برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1348 100 1

صفحه وب

صفحه وب در دانشنامه ویکی پدیا

صفحه وب
صفحهٔ وب (به انگلیسی: Web page) یک منبع اطلاعاتی مناسب برای تار جهان گستر وب است؛ و می توان با یک مرورگر وب درون یک مانیتور یا یک دستگاه موبایل به آن دسترسی یافت. یک وب می تواند هرچیزی را به نمایش بگذارد، اما معمولاً به زبان HTML یا زبان های نشانه گذاری نوشته می شوند. کار مرورگر وب، هماهنگی بین المان هایی است که با آن ها صفحات وب نوشته می شوند، که معمولاً از نوع استایل شیت ها (style sheets)، اسکریپت ها (scripts) و تصاویر هستند، که در صفحات وب یافت می شوند. یک صفحه وب معمولاً از ابرمتن ها تشکیل شده که شامل منو در بالا و گوشه ها است که یک صفحه وب را به صفحات دیگر وصل کرده، که آن ها را با نام لینک می شناسند.
اطلاعات با نوشته
اطلاعات بدون نوشته:
شامل تصاویر ایستا، گرافیک یا فلش است.
تصاویر پویا و انیمیشن ها مانند تصاویر gif، فلش ها یا جاوا اپلت
صداها که به طور متداول mp3 و ogg یا با سایر فرمت ها هستند.
در شبکه، یک مرورگر وب می تواند صفحه وب را از راه دور از طریق سرور وب دریافت نماید. در لایه های بالاتر، یک سرور در وب می تواند اجازه دسترسی را فقط به شبکه های محرمانه مانند اینترانت شرکت ها بدهد یا می تواند سطح دسترسی را برای کل وب باز بگذارد. در لایه های پایین تر، مرورگر وب برای درخواست از پروتکل انتقال ابرمتن استفاده می کند.
یک صفحه وب ایستا (استاتیک)، دقیقاً همان چیزی را که به عنوان محتوای وب روی سیستم ذخیره کرده تحویل می دهد، در حالی که صفحات وب دینامیکی با اپلیکیشن هایی که در سمت سرور قرار دارد تولید می شود یا اسکریپت هایی که در سمت کاربر قرار گرفته اجرا می شوند. صفحات دینامیکی به مرورگر کمک می کنند تا ورودی های کاربر به سمت سرور را ارتقا بدهند.
صفحات وب معمولاً شامل اطلاعاتی نظیر متن های رنگی و تصاویر پس زمینه ای و ۳ و سایر رسانه ها هستند. ساختار لایه ها، تایپوگرافی و طرح بندی رنگ ها با استفاده از cssها به وجود می آیند؛ که هم می تواند با HTML ادغام شود یا در فایل جداگانه ای به سند HTML متصل گردند. مرورگرهای وب این فایل ها را فقط برای بار اولی که از سرور می خوانند دانلود می کنند دفعات بعدی برای دسترسی به این فایل ها آن ها را از طریق محل حافظه داخلی یا همان cache بارگذاری مجدد می نمایند.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

صفحه وب در دانشنامه آزاد پارسی

صفحۀ وب (Web page)
صفحهای بر روی شبکه جهانی وب. صفحه وب شامل یک فایل HTML و مجموعه ای از فایل های مرتبط گرافیکی و متنی است که در یک دایرکتوری و سرور مشخص قرار گرفته است. یک صفحه وب معمولاً با یک URL که مختص یک سایت در اینترنت می باشد، شناخته می شود و شامل پیوندهایی به سایر صفحات وب است.

ارتباط محتوایی با صفحه وب

صفحه وب را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی صفحه وب   • مفهوم صفحه وب   • تعریف صفحه وب   • معرفی صفحه وب   • صفحه وب چیست   • صفحه وب یعنی چی   • صفحه وب یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی صفحه وب
کلمه : صفحه وب
اشتباه تایپی : wtpi ,f
عکس صفحه وب : در گوگل

آیا معنی صفحه وب مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )