انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

96 1021 100 1

شهرستان پلدختر

شهرستان پلدختر در دانشنامه ویکی پدیا

شهرستان پلدختر
شهرستان پُلدُختَر یکی از شهرستان های استان لرستان است که در جنوب این استان قرار گرفته است. پلدختر یک شهرستان کوهستانی و در میان کوه های سر به فلک کشیده زاگرس واقع شده است.
پل دختر
غار کلماکره
غار کوگان
پل کلهر
جنگل های بلوط
ارتفاعات کبیرکوه زاگرس
دره خزینه
کاروانسرای چمشک
تپهٔ واشیان
آبشار آبتاف
آبشار افرینه
تالاب بلمک
تالاب زردابه
پل گاومیشان
مقبره حیات الغیب
مقبره سید نعمت الله جزائری
امامزاده سید سهل الدین
امامزاده احمد
شهرستان پلدختر از شمال و شرق به شهرستان خرم آباد، از غرب و شمال غربی به شهرستان رومشکان و کوهدشت، از جنوب به استان خوزستان و ایلام محدود می باشد. شهرستان پلدختر در حدود ۱۱۰ کیلومتری جنوب غربی خرم آباد واقع شده و شهرستان مرزی بین استان های لرستان و ایلام و خوزستان است. پلدختر حدود ۲۵ کیلومتر با شهرستان رومشکان فاصله دارد؛ و همچنین حدود ۴۵ کیلومتر با شهرستان دره شهر از استان ایلام و حدود ۱۰۰ کیلومتر با اندیمشک خوزستان فاصله دارد.
شهرستان پل دختر دارای آب و هوایی متفاوت است. مرکز این شهرستان یعنی پلدختر آب و هوای گرمی در تابستان و معتدل و نسبتاً سرد در زمستان دارد. اما در شرق و شمال شهرستان پل دختر آب و هوای سردی در زمستان وجود دارد. از جمله روستاهای قلعه نصیر، آبسرد و شهر معمولان زمستان های سردی دارند. میانگین بارش سالانه در شهرستان پل دختر ۳۷۲/۶ میلی متر می باشد که به همین علت از شهرستان های پُر باران استان لرستان است. در ارتفاعات این شهرستان، برف زیادی می بارد و حتی دوام این برف ها پس از بارندگی به ۷ روز تا۲۰ روز می رسد.
صنایع کارخانه ای پلدختر، بیش تر صنایع ساختمانی است که مصالح ساختمانی تولید شده آن نیز به دیگر شهرستان ها صادر می شود از این کارخانه ها می توان به کارخانهٔ شن و ماسه، سیمان و گچ اشاره کرد.
عکس شهرستان پلدختر
بخش مرکزی شهرستان پلدختر یکی از بخش های شهرستان پلدختر در استان لرستان ایران است. این بخش دارای دهستانهای زیر است:
دهستان جایدر
دهستان پاعلم
دهستان ملاوی
دهستان میانکوه غربی
بنابر سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمعیت بخش مرکزی شهرستان پلدختر در سال ۱۳۹۵ برابر با ۵۱٬۹۷۴ نفر (۱۴٬۹۴۸ خانوار) بوده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهرستان پلدختر را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهرستان پلدختر   • مفهوم شهرستان پلدختر   • تعریف شهرستان پلدختر   • معرفی شهرستان پلدختر   • شهرستان پلدختر چیست   • شهرستان پلدختر یعنی چی   • شهرستان پلدختر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهرستان پلدختر
کلمه : شهرستان پلدختر
اشتباه تایپی : aivsjhk ~gnojv
عکس شهرستان پلدختر : در گوگل


آیا معنی شهرستان پلدختر مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 96% )