انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

94 1078 100 1

شهرستان آستارا

شهرستان آستارا در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان آستارا
(اکثریت شیعه) (اقلیت سنی)
بخش مرکزی شهرستان آستارا
دهستان حیران
دهستان ویرمونی
شهرستان آستارا از شهرستان های ساحلی استان گیلان در شمال ایران است. مرکز این شهرستان، شهر آستارا است.
جمعیت غالب مردم این شهرستان به ترکی آذربایجانی صحبت می کنند. گرچه در مناطق کوهپایه ای شهرستان نظیر عنبران محله مردمان به زبان تالشی از شاخه زبان های ایرانی صحبت می نمایند. شهرستان مرزی بندر آستارا با کشور جمهوری آذربایجان همسایه است.
شغل اکثر مردم آستارا صادرات یا واردات کالا از جمهوری آذربایجان و کشاورزی است. همچنین این شهرستان همه ساله به خصوص در فصل های بهار و تابستان میزبان گردشگران بسیاری است که از شهرهای مختلف ایران و کشورهای قفقاز به این شهر مسافرت می کنند. وجود بازارچه ساحلی، پاساژهای متعدد نیز باعث رونق وضعیت اقتصادی این شهرستان شده است.
عکس شهرستان آستارا
مختصات: ۳۸°۳۰′ شمالی ۴۸°۴۰′ شرقی / ۳۸٫۵۰۰°شمالی ۴۸٫۶۶۷°شرقی / 38.500; 48.667
تلاش مردم آستارا برای سفر به ایران برای خرید نوروزی (۱۳۹۰ خورشیدی).
'آستارا':(به ترکی آذربایجانی:astara) شهرستانی در جنوب شرقی جمهوری آذربایجان است با مرکزی به همین نام. کلمه آستارا در واقع از عبارت تالشی آستا راه یا هاسته راه به معنی آهسته راه است.
آستارا شهری بندری و خوش منظر در کنار دریای خزر و در مرز با ایران است. در آن سوی مرز، شهر آستارای استان گیلان در ایران قرار دارد. رود آستارا چای بخش ایران و جمهوری آذربایجان را از هم جدا می کند. هنگامی که از شمال و از سمت لنکران به بخش آستارا نزدیک می شوید، سماوری بزرگ در کنار جاده قرار دارد. شهر آستارا بین دریا و کوه های توالش قرار گرفته و ساحل شنی دارد. کشتزارهای برنج در این ناحیه خودنمایی می کنند.
آستارا تا سال (۱۸۱۳) بخشی از ایران بود و در آن سال برپایه عهدنامه گلستان از خاک ایران جدا گشت. در سال ۱۲۲۸ق. آستارا به موجب عهدنامه گلستان که میان دولت ایران و روسیه منعقد شد به دو قسمت تقسیم گردید و با تعیین رودخانه آستاراچای به عنوان خط مرزی، مناطق وسیع شمالی این رودخانه به دولت روسیه واگذار گردید و با این ترتیب قسمتی از این شهر که شهر قدیمی آستارا و مسکونی بوده متعلق به ایران گردیده و دشت های شمالی که تقریباً غیر مسکونی ولی از نظر کشاورزی بسیار با ارزش بود در اختیار آن دولت قرار گرفت.
بخش مرکزی شهرستان آستارا یکی از بخش های تابعه شهرستان آستارا در استان گیلان در شمال ایران است.
بخش مرکزی شهرستان آستارا
دهستان حیران
دهستان ویرمونی
شهر: آستارا
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش مرکزی شهرستان آستارا در سال ۱۳۹۰ برابر با ۶۳۸۵۳ نفر بوده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شهرستان آستارا

شهرستان آستارا در جدول کلمات

یکی از شهرهای استان گیلان که در حومه شهرستان آستارا قرار دارد

شهرستان آستارا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان آستارا   • مفهوم شهرستان آستارا   • تعریف شهرستان آستارا   • معرفی شهرستان آستارا   • شهرستان آستارا چیست   • شهرستان آستارا یعنی چی   • شهرستان آستارا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان آستارا
کلمه : شهرستان آستارا
اشتباه تایپی : aivsjhk Hsjhvh
عکس شهرستان آستارا : در گوگل


آیا معنی شهرستان آستارا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 94% )