بار در دشت به توسط اندریاس با حضرت مسیح (ع ) ملاقات کرد. و حضرت نام او را کیفاس نامید که به زبان سریانی همان پطرس است. (قاموس کتاب مقدس ) :
تأویل در سیه شب ترسایی
شمع و چراغ عیسی و شمعون است.
ناصرخسرو.

شمعون. [ ش َ ] (اِخ ) شمعون قانوی ، شمعون القنانی . نام یکی از دوازده تن حواریون عیسی علیه السلام. (ابن شحنه ) . شمعون قانوی همان شمعون غیور و یکی از جمله ٔ دوازده حواری بود و لفظ قانوی اشاره به موطن او نیست ، بلکه لفظ کلدانی و اشاره به غیوری اوست. (از قاموس کتاب مقدس ). شمعون یا شمعون الصفابن توما معروف به سمعان قانوی منسوب به قاناالجلیل که کوهی است در نزدیکی دمشق ، و او از حواریون و شاگردان حضرت مسیح (ع ) و استاد مرقس هارونی و صاحب انجیل مرقس بود، و می گویند شمعون انجیل را تألیف کرد؛ ولی نام خود را از اول آن برداشت و به شاگردش نسبت داد و به نام او کرد و گویند شمعون بسوی مصر آمد و بعد به کشورهای آفریقا و سپس به ایران رفت و در ایران یهودا بدو پیوست و با هم به تبلیغات مسیحی پرداختند. کاهنان یهود مردم را بر ضد آن دو شورانیدند، پس شمعون را با اره دو نیم کردند و یهودا را سر بریدند. (از ملل و نحل ج 2 ذیل ص 35). درباره ٔ حضرت مسیح (ع ) اختلاف فراوانی هست ، گروهی می گویند: پیش از روز قیامت بر زمین فرودمی آید، چنانکه اسلام نیز بر آن عقیده است و گروهی می گویند تا روز رستاخیز نمی آید زیرا پس از اینکه اورا کشتند و به دار آویختند به زمین نازل شد و شمعون صفا او را دید و حضرت با وی سخن گفت و بدو وصیتها کرد، سپس از زمین جدا شد و بسوی آسمان صعود کرد و شمعون صفا وصی او بود. شمعون برترین حواریون بود از لحاظ علم ، زهد و ادب ، جز اینکه فلوس کار او را خراب کردو خود را شریک وی قرار داد و اوضاع علم او را دگرگون ساخت و آن را با سخن فلاسفه درآمیخت و خاطر او را وسوسه کرد. (از ملل و نحل ج 2 صص 34 - 35) :
از جهل خویشتن چو خودآگاهی
پس سوی خویش فتنه و شمعونی.
ناصرخسرو.
کشته شدت شمع دین به باد جهالت
گمره از آن مانده ای و خیره چو شمعون.
ناصرخسرو.
ای خردمند مخر خیره خرافاتش
که تو باری نه چنوخربط و شمعونی.
ناصرخسرو.
- شمعون شدن ؛ گمراه شدن. مانند شمعون قانوی که به تشویق فلوس نامی مسائلی به احکام دین مخلوط کرد دستورات دین را با نظر شخص آمیختن :
هرکه به شمعخرد ندید رهت
پیش تو مدهوش گشت و شمعون شد.
ناصرخسرو.
- شمعون کردن ؛ گمراه ساختن چون شمعون قانوی :
ور نخواهد ماند با تو باغ و خانه خیرخیر
خویشتن را رنجه چون داری و چون شمعون کنی.
ناصرخسرو.
رجوع به ترکیب شمعون شدن شود.

شمعون. [ ش َ ] (اِخ ) شمعون الصفا. نام یکی از برادران یوسف علیه السلام که به قتل یوسف مشورت کرده بود.(غیاث ) (یادداشت مؤلف ). رجوع به شمعون الصفا شود.

معنی شمعون به فارسی

شمعون
پدر ماریه قبطیه است مادر ابراهیم فرزند حضرت رسول ( ص )
دهی از دهستان بلوک شرقی بخش مرکزی شهرستان دزفول واقع در ۲۴ هزار گزی جنوب خاوری دزفول و ۲٠ هزار گزی جنوب شوسه دزفول به شوشتر . موقع جغرافیایی آن دشت و هوای آن گرم سیر مالاریایی است .

شمعون در دانشنامه اسلامی

شمعون
حضرت شمعون یکی از دوازده حواری حضرت عیسی (ع) و برگزیده ترین آن ها و وصی آن حضرت به شمار می رفته است. اعمالی که عیسی علیه السّلام انجام میداد شمعون نیز عملی می کرد کور مادرزاد و مرض پیسی را شفا میداد و اموات را به اذن خدا زنده می کرد.
(بعد از عیسی بن مریم) شمعون علیه السّلام از برای دین خدا قد علم کرد و اعمالی که عیسی علیه السّلام انجام میداد شمعون نیز عملی میکرد کور مادرزاد و مرض پیسی را شفا میداد و اموات را به اذن خدا شفا میداد و شیعیان صادق با او بودند، اشخاصی که به شمعون ایمان می آورد مؤمن و افرادی که او را منکر میشدند کافر و آنهائی که درباره آن حضرت شک داشتند گمراه بشمار میرفتند.
شمعون علیه السّلام حواریون را بسوی شهرها روانه میکرد تا مردم را (بسوی خدا) دعوت کنند. عیسی و شمعون علیهما السّلام هیچ کسی را بطرف روم نمیفرستادند مگر اینکه کشته میشد، شمعون بدو نفر از اصحاب خود فرمود: شما در فلان وقت بطرف روم حرکت کنید ولی آنها قبل از آن وقت معلوم حرکت کردند و پادشاه آنان را گرفته حبس کرد.
همین که آن وقت معهود در رسید شمعون علیه السّلام بصورت طبیب حرکت کرد و هیچ کسی را تحت معالجه قرار نمیداد مگر اینکه او را شفا میداد (و بدین نحو) بر پادشاه غلبه یافت.
بعد از آن پادشاه خوابی دید و خواب خود را برای شمعون علیه السّلام نقل کرد شمعون گفت: شاید در حبس تو گروهی از مظلومین زندانی باشند؟ پس شمعون پادشاه را دستور داد که به امور کلیه محبوسین رسیدگی شود، پادشاه و شمعون در یک مجلس نشستند و پادشاه بنا کرد به امور زندانیان رسیدگی کردن تا اینکه بآن دو نفر قاصد شمعون رسید، همین که از جریان کار آنها سؤال کرد؟ گفتند: ما فرستادگان عیسی هستیم و کور مادرزاد و مرض پیسی را شفا میدهیم.
پادشاه گفت: شخص کوری را حاضر کنید، شخص کوری را آوردند که هیچ وقت قوه بینائی نداشته بود، پس شمعون دست خود را روی دو چشم او نهاد و گفت: شفا یابید چون دست خود را برداشت آن مرد کور بینا شد، بعد از آن پادشاه دائما معجزه ای پس از معجزه ای از شمعون مشاهده کرد تا اینکه پسر پادشاه را که هفت سال قبل از آن مرده بود زنده کرد. آنگاه پادشاه و جمیع اهل مملکتش بشمعون ایمان آوردند و امر حضرت عیسی را بزرگ شماردند تا اینکه درباره عیسی علیه السّلام گفتند آنچه را که گفتند.
وقتی که وفات شمعون نزدیک شد خدای سبحان به او وحی کرد که نور و حکمت خدا و جمیع میراثهای انبیاء علیهم السّلام را به یحی ابن زکریا برسم امانت تحویل دهد، شمعون هم اطاعت کرد و وصیت نمود و امانتها را به یحی علیه السّلام سپرد و از دنیا رفت.
یکی از دوازده حواری حضرت عیسی (ع) و برگزیده ترین آن ها و وصی آن حضرت به شمار می رفته است.1نرجس خاتون، از طرف مادر، از نسل شمعون است.2به او «شمعون صفا» می گفتند. وی استاد مرقس بوده و انجیل را او تنظیم نموده و به نام شاگردش کرده است. شمعون و یهودا به هم پیوستند و به تبلیغ دین مسیح پرداختند. کاهنان یهود، مردم را علیه آن دو شوراندند. پس شمعون را با اره دو نیم کردند و یهودا را سر بریدند3
ماریه دختر شمعون (درگذشت: ۱۶ق) معروف به ماریه قبطیه، از همسران پیامبر(ص) که ابراهیم از او زاده شد. مقوقس، حاکم مصر و اسکندریه در پاسخ به نامه پیامبر، او را به همراه هدایایی برای پیامبر فرستاد. در میان همسران پیامبر، غیر از حضرت خدیجه، ماریه تنها زنی بود که از پیامبر صاحب فرزند شد.
ماریه دختر شمعون در روستای «حفن» در یکی از مناطق «انصنا» در مصر به دنیا آمد. در سال هفتم هجری، رسول خدا(ص) حاطب بن ابی بلتعه را به همراه نامه ای به سوی مقوقس حاکم مصر و اسکندریه فرستاد تا او را به اسلام دعوت کند. مقوقس در پاسخ به دعوت پیامبر (ص) ماریه را که از دختران ملوک مصر بود به همراه خواهرش «سیرین» و به نقلی «شیرین» و همچنین هدایای بسیار، برای رسول خدا(ص) فرستاد. مقوقس همراه این هدایا نامه ای نیز برای پیامبر نوشت که در بخشی از آن آمده است: «من فرستاده تو را اکرام کردم و به سوی تو، دو کنیز فرستادم که در سرزمین عظیم قبط، دارای منزلت هستند.» روایت شده که حاطب بن ابی بلتعه در بین راه اسلام را بر آن دو عرضه کرد و آنان مسلمان شدند.
پس از ورود به مدینه، رسول خدا (ص) ماریه را برای خود برگزید و سیرین را به حسان بن ثابت بخشید. نخستین منزل ام المؤمنین ماریه، خانه حارثة بن نعمان بود. او یک سال در این منزل سکونت داشت.

شمعون در دانشنامه ویکی پدیا

شمعون
شَمعون الصَّفا، بزرگِ حواریون و وصی عیسی بود. به نقل برخی مفسّران، ذیل آیه ۱۴ سوره یس وی از جمله رسولان حضرت عیسی دانسته شده که برای انجام دادن تبلیغ به شهر انطاکیه مأموریت یافت. مسیحیان او را شمعون پطرس می نامند.
حواریون
فطرس (شمعون پطرس یا پترس)
عیسی
حبیب نجار
شَمْعُون بِنْ صِمَحْ دُوران(عبری: שמעון בן צמח דוראן) که به نام رشبصد (רשב"ץ) خوانده می شد، خاخام، فیلسوف، ریاضیدان، ستاره شناس و پزشک یهودی است که در سال های بین ۱۳۶۱ تا ۱۴۴۴ میلادی می زیست.
زونز، زادگاه شمعون بن صمح را در بارسلونا دانسته است؛ اما درست آن است که شمعون بن صمح در آذار ۱۳۶۱ میلادی، در جزیره مایورکا متولد شد. او را نواده ابن گرشوم دانسته اند؛ این ادعا اثبات نشده است اما احتمالاً شمعون از خویشاوندان نزدیک لاوی بن گرشوم بوده است. او شاگرد افرایم ویدال و یونا مائیستر، خاخام ساراگوسا و کالاتایود است که دخترش بونگودا با شمعون ازدواج کرد. پس از کشتارهای دسته جمعی سال ۱۳۹۱ در بالئاریک آیلز، شمعون به همراه پدر و خواهرش به الجزیره رفت، و در آن جا به مطالعه پزشکی و آموزه های دین یهود پرداخت. وی همچون در آن جا شاگردی خاخام اعظم اسحق بن ششت را کرد و پس از مرگ ششت در سال ۱۴۰۸، شمعون به عنوان خاخام اعظم الجزیره برگزیده شد. شمعون بن صمح، که تمام دارایی خود را در پالما تا آخر عمر بر این سمت باقی ماند؛ و از سوی جامعه یهود الجزیره حقوق دریافت می کرد.
شمعون علاوه بر تحقیقاتی که در زمینه های شریعت یهود انجام داد، تعدادی تحقیق فلسفی نیز تألیف کرد. دو اثر عمده او عباراند از اوهو مشپاط(دوست دار عدالت) که در رابطه با عنایت الهی است و ماگن آووت(سپر پدران) که در مورد اصول اساسی دین یهود است. فصل چهارم از دومین بخش کتاب ماگن آووت، رساله ای جدلی بر ضد مسیحیان و مسلمانان است که به صورت جداگانه تحت عنوان قشت و ماگن(کمان و سپر) به چاپ رسید.
شمعون بن صمح در لابه لای نوشته هایش از متفکران یهود و نیز اندیشمندان یونانی و مسلمان نقل قول کرده، به رغم این گرایش فلسفی، حقیقت را تنها از طریق وحی می دانست.
شمعون حسمونی ملقب به تأسیس (Thassis) (مرگ ۱۳۴ پیش از میلاد) دومین پسر ماتاتیاس مکابی و از اعضای دودمان حسمونی بود.
راپاپرت، اوریل، دانشنامهٔ جودائیکا، جلد ۱۸، درآیهٔ SIMEON THE HASMONEAN
ماتاتیاس آنگاه که در بستر مرگ بود، مستشاری یهودیه را به شمعون سپرد. او بر نیکانور تاخت، ولی از او شکست خورد. آنگاه که یهودا مکابی مرد، شمعون و برادرش یوناتان مکابی وی را در آرامگاه خانوادگیشان در مودیعین-مکابیم-ریعوت به خاک سپردند. سپس شمعون مبدل به دست راست یوناتان در نبرد با سلوکیان گردید. در زمان فرمانروایی تروفون، یوناتان در نقطهٔ اوج قدرت بود. او در این زمان (۱۴۵-۱۴۳ پیش از میلاد) شمعون را فرمانده نظامی سواحل اسرائیل نمود. در ۱۴۳ پیش از میلاد، یوناتان به دست تروفون اسیر شد. در این زمان شمعون عهده دار فرمانروایی حسمونی گردید. او استحکامات یهودیه را تقویت نمود و در ضمن کوشید تا آزادی برادر را از تروفون بخرد، ولی در این کار ناکام بود و یوناتان به دست تروفون کشته شد. شمعون سپس در درگیری داخلی میان سلوکیان، از دیمتریوس دوم در به دست آوردن تاج و تخت سلوکی پشتیبانی نمود. با پیروزی دیمتریوس او از ادعایش بر یهودیه صرف نظر کرد. بدین سان در ۱۴۲ پیش از میلاد یهودیه به استقلال دست یافت. از اقدامات دیگر شمعون گشودن گزر و یهودی سازی آن بود. پس از این زمان یهودیه مدتی را در صلح گذراند. او همچنین روابط یهودیه را با اسپارت و روم نوسازی نمود.
از ۱۴۰ پیش از میلاد جایگاه شمعون مورد تأیید یهود قرارگرفت. از آن پس مقامات یهودیه، از جمله فرماندهان نظامی، فرمانداران و کاهنان اعظم از میان فرزندان شمعون برگزیده می شدند و اینگونه دودمان حسمونی شکل گرفت.
در زمان آنتیوخوس هفتم، دوباره استقلال یهودیه در معرض تهدید قرار گرفت. آنتیوخوس سرداری به نام کندبایوس را در رأش لشکری برای چیرگی بر یهودیه گسیل داشت، ولی این لشکر به دست پسران شمعون در هم شکسته شد. اندکی پس از این رویداد، شمعون هنگامی که به سفری در اریحا رفته بود، به دست دامادش بطلمیوس پسر ابوبوس کشته شد. این قتل با توطئهٔ سلوکیان انجام پذیرفت. پس از او پسرش هورکانوس جانشین پدر شد.
شمعون صحرا (به اسپانیایی: Simón del desierto) فیلمی محصول سال ۱۹۶۵ به کارگردانی لوئیس بونوئل است. فیلم برداشت آزادی از زندگی شمعون است که در قرن پنجم می زیست و ۳۹ سال از عمر خود را در بالای یک ستون سپری کرد.
۲۷ اوت ۱۹۶۵ (۱۹۶۵-08-۲۷) (جشنواره فیلم ونیز)
شمعون صحرا سومین فیلمی است (بعد از ویریدیانا و ملک الموت) که توسط بونوئل کارگردانی شده و کلودیو بروک و سیلویا پینال در آن ایفای نقش کرده اند و همسرش گوستاو الاتریسته تهیه کنندگی آن را بر عهده داشته است.
شمعون صحرا (به اسپانیایی: Simón del desierto) فیلمی محصول سال ۱۹۶۵ به کارگردانی لوئیس بونوئل است. فیلم برداشت آزادی از زندگی شمعون است که در قرن پنجم می زیست و ۳۹ سال از عمر خود را در بالای یک ستون سپری کرد.
شمعون صحرا سومین فیلمی است (بعد از ویریدیانا و ملک الموت) که توسط بونوئل کارگردانی شده و کلودیو بروک و سیلویا پینال در آن ایفای نقش کرده اند و همسرش گوستاو الاتریسته تهیه کنندگی آن را بر عهده داشته است.
حواری مسیح که به نام شمعون قانوی یا شمعون قَنانی شناخته می شود. نام وی در انجیل لوقا باب ۶ آیه ۱۵ و اعمال رسولان باب ۱ آیه ۱۳ برده شده است. وی به عنوان فدایی و غیور نیز شناخته می شد.
ویکی پدیای انگلیسی
شمعون قیروانی شخصی است که براساس اناجیل هم نوا، در روز به صلیب رفتن عیسی مسیح، صلیب وی را بر دوش می کشید. برخی از مسیحیان اولیه، همچون مرقیونیه(مارسیون) و پیروان باسیلید، معتقد بودند که چهره عیسی مسیح با وی جابجا شد و شمعون قیروانی به جای عیسی به صلیب رفت. همچنین گفته می شود به همین دلیل انجیل یوحنا که از جهت زمان، آخرین انجیل نگارش یافته است، این قسمت را حذف کرده است و خود عیسی را حامل صلیب دانسته است. در متی ۲۷:۳۲ چنین آمده است:
تاریخ کلیسای قدیم در امپراطوری روم و ایران، تألیف و.م.میلر ترجمه علی نخستین، انتشارات اساطیر
ویکی انگلیسی
و چون بیرون می رفتند، شخصی قیروانی شمعون نام را یافته، او را بجهت بردن صلیب مجبور کردند.
شمعون مجوسی (یونانی: Σίμων ὁ μάγος) یک مجوس ساماریایی بود که به مسیحیت گروید و شرح حال برخورد او با پطرس از حواریون عیسی در کتاب اعمال رسولان آمده است.
گناه شمعونی به عنوان گناه کسی که دوست دارد در کلیسا مقام بالا داشته باشد به نام او نامگذاری شده است. شمعون معمولاً به عنوان سمبل اخلاق ستیزی و گناه شناخته می شود. در کتابهای خارج عهد جدید گاهی او به عنوان یک ساحر بسیار قدرتمند مطرح می شود که می توانسته در صورت دلخواه پرواز کند، نامرئی شود یا به شکل یک حیوان درآید. شاید دلیل این امر آن باشد که او به مخالفت با باورهای پذیرفته شده از سوی مردم پرداخت تا به تبلیغ دین خود در میان آن ها بپردازد.
شرح حال شمعون در کتاب اعمال از عهد جدید آمده است. در این داستان ذکر شده است که شمعون مجوسی ساحر بسیار قدرتمندی بود و مردم زیادی را دور خود به خاطر قدرت سحرش جذب کرده بود. او مشاهده کرد که پطرس و حواریون عیسی با دست زدن به بیماران آن ها را شفا می دهند. وقتی شمعون مشاهده کرد که روح مقدس از طریق حواریون مردم را شفا می دهد به آن ها مقداری پول پیشنهاد کرد و از آن ها درخواست کرد که به او هم این قدرت را بدهند تا او نیز بتواند مردم را شفا دهد. پطرس از حرف او بسیار عصبانی شد و گفت: «امیدوارم پول تو نیز به همراه تو نابود گردد زیرا تو تصور کردی که می توانی هدیه خداوند را با پول خریداری کنی. تو در اینکار جایی نداری زیرا قلب تو با خداوند درست نیست. از بدطینتی خود توبه کن و به خدا دعا کن»
یوسفوس فلاویوس در نوشته های خود اشاره کرده است که ساحری به نام آتوموس (شمعون در نوشته های لاتین) با فلیکس، شاه آگریپای دوم و خواهرش در ارتباط است. بعضی تصور می کنند که این اشاره به شمعون مجوسی است.
«شمعون مجوسی» (انگلیسی: Simon Magus (film)) فیلمی در ژانر درام، رمانتیک، و فانتزی به کارگردانی بن هاپکینز است که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به استوارت توانسند اشاره کرد.
۱۷ فوریه ۱۹۹۹ (۱۹۹۹-02-۱۷)
ورزشگاه کمیل شمعون (انگلیسی: Camille Chamoun Sports City Stadium) یک ورزشگاه فوتبال و دو و میدانی در کشور لبنان است.
این ورزشگاه که در شهر بیروت است در سال ۱۹۵۷ ساخته شده اما در سال ۱۹۸۲ تخریب و در سال ۱۹۹۷ دوباره ساخته شده است، ورزشگاه ورزشگاه کمیل شمعون ۵۴٬۰۰۰ نفر ظرفیت دارد.
کنیسه یوسف شموئیل شمعون مربوط به دوره قاجار است و در اصفهان، محله جوباره، چهاراه ماهی فروشان، نرسیده به خیابان کمال واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۰۶۵ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
کَمیل شمعون (فرانسوی: Camille Chamoun زاده ۳ آوریل ۱۹۰۰، دیر القمر - درگذشته ۷ آگوست ۱۹۸۷، بیروت)، سیاستمدار اهل لبنان بود. وی به مدت شش سال(۱۹۵۲–۱۹۵۸) عهده دار ریاست جمهوری لبنان بوده است.
شامون در سال ۱۹۰۰م، در لبنان و در یک خانواده مسیحی به دنیا آمد، در سال ۱۹۴۳م، ابتدا به عنوان نماینده پارلمان لبنان و سپس در سال ۱۹۵۱م، به عنوان سفیر لبنان در بریتانیا برگزیده شد. شامون در سال ۱۹۵۲م، به عنوان رئیس جمهور لبنان انتخاب شد.

چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

معنی شمعون به انگلیسی

simon (اسم)
شمعون

شمعون را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

متین ١٥:٥٨ - ١٣٩٧/٠٢/٣١
شمعون اسم دومین فرزندان یعقوب نبی است
در تورات معنی آن خدا (خواسته ی مرا )شنید معنی شده است زیرا لیه زن یعقوب نبی فرزندی از خدا خواست و در نتیجه شمعون متولد شد پس لیه اسم اورا شمع (با سمع در عربی هم معنی است) اون (ضمیر مشترک در عبری و عربی ) گذاشت معنی آن خدا شنید است
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• شمعون بن حمون   • شمعون در یوسف پیامبر   • شمعون پیامبر   • شمعون برادر یوسف   • شمعون الصفا   • شائول شمعون   • شمعون پسر یعقوب   • دینه دختر یعقوب   • معنی شمعون   • مفهوم شمعون   • تعریف شمعون   • معرفی شمعون   • شمعون چیست   • شمعون یعنی چی   • شمعون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شمعون
کلمه : شمعون
اشتباه تایپی : alu,k
عکس شمعون : در گوگل


آیا معنی شمعون مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )