انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

97 1067 100 1

عبداللطیف بغدادی

عبداللطیف بغدادی در دانشنامه ویکی پدیا

عبداللطیف بغدادی
عبداللطیف البغدادی (عربی: موفق الدین محمد عبد اللطیف بن یوسف البغدادی‎؛ ۵۵۷ در بغداد– ۶۲۹ هـ در بغداد) پزشک، طبیب و همه چیزدان، نویسنده، تاریخ نگار، مصرشناس و سیاح اهل بغداد بود. او کتابی به نام الطب من الکتاب و السنة دارد.
"عبد اللطیف بن یوسف البغدادی، " ویکیبیدیا، , https://ar.wikipedia.org/w/index.php?title=عبد_اللطيف_بن_يوسف_البغدادي&oldid=16718430 (accessed سبتمبر ۷، ۲۰۱۵).
عبداللطیف بغدادی (عربی: عبد اللطيف البغدادي‎؛ ۲۰ سپتامبر ۱۹۱۷ – ۹ سپتامبر ۱۹۹۹(1999-09-09)) سیاستمدار، افسر ارشد نیروی هوایی و یک قاضی مصری بود. او یکی از اعضای جنبش افسران آزاد بود که در سرنگونی پادشاهی مصر در انقلاب سال ۱۹۵۲ شرکت داشت.
او در ۲۰سپتامبر ۱۹۱۷ در شهر المنصوره زاده شد. دوره دانشکده افسری را در ۱۹۳۸ و دوره خلبانی را در ۱۹۳۹ گذراند و در جنگ اعراب و اسرائیل سال ۱۹۴۸ شرکت داشت.
بغدادی در ۱۹۵۰ به جنبش افسران آزاد پیوست و در کودتای افسران آزاد در ۲۳ ژوئیه ۱۹۵۲ علیه ملک فاروق فرمانده جت های جنگنده بود که بر فراز قاهره در پرواز بودند تا از مداخلات خارجی احتمالی به نفع ملک فاروق جلوگیری کنند.
درٰ ۱۸ ژوئن ۱۹۵۳ اولین وزیر جنگ بعد از کودتا در زمان محمد نجیب بود. او در سالهای بعد معاون رئیس جمهور عبدالناصر شد. در زمان ریاست جمال عبدالناصر، در ۱۶ سپتامبر ۱۹۵۳ بغدادی ریاست دادگاه مخصوصی را بعهده داشت که نفرات ملک فاروق را محاکمه می کرد. در فاصله ۲۲ ژوئیه ۱۹۵۷ تا ۴ مارس ۱۹۵۸ ریاست مجلس مصر را عهده دار شد. بعد از اتحاد مصر و سوریه بغدادی در سفری که جمال عبدالناصر در ۲۴ فوریه ۱۹۵۸ به دمشق داشت تا جمهوری متحده عربی را شکل دهد نفر همراه او بود. مدتی بعد در اوایل دهه ۱۹۶۰سمت وزارت برنامه ریزی مصر را عهده دار شد. در سال ۱۹۶۲ بعد از فروپاشی جمهوری متحده عربی و اتحاد با سوریه، ناصر الگوی سوسیالیزم اقتصادی شوروی را در پیش گرفت که بغدادی با آن موافق نبود. او کاملاً با اقدامات گسترده سوسیالیستی مخالف بود. بغدادی بیشتر تمایل به نزدیکی با ایالات متحده آمریکا را داشت. بغدادی در مخالفت با تصمیم ناصر به اعزام نیرو به یمن شمالی و دخالت در جنگ داخلی آنجا در ۱۶می ۱۹۶۴ از مشاغل خود استعفا داد و از کارهای سیاسی کناره گرفت و در عین حال روابط خود را با ناصر حفظ کرد. در ۱۹۷۲ در هنگام ریاست جمهوری انور سادات، بغدادی و ۹نفر از اعضای برجسته سابق دولت مصر طی یادداشتی به سادات به دولت او بخاطر وابستگی اضافی به اتحاد شوروی انتقاد کردند. بغدادی مانند همه اعضای سابق در قید حیات آر.سی. سی با پیمان صلح سادات با اسراییل در۱۹۷۸ مخالفت کرد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

عبداللطیف بغدادی را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی عبداللطیف بغدادی   • مفهوم عبداللطیف بغدادی   • تعریف عبداللطیف بغدادی   • معرفی عبداللطیف بغدادی   • عبداللطیف بغدادی چیست   • عبداللطیف بغدادی یعنی چی   • عبداللطیف بغدادی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی عبداللطیف بغدادی
کلمه : عبداللطیف بغدادی
اشتباه تایپی : ufnhggxdt fynhnd
عکس عبداللطیف بغدادی : در گوگل


آیا معنی عبداللطیف بغدادی مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 97% )