انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1047 100 1

شهرستان رومشکان

شهرستان رومشکان در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان رومشکان
شهرستان رومِشکان یکی از شهرستان های استان لرستان است که در جنوب غرب این استان قرار گرفته و مرکز آن شهر چقابل است.این شهرستان از لحاظ جمعیت دهمین واز لحاظ وسعت یازدهمین استان می باشد .
شهرستان رومشکان آب و هوای معتدل کوهستانی دارد و در طول جغرافیایی ۳۰ درجه و ۴۷ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۳ درجه و ۱۷ دقیقه و ارتفاع۱۱۹۸ متر از سطح دریا و در ۴۶ کیلومتری جنوب غربی شهرستان کوهدشت و ۲۶ کیلومتری غرب شهرستان پلدختر و هم مرز با استان ایلام واقع شده است.
وسعت شهرستان رومشکان ۹۰۰ کیلومتر مربع است از شمال و شمال غربی به شهرستان کوهدشت از جنوب به شهرستان های دره شهر و بدره از سمت مشرق به شهرستان پلدختر محدود می گردد.
این شهرستان تا سال ۱۳۹۲ یکی از بخش های تابعه شهرستان کوهدشت بود که با مصوبه هیئت دولت در اردیبهشت ۱۳۹۲ به شهرستان ارتقاء یافت؛ و در نهایت در بهمن ماه ۱۳۹۲ فرمانداری این شهرستان به صورت رسمی افتتاح شد. شهردار هم اکنون رومشکان به مرکزیت چقابل مهندس حاتمی می باشد.
بخش مرکزی شهرستان رومشکان یکی از بخش های شهرستان رومشکان در استان لرستان ایران است. براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت آن ۲۲۰۵۳ نفر (در ۶۰۷۱ خانوار) بوده است.
دهستان رومشکان
دهستان بازوند
بخش مرکزی شهرستان رومشکان به دو دهستان تقسیم شده است:


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با شهرستان رومشکان

شهرستان رومشکان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان رومشکان   • مفهوم شهرستان رومشکان   • تعریف شهرستان رومشکان   • معرفی شهرستان رومشکان   • شهرستان رومشکان چیست   • شهرستان رومشکان یعنی چی   • شهرستان رومشکان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان رومشکان
کلمه : شهرستان رومشکان
اشتباه تایپی : aivsjhk v,la;hk
عکس شهرستان رومشکان : در گوگل


آیا معنی شهرستان رومشکان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )