برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1129 100 1

شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندر لنگه در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان بندر لنگه
مختصات: ۲۶°۱۱′شمالی ۵۴°۱۸′شرقی / ۲۶٫۱۸°شمالی ۵۴٫۳۰°شرقی / 26.18; 54.30 شهرستان بندر لنگه یکی از شهرستانهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. مرکز این شهرستان بندر لنگه است که یکی از بنادر مهم جنوب کشور است. شهرستان بندر لنگه در حاشیه خلیج فارس قرار دارد.
محدوده شهرستان بندرلنگه: حدوداً از شرق شهر کنگ، از غرب روستای شناس و مغویه، از جنوب خلیج فارس و از سمت شمال به صحرای مهرکان محدود می گردد.
خطوط طول و عرض :براساس اطلاعات موجود در ۵۴ درجه و ۳۰ دقیقه طول شرقی و در ۲۶ درجه و ۱۸ دقیقه عرض شمالی از نصف النهار مبدأ واقع شده است.
فاصله بندر لنگه با شهرهای اطراف: فاصله بندر لنگه تا شهر لار ۲۸۰ کیلومتر و تا بندرعباس ۱۹۲ کیلومتر و تا بوشهر ۴۲۰ کیلومتر و تا شهر بستک ۱۷۰ کیلومتر است. هوای شهر بندر لنگه مانند سایر شهرهای ساحلی مرطوب و در تابستان گرم است.
جمعیت شهرستان بندرلنگه طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰ (میلادی)، برابر با ۱۳۴٬۷۱۳ نفر بوده است
در کوه های اطراف بندرلنگه حیوانات و پرندگان مختلفی وجود دارند مانند: آهو، روباه، گرگ، شغال، جوجه تیغی و کفتار. از پرندگان مانند: کبک، شاهین، و قُمری و بلبل و تیهو غیره از پرندگان کوهی و صحرائی.
بیشتر زمین های شهرستان بندرلنگه دارای قابلیت مرتعی است و مناسب ترین اراضی جهت استفاده های مرتعی و برداشت علوفه محسوب می شوند.
در اطراف لنگه درختان بزرگ و تنوهمندی وجود دارد مانند: کُنار، کُور و سمر، سَلَم و غیره، در زمان قدیم مردمان لنگه از هیزم این درختان برای پخت و پز و برای تدفئه خانه های خود استفاده می کرده اند.
عکس شهرستان بندر لنگه
بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه یکی از بخش های شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان واقع در جنوب ایران است.
کد این بخش در تقسیمات کشوری ایران ۸۶۶ است.
جمعیت بخش مرکزی طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵، برابر با ۸۰۰۵۵ نفر بوده است.
بخش مرکزی دارای چهار دهستان و بی ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شهرستان بندر لنگه

شهرستان بندر لنگه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان بندر لنگه   • مفهوم شهرستان بندر لنگه   • تعریف شهرستان بندر لنگه   • معرفی شهرستان بندر لنگه   • شهرستان بندر لنگه چیست   • شهرستان بندر لنگه یعنی چی   • شهرستان بندر لنگه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان بندر لنگه
کلمه : شهرستان بندر لنگه
اشتباه تایپی : aivsjhk fknv gk'i
عکس شهرستان بندر لنگه : در گوگل

آیا معنی شهرستان بندر لنگه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )