انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

99 893 100 1

معنی صفرلو در لغت نامه دهخدا

صفرلو. [ ص َ ف َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان اجارود بخش گرمی شهرستان اردبیل. در 21هزارگزی شمال گرمی و 9هزارگزی شوسه ٔ گرمی به بیله سوار. کوهستانی. گرمسیر. سکنه ٔ آن 150 تن. آب آن از چشمه. محصول آنجا غلات ، حبوبات. شغل اهالی زراعت و گله داری است و راه مالرو دارد. (فرهنگ جغرافیائی ایران ج 4).

صفرلو. [ ص َ ف َ ] (اِخ ) دهی است جزء دهستان کیوان بخش خداآفرین شهرستان تبریز. در 13هزارگزی شمال خاوری خداآفرین ، 39هزارگزی شوسه ٔ اهر به کلیبر. کوهستانی. گرمسیر مالاریائی. سکنه ٔ آن 91 تن. آب از رودخانه ٔ ارس.محصول آنجا غلات ، پنبه. شغل اهالی زراعت و گله داری است و راه مالرو دارد. (فرهنگ جغرافیائی ایران ج 4).

معنی صفرلو به فارسی

صفرلو
ده جزئ دهستان کیوان بخش خدا آفرین شهرستان تبریز
دهی جزئ دهستان کاغذ کنان بخش کاغذ کنان شهرستان هرو آباد . واقع در ۲۸ هزار گزی شمال آقکند و ۱ هزار گزی شوسه هرو آباد میانه و موقع جغرافیایی آن کوهستانی و گرمسیر و مالاریائی است .

صفرلو در دانشنامه ویکی پدیا

صفرلو
مختصات: ۳۹°۱۱′۴۸″ شمالی ۴۷°۳′۳۵″ شرقی / ۳۹.۱۹۶۶۷° شمالی ۴۷.۰۵۹۷۲° شرقی / 39.19667; 47.05972صفرلو یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان کیوان بخش خداآفرین شهرستان کلیبر واقع شده است. وتعداد خانوار بیش از ۵۰ است یکی از زمین داران بزگ روستای صفرلووتعداد خانوار بیش از ۵۰ است این روستا همانند اکثر روستاهای اطراف زیر نظر خان اداره می شده (کریم سلطان خان) مردم روستا خیلی باحال تشریف دارن. یکی از زمین داران بزگ روستای صفرلو (کریم سلطان علیزاده .. در آستانه انقلاب سفید، که نقشی عمده در فروپاشی نهایی ساختار ایلی ایران داشت، تیره ای از ایل محمد خانلو، شامل ۵۵ خانوار، از روستای صفرلو بعنوان قشلاق استفاده می کردند. این روستا از دو بخش تشکیل شده سادات و شاملوها،این دو گروه سالیان زیادی است که با محبت کنار هم زندگی می کنند. از افراد مشهور می توان از سید وهاب اعلم الهدی روحانی این روستا و سید جواد ساجدی (سوزاوغلی)شاعرو نویسنده کتاب شهریارنامه اشاره نمود.
تپه ای به نام نشانگاه در روستا وجود دارد که طبق نظریه تاریخدانان روستازیر این تخته سنگ تاریخی گنج بی سر و تهی وجود دارد که عده ای قصد داشتند آن را خارج کنند که از ترس مردم و دولت پشیمان شدند. در سال ۳ هجری قمری فردی با نام تمیر (تیمور) یکی از سرشناسان منطقه به شورش برخاست. در این زمان نوصورت (نصرت) به حمایت از او پرچم بر افراشت اما عده ای بخیلان و حسودان (از جمله تاقی، طالوبخان، و ساواد) آن ها را لو دادند. در این هنگام یکی از مریدان تمیر با نام پاپور از این تصمیم شوم مطلع شد و از طریق حیدرقلی به بپی خان اطلاع داد. هنگامی که تمیر قصد عبور از رود ارس را داشت وی را با کرپیش و صالبی مورد هدف قرار دادند واو را خاموش کردند. در این هنگام آشوخ گوزلی ساز خود را برداشت و در مدح اراذل آهنگ نواخت. این آهنگ نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شد و مردم آن را زمزمه لب نموده اند.
گدیرم آی داغلار سالامات قالین
سیزی وورقون وورسون آی جعفرچیلار
سیزی انگری بردز کیمی سویرم
پیکانی ساتدیم سمندی آلدیم
گوزی باقلی من یول گدیردیم
یوخودان دوراندا چپ ایله می شدیم
عاشیق اولدیم من سنه دیه مدیم آی گوزل
دده ن ورمدی سنی گتدیم چپیش آلدیم
قره صفرلو یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان کاغذکنان شمالی بخش کاغذکنان شهرستان میانه واقع شده است.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

صفرلو را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران درباره معنی صفرلو

جمشیدصفرلو ٠٠:٤٨ - ١٣٩٨/٠٢/٠٣
خاندان صفرلو ازسا کنان قره قان دراوج است
|

پیشنهاد شما درباره معنی صفرلونام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی صفرلو   • مفهوم صفرلو   • تعریف صفرلو   • معرفی صفرلو   • صفرلو چیست   • صفرلو یعنی چی   • صفرلو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی صفرلو
کلمه : صفرلو
اشتباه تایپی : wtvg,
عکس صفرلو : در گوگل


آیا معنی صفرلو مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 99% )