انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 1067 100 1

شیروان

/SirvAn/

معنی شیروان در لغت نامه دهخدا

شیروان. [ شیرْ ] (ص مرکب ) شیربان. (یادداشت مؤلف ). نگهبان و محافظ شیر :
گشته شروان شیروان لابل شرفوان از قیاس
صورت بغداد و مصر از خیروان انگیخته.
خاقانی.

شیروان. [ شیرْ ] (اِخ ) نام شهری در آذربایگان. در روایات بانی آنرا انوشیروان دانسته اند. پس از ویرانی شماخی اصل و قاعده ٔ شیروانات بوده ، سالها سلاطین شیروان شاهیه در آنجا پادشاهی داشته اند و در اواخر صفویه انقراض یافتند. خاقانی شیروانی [ کذا ] مداح منوچهر و مردمان بزرگ در هر فن از آنجا به ظهور آمده اند. فخرالسالکین حاج زین العابدین سیاح صاحب بستان السیاحة و حدیقةالسیاحة و ریاض السیاحة از آنجاست ، به این معنی صحیح شروان است نه شیروان. (از انجمن آرا) (از آنندراج ). شیروان غلطی است مشهور. (فرهنگ فارسی معین ). خاقانی شروانی گاه آنرا در مقام فخر شرف وان و شیروان آردو گاه در مقام مداعبه شَرْوان. و گوید :
عیب شروان مکن که خاقانی
هست از آن شهر کابتداش شر است.
خاقانی.
شروان. پایتخت شروانشاهیان که مطابق عهدنامه ٔ گلستان از ایران مجزا و به روسیه ملحق گردید (1228 هَ. ق.). (یادداشت مؤلف ). و رجوع به شروان شود.

شیروان. [ شیرْ ] (اِخ ) نام یکی از دهستانهای ششگانه ٔ بخش چرداول شهرستان ایلام. حدود خاور و جنوب و باختری : رودخانه ٔ صیمره. شمال و شمال باختری : دهستان چرداول و ارتفاعات کوه چرمی. جنوب و جنوب باختری : ارتفاعات کوه سیولن. باختر و جنوب باختری : ارتفاعات چمن گل. آب و هوای آن کوهستانی و گرمسیر. آب آن ازرودخانه ٔ صیمره و چشمه. آبادی : 18. جمعیت : حدود 7000 تن. آبادیهای آن در طول جاده ٔ اتومبیل رو ایلام به شیروان قرار دارد. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 5).

شیروان. [ شیرْ ] (اِخ ) نام یکی از بخش های شهرستان قوچان. حدود: از شمال به بخش باجگیران و دهستان گیفان از شهرستان بجنورد و ازباختر به شهرستان بجنورد و از جنوب به بخش مانه و از خاور به بخش حومه ٔ قوچان محدود است. کلیه ٔ آبادیهای بخش در سر راه شوسه ٔ قوچان و بجنورد واقع است. روداترک در جنوب آن جاری است. هوای بیشتر آبادیها معتدل مرطوب. اغلب آبادیها با راه شوسه به هم متصل شده اند. محصول عمده ٔ بخش ، غلات و بنشن و انگور. شغل اهالی بیشتر زراعت و گله داری و کسب و تجارت است. صنایع دستی زنان قالیچه و پلاس بافی است. ساکنان بخش طوایف از پیچرانلو، توپکانلو، زعفرانلو، میلانلو میباشند. این بخش از 8 دهستان بنام باغان ، دوین ، فل جق ، زیارت ، زوارم ، تکمران ، میلانلو، گلیان تشکیل شده که جمعاً دارای 98 آبادی بزرگ و کوچک است و مجموع نفوس آن در حدود 52489 تن می باشد. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 9).

شیروان. [ شیرْ ] (اِخ ) شهر کوچک و مرکز بخش تابع شهرستان قوچان که در کنار راه شوسه ٔ بجنورد واقع است و مختصات جغرافیایی آن بشرح زیر است : طول جغرافیایی 57 درجه و 55 دقیقه و عرض 37 درجه و 27 دقیقه ، و اختلاف ساعت نسبت به تهران 24 دقیقه است. این شهردر اردیبهشت سال 1308 هَ. ش. بر اثر زلزله ویران شد، پس از دو سال خرابی با اسلوب جدید آباد و دو خیابان از خاور به باختر و از شمال به جنوب و یک فلکه درمرکز شهر ایجاد شد. سکنه ٔ آن در حدود 9349 تن است. آب آن از سه رشته قنات و 4 آب انبار است. دارای مساجدو کارخانه ٔ برق و 20 باب مغازه است. شغل اهالی زراعت و کسب و تجارت. صنایع دستی قالیچه و کرباس بافی است. ادارات دولتی دارد و راه شوسه ٔ کناره (تهران - مشهد) از آن می گذرد. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 6). نام قلعه ای است به خبوشان. (انجمن آرا) (آنندراج ).

شیروان. [ شیرْ ] (اِخ ) غوری. از سرکردگان مسعود غزنوی و از مردم غور بود که مسعود در لشکرکشی به غور بروزگار پدر او را با نواخت و صله به سپاه خویش آورد و فرماندهی داد. بیهقی گوید : امیر دانشمندی به رسولی آنجا فرستاد با دو مرد غوری ازآن ِ ابوالحسن و شیروان. (تاریخ بیهقی چ ادیب ص 111). بوالحسن خلف و شیروان که ایشان را پایمرد کرده بود شفاعت کردند. (تاریخ بیهقی چ ادیب ص 114). بر اثروی شیروان بیامد و این مقدمی دیگر بود از سرحد غور و گوزگانان که این خداوندزاده وی را استمالت کرده بود. (تاریخ بیهقی چ ادیب ص 110). و بوالحسن خلف را برراست خویش فرستاد و شیروان را بر چپ. (تاریخ بیهقی چ ادیب ص 112). اسیران را یک نیمه به ابوالحسن سپرد و یک نیمه به شیروان. (تاریخ بیهقی چ ادیب ص 114).

معنی شیروان به فارسی

شیروان
ولایتی در جنوب شرقی قفقاز در حوزه علیای نهر ارس و رود [ کورا ] و آن در قدیم از نواحی باب الابواب (در بند) محسوب میشد . [ شروانشاهیان ] بدانجا منسوبند . توضیح تلفظ صحیح این کلمه بصورت فوق است خاقانی شروانی گوید : [ عیب شروان مکن که خاقانی هست از آن شهر کابتداش شر است ] ( خاقانی ) ولی در قرون اخیر بخطا آنرا [ شیروان ] گفته اند .
شیربان نگهبان و محافظ شیر
سر نگهبانان شیر ها رئیس نگهبانان شیر ها
[ گویش مازنی ] /shirvaan mahale/ از توابع خرم آباد تنکابن
ابن منوچهر بن قابوس از آل زیار پس از پدر به حکومت طبرستان رسید ( ۴۲٠ ه. ق . ) در همین سال دارا بن قابوس حکومت را از او گرفت و انو شیروان در ۴۲۶ بار دیگر به حکومت رسید و تا ۴۳۴ امارت راند .
دهی از دهستان آقابالی است که در بخش مرکزی شهرستان گنبد قابوس واقع است .
آخرین ایلخان مغول بود که در سنه ۷۴۵ پس از سلیمان ( شوهر ساتی بیک ) به حکومت رسید . در زمان وی هرج و مرجی در حکومت وی پیش آمد و موجب استقلال خاندان جلایری و برافتادن سلطنت از خاندان هولاکو گردید .

شیروان در دانشنامه ویکی پدیا

شیروان
شیروان مرکز شهرستان شیروان و دومین شهر بزرگ و مهم خراسان شمالی">استان خراسان شمالی است. جمعیت این شهر در سرشماری سال ۱۳۸۵ مرکز آمار ایران برابر با ۸۲٬۷۹۰ نفر بوده است که این جمعیت شامل ۲۰٬۸۷۸ خانوار می شود.
بیمارستان امام خمینی
بیمارستان آیت الله رفسنجانی
۰۵۸(خارج استان)
نام شیروان منسوب به نقش شیری است که شکل و شمایل آن در دامنه کوهی که در فاصله چند کیلومتری جنوب شهر وجود دارد مشاهده می گردد. این کوه به شیرکوه نیز معروف است. سنگ های تشکیل دهنده شکل شیر با دیگر سنگ های کوه های جنوب شهر، ازنظر جنس، نوع و رنگ متفاوت است و باعث می شود که هر بیننده ای این وجه تمایز (شکل شیر) را به وضوح مشاهده کند. شیروان از کهن ترین مراکز فرهنگ و تمدن و تاریخ در خراسان شمالی و ایران است و قدمت تمدن در این شهر به ۷۰۰۰ سال (۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و ۲۵۰۰ سال قبل از امپراتوری هخامنشیان) می رسد. تاکنون بیش از ۱۲۰ اثر باستانی و مکان فرهنگی در آن شناسایی شده است. تپه باستانی ارگ شیروان سابقاً مرکز حکومت و فرماندهی خطه شمال خراسان بوده است و اکنون عظیم ترین و مهم ترین محوطه باستانی شمال شرق کشور است. این ارگ که در اطراف آن سفال های دارای قدمتی ۷۰۰۰ ساله به دست آمده است، به عنوان کهن ترین زیستگاه خراسان شمالی مورد تحقیق و بررسی و پژوهش باستانشناسان ایرانی و خارجی قرار گرفته است. قبرهای زرتشتی در اطراف تپه مذکور و روستاهای قدیمی گلیان و خانلق و بعضی از آداب و رسوم مردم شیروان زندگی زرتشتیان در شیروان را تأیید می نماید. در دوران پیش از اسلام شیروان پایتخت قوم پارت بوده است. دیاکونوف محقق و نویسنده روسی بر این باور است که نخستین امپراتوری مقتدر پارتها در شیروان به وجود آمده است. ایزدوخاراکسی و استرابون از مورخین و جغرافیدانان یونان محل زندگی و حکومت پارت را در دره رود اترک ذکر کرده اند. شیروان در زمان اشکانیان در زمره قلمرو آنان قرار داشته و وجود قبرهای زرتشتی و آثار تاریخی در نقاط گوناگون ناحیه شیروان، نه تنها بر شناخت رویدادهای تاریخی شیروان در پیش از تاریخ کمک می نماید، بلکه آبادی و اهمیت این شهر را در آن زمان نشان می دهد.
رونق شهر شیروان پس از اسلام به دوره فرمانروایی خوارزمشاهیان (قرن ۶ ه‍. ق) مربوط می شود که از آن دوران، بناهای اسلامی مانند بقعه امام زاده سلطان محمدرضا به جای مانده است. در حملات گورکانیان، این منطقه آسیب فراوان دید و کشتار فراوانی در آن صورت گرفت. در دوره صفویان، مهم ترین واقعه ای که در این شهر روی داد، کوچاندن چهل هزار خانوار عشایر کُرد به این منطقه بود که برای مقابله با حملات ازبک ها، توسط شاه عباس انجام یافت. این شهر در دوران حکومت قاجار همواره یکی از مناطق مهم درگیری های حاکمان محلی بود.
عکس شیروان
شیروان می تواند به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد
۱. شیروان شهری است در استان خراسان شمالی ایران.
۲. شیروان ناحیه ای تاریخی در قفقاز است.
۳. بخش شیروان یکی از بخش های تابعه شهرستان چرداول در استان ایلام در غرب ایران است.
شیروان{شرکت زراعی} از روستاهای بزرگ و آباد شهرستان بروجرد است. این روستا در ده کیلومتری جنوب شرقی شهر بروجرد و بر سر راه بروجرد به دورود قرار گرفته است و مرکز دهستان شیروان است.
روستای شیروان به دلیل قرارگیری بر روی دشت سیلاخور و داشتن رودهای دائمی و زمینهای مرغوب، از قطب های کشاورزی منطقه به حساب می آید و محصول عمده آن گندم است. شیروان دارای مجتمع کشت و صنعت است. کد ارتباط تلفنی این روستا ۰۶۶۵۲۳۷ است.
بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، شیروان بروجرد۱۰۵۱ نفر جمعیت داشته است که از این میان ۵۴۹ نفر مرد و ۵۴۸ نفر زن بوده اند. بر اساس همین آمار، این دهستان ۳۲۶ خانوار داشته است.
شیروان (علی بایراملی) (به ترکی آذربایجانی: Şirvan) یکی از شهرهای مهم جمهوری آذربایجان است که در شرق این جمهوری واقع شده است. این شهر بر ساحل رود کورا واقع شده است. مجلس ملی جمهوری آذربایجان در ۲۴ آوریل سال ۲۰۰۸ تغییرنام این شهر به شیروان را تصویب کرد.
ویکی پدیای انگلیسی
شیروان دره سی (دره شیروان)یکی از یازده زیستگاه وحشی است که که در منطقه ساوالان واقع شده است. شیروان دره سی حدودا در ۲۰کیلومتری جنوب شرقی مشکین شهر و در نزدیکی لاهرود قرار دارد، ارتفاع آن از سطح دریا ۲۲۰۰ متر و مساحت آن را ۷۵ کیلومتر مربع تخمین زده اند. شیروان دره سی دره عمیق و عریض است که بریدگی های دیواره های صخره ای، چشم انداز ویژه ای به این منطقه بخشیده است وسنگها در آن به صورت تندیس هایی دیده می شوند که انسان فکر می کند هرکدام به دست هنرمندی با ذوق تراشیده شده است. این دره از قسمت جنوب به دامنه شمالی ساوالان (هرم) از شرق به جاده لاهرود - شابیل، از غرب به هوشنگ میدانی و از شمال به زمین های روستای قلچقلو منتهی می شود. ین پارک طبیعی به عنوان دومین ژنو پارک خاورمیانه مراحل ثبت خود را در سازمان یونسکو سپری می کند این منطقه دارای ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی حیات گیاهی و جانوری می باشد . این زیستگاه محل زندگی دائمی و حوش متعددی چون خوک، روباه، گرگ، قوچ , میش ایغور، خرس قهوه ایه ساوالان، کبک، قمری و تعدادی پرندگان مهاجر می باشد.
گزارش تصویری از معرفی شیروان دره سی،صدا و سیمای مرکز اردبیل
شیروان دره سی ،مشکین شهر
تور گردشگری شیروان دره سی ،مشکین شهر
شیروان دره سی(دره شیروان)شاهکاری در دل طبیعت
علت نام گذاری : به گفته افراد محلی در زمان های قدیم دختری به نام شیروان به دلیل شکست عشقی ، قصد خودکشی کرده و خود را از دره شیروان به پایین پرت کرده است و از آن زمان به بعد آن دره شیروان نام گرفته.
شیروان (به لاتین: Şirvan) یک منطقهٔ مسکونی در ترکیه است که در استان سعرد واقع شده است.
فهرست شهرهای ترکیه
شیروان شاهلو یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان گاودول شرقی بخش مرکزی شهرستان ملکان واقع شده است.
ولایت شیروان یکی ا ولایات صفویه بود که امروزه در جمهوری آذربایجان در قفقاز واقع شده است.
فهرست شهرهای جمهوری آذربایجان
مختصات: ۳۶°۴۶′۱۴″ شمالی ۵۰°۵۰′۵۳″ شرقی / ۳۶٫۷۷۰۵۶°شمالی ۵۰٫۸۴۸۰۶°شرقی / 36.77056; 50.84806
شیروان محله، روستایی است از توابع بخش خرم آباد شهرستان تنکابن در استان مازندران ایران.این روستا با اقلیمی معتدل و مرطوب و با ارتفاع 270 متر از سطح دریا روستایی منفرد و جلگه ای می باشد که فاصله ای حدود 5 کیلومتر از شهر تنکابن دارد. این روستا ضمن اینکه دارای اراضی کشاورزی مستعد و خوبی می باشد ولی کمبود خدمات در آن مشهود بوده و بیشتر خدمات خود را از شهر دریافت می کند.
این روستا در دهستان بلده قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۰ نفر (۷۲خانوار) بوده است.که که روستایی مهاجرفرست محسوب می گردد
از شخصیت های برجسته این روستا می توان آیت الله میرزا رضای فاضل روحانی و برادرش شیخ جعفر واعظ روحانی را نام برد. حاج علی نقی کاظم پور و حاج محمد روحانی نیز از شخصیت های برجسته این روستا بوده اند. امين نصراله زاده، ملي پوش تيم فوتسال ايران از اهالي اين روستا مي باشد.
تپه ارگ دوین شیروان از جمله آثار باستانی دیگر شیروان است که با ثبت ۶۹۷ اثر ملی در روستای دوین قرار دارد که مربوط به هزاره چهارم قبل از میلاد می باشد که در روزگاران قدیم دیوانخانه بوده است.
سفال های قرمز با نقش سیاه که به فور در این تپه باستانی مشاهده می شود طبق دیرینه شناسان مربوط به هزاره چهارم و پنجم قبل میلاد است.
باشگاه والیبال قند شیروان
باشگاه والیبال قند شیروان یک باشگاه والیبال ایرانی است که در شیروان تأسیس شد و تنها نماینده استان خراسان در دوره ی لیگ برتر والیبال بین سال های ۱۳۸۱ و ۱۳۸۲ بود.
ایرج مظفری
رضا ابراهیمی
محمد عمده غیاثی
ابراهیم یلمه
مجتبی عطار
باشگاه فرهنگی و ورزشی قند شیروان در سال ۱۳۸۱ وارد لیگ برتر والیبال ایران شد و در دو سال حضور در سوپر لیگ با سرمربی گری باقر سلیمان نژاد به مقام های پنجمی و هفتمی رسید. این تیم در لیگ ۱۵م والیبال به عنوان بهترین تیم شهرستانی رسید. این تیم به دلیل مشکلات مالی منحل شد.
لیگ برتر والیبال ایران
بان شیروان، روستایی از توابع بخش گهواره شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه ایران است.
این روستا در دهستان قلخانی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۷۹ نفر (۱۴خانوار) بوده است.
بخش مرکزی شهرستان شیروان یکی از بخش های شهرستان شیروان در استان خراسان شمالی ایران است .
بخش مرکزی شهرستان شیروان
دهستان حومه (شیروان)
دهستان زوارم
دهستان زیارت
دهستان سیوکانلو
دهستان گلیان
شهر: شیروان
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش مرکزی شهرستان شیروان در سال ۱۳۸۵ برابر با ۱۳۹۶۳۷ نفر بوده است .
مختصات: ۳۷°۱۳′۲۹″ شمالی ۵۴°۴۹′۳۶″ شرقی / ۳۷٫۲۲۴۷۲°شمالی ۵۴٫۸۲۶۶۷°شرقی / 37.22472; 54.82667
بی بی شیروان ، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبد کاووس در استان گلستان ایران.
این روستا در دهستان باغلی ماراما قرار داشته و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۳٬۲۴۷نفر (۷۲۳خانوار) بوده است.
تپه ارگ شیروان مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد است و در شیروان، داخل شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۳۴۶ با شمارهٔ ثبت ۷۰۳ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
تپه باستانی ارگ شیروان عظیم ترین و مهم ترین محوطه باستانی شمال شرق کشور و از کهن ترین مراکز فرهنگ و تمدن در خطه خراسان شمالی است. این اثر باستانی از اولین محوطه های مسکونی حاشیه رودخانه اترک محسوب می شود که همانند کوهی در داخل شهر باستانی شیروان قرار گرفته و بر دشت شیروان اشراف داشته و رود اترک از مجاورت آن می گذرد.
تپه باستانی ارگ شیروان بزرگترین تپه دست ریز خاکی ایران است که ۲۵ متر ارتفاع و ۹۰ متر قطر دارد که به علت فرسایش بتدریج از ارتفاع تپه کاسته شده که سابقاً مرکز حکومت و فرماندهی خطه شمال خراسان بوده است.
این محدوده تاریخی دارای حصار و چهار برج مرتفع بوده که عمارت حاکم بر بلندایش مستقر بوده و دور تا دور آن دیوار شهر بند قرار داشته است.
تپه شیروان مربوط به دوره ساسانیان - دوران های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان چرداول، روستای سراب کلان واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۴ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
چاه شیروان روستایی در دهستان سیب و سوران بخش مرکزی شهرستان سیب و سوران استان سیستان و بلوچستان ایران است.
بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این مکان ۶۱۵ نفر (۱۵۹خانوار) بوده است.
حوزهٔ انتخاباتی شیروان یکی از حوزه از حوزه های استان خراسان شمالی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی است. این حوزه به مرکزیت شیروان، ۱ نماینده دارد.
عبدالرضا عزیزی
دهستان شیروان یکی از دهستانهای شهرستان بروجرد است. دهستان شیروان در بخش مرکزی شهرستان بروجرد و در جنوب آن قرار گرفته و از نظر مساحت، بزرگ ترین دهستان این شهرستان به حساب می آید. مرکز آن روستای شیروان است.
شهرستان بروجرد
بخش مرکزی شهرستان بروجرد
دشت سیلاخور
زمین لرزه بروجرد و دورود (۱۳۸۵)
دهستان شیروان آب و هوایی معتدل و کوهستانی دارد و بیشتر مساحت آن بر روی دشت سیلاخور قرار گرفته است و رودهای دائمی فراوان در آن جاری است که باعث رونق کشاورزی آبی در آن شده است. شیروان منطقه ای سیل خیز و لرزه خیز است. بیشتر روستاهای این دهستان در زمین لرزه فروردین هشتاد و پنج تخریب شدند که در این میان روستای درب آستانه بطور صد در صد تخریب شد.
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت دهستان شیروان در سال ۱۳۸۵ برابر با ۲۲٬۶۵۰ نفر بوده است که از این میان ۱۲٬۱۷۰ نفر مرد و بقیه زن بوده اند. دهستان شیروان ۵۳۵۴ خانوار دارد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

شیروان در دانشنامه آزاد پارسی

شیروان (جمهوری آذربایجان)
رجوع شود به:شروان

شیروان را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

آریا بهداروند ١٣:٣٩ - ١٣٩٦/٠٧/١٤
نام شهر شیروان چرداول است

ولی اقوام لر ساکن آنجا
نام قدیم آنرا انوشیروان
می دانند
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• شهرستان شیروان   • پادگان شیروان   • فاصله شیروان تا مشهد   • آموزشگاه شهید هاشمی نژاد شیروان   • سوغات شیروان   • شیروان آذربایجان   • نقشه شیروان   • شیروان خراسان شمالی   • معنی شیروان   • مفهوم شیروان   • تعریف شیروان   • معرفی شیروان   • شیروان چیست   • شیروان یعنی چی   • شیروان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی شیروان
کلمه : شیروان
اشتباه تایپی : adv,hk
آوا : SirvAn
نقش : اسم خاص مکان
عکس شیروان : در گوگل


آیا معنی شیروان مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )