انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1013 100 1

طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام)

طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام) در دانشنامه اسلامی

طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام)
طب الأئمة(ع)، اثر پسران بسطام(عبدالله و حسین)، کتابی روایی است که به قلم احمد بانپور، به فارسی روان و سلیس، ترجمه شده است.
دکتر هادی نقیبی، به عنوان مشاور پزشکی، بر تدوین کتاب، نظارت داشته است.
در ابتدای کتاب، مقدمه ای که ظاهرا از آن مترجم است، گنجانده شده است. در این مقدمه، ضمن معرفی اجمالی خاندان بسطام بن سابور زیات، به این نکته اشاره شده است که راوی این کتاب، ابن عیاش از دوستان نجاشی بوده و با پدر نجاشی هم رفت وآمد داشته است، ولی نجاشی از او حدیثی نقل کرده و این دلیل بر آن است که کتاب، مورد تأیید نجاشی نبوده است .
به نظر نویسنده مقدمه، عدم نقل مطالب این کتاب توسط نجاشی، شاید دلیل دیگری داشته باشد که ما از آن بی خبریم و چه بسا او از اصل این کتاب، خبر نداشته است و یا پس از مرگ نجاشی این کتاب عرضه شده است و نیز باید گفت: شاید روایت ابن عیاش در این کتاب، مورد تأیید او نبوده است؛ زیرا علمای بزرگ شیعه، از کتاب های او تجلیل کرده اند، چنان که سید صدر در «تأسیس الشیعة» از ابن عیاش تجلیل فراوان می کند. دانشمندان دیگری مانند علامه مجلسی به دفعات از این کتاب تعریف و تمجید می کند .
مترجم، تنها به ترجمه روایات و متن اصلی کتاب پرداخته و ادعیه وارده را ترجمه ننموده است.
فهرست مطالب، در ابتدای کتاب آمده و در پاورقی ها، علاوه بر ذکر منابع، به ترجمه برخی از آیات و روایات مذکور در متن پرداخته شده است.

به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام)   • مفهوم طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام)   • تعریف طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام)   • معرفی طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام)   • طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام) چیست   • طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام) یعنی چی   • طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی طب الائمه علیهم السلام ابن بسطام
کلمه : طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام)
اشتباه تایپی : xf hghmli (ugdil hgsghl) (hfk fsxhl)
عکس طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام) : در گوگل


آیا معنی طب الائمه (علیهم السلام) (ابن بسطام) مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )