برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1278 100 1

شهر خدا

شهر خدا در دانشنامه ویکی پدیا

شهر خدا
شهر خدا می تواند به موارد زیر اشاره کند:
شهر خدا (کتاب)، کتابی از سنت آگوستین
شهر خدا (فیلم ۲۰۰۲)
شهر خدا (فیلم ۲۰۱۱)
شهر خدا (ریودوژانیرو)، محله ای در ریودوژانیرو
شهر خدا (رمان)
شهر خدا (به پرتغالی: Cidade de Deus) فیلمی برزیلی به ژانر گانگستری محصول ۲۰۰۲ است. فیلم ابتدا در کشور برزیل و یک سال بعد در سینماهای سایر کشورها به اکران عمومی رسید. این فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است.
فیلم روایتی از رشد جرم و جنایت در حاشیه شهر ریو دوژانیرو در خلال سال های دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی می باشد.
خط روایتی داستان سعی در تفهیم شعار هیولا گریزان را می گیرد و آن که می ماند را می بلعد (به انگلیسی: If you run the beast catches, if you stay the beast eats) را دارد.
این فیلم در چهار رشته جوایز اسکار نامزد شد: بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین فیلم و بهترین فیلم نامه اقتباسی که در نهایت موفق به بردن هیچ یک از آن ها نشد. این فیلم همچنین نامزد بهترین فیلم زبان خارجی جشنواره فیلم بفتا در سال ۲۰۰۲ شد و در همان دوره موفق شد جایزه بهترین فیلم نامه نویسی را نیز از آن خود کند و همین طور موفق شد نامزد بهترین فیلم زبان خارجی جایزه گلدن گلوب سال ۲۰۰۲ شود ولی موفق به کسب این جایزه نشد. فرناندو میرلیس نیز به موجب کارگردانی این فیلم توانست جایزه بهترین الهام دهنده جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال ۲۰۰۲ را کسب کند. در کل این فیلم موفق به کسب پنجاه و شش جایزهٔ معتبر و نامزدی برای بیست و شش جایزهٔ دیگر شده است. این فیلم در وبگاه IMDB در بین ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینمای جهان دررتبه بیست و یکم قرار گرفته است.
«شهر خدا» (انگلیسی: City of God (2011 film)) یک فیلم است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.
۲۳ آوریل ۲۰۱۱ (۲۰۱۱-04-۲۳) (کرالا)
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شهر خدا در دانشنامه آزاد پارسی

شهر خدا (De civitate Dei)
کتابی در الهیات سیاسی، تألیف قدیس اورلیوس اوگوستینوس، به زبان لاتینی، نوشته شده در ۴۱۰م. مؤلف این کتاب را در پاسخ به این اتهام مشرکان که شکست روم از گوت ها نتیجۀ ترک کردن خدایان سنتی و گرویدن به مسیحت بود، نوشت. در ضمن پاسخ دادن به این پرسش شماری از مهم ترین آرای اوگوستینوس درباب فلسفۀ جامعه و تحول تاریخی آن، و مقدرات حیات فردی و اجتماعی در پرتو اصول مسیحت بیان شده است. زمان از منظر مؤلف با آفرینش آغاز شد. از این مبدأ مطلق دو گونه شهر پدید آمد؛ یکی شهر خدا که شهر فرشتگانی بود که راه به طاعت محض از خداوند می بردند، و دیگر شهر بدکاران که شهر فرشتگانِ رانده شده بود. درپی ایضاح این دو گونه شهر، اوگوستینوس به تأثیرات این شهرهای ازلی بر جامعۀ انسانی می پردازد. یکی از مباحث مهم کتاب، بحث سعادت است که مؤلف آن را اکیداً و ضرورتاً الهی می داند. شهر خدا از مهم ترین آثار تاریخ مسیحت به شمار می رود. وجوه مختلف شخصیت اوگوستینوس در این کتاب به روشنی بازنموده شده است. کتاب نه فقط از جنبۀ سلبی، بلکه از منظر نگاه ایجابی آن به مسیحیت و ایمان ژرف مسیحی درخور توجه ویژه است.

ارتباط محتوایی با شهر خدا

شهر خدا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی شهر خدا   • مفهوم شهر خدا   • تعریف شهر خدا   • معرفی شهر خدا   • شهر خدا چیست   • شهر خدا یعنی چی   • شهر خدا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شهر خدا
کلمه : شهر خدا
اشتباه تایپی : aiv onh
عکس شهر خدا : در گوگل

آیا معنی شهر خدا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )