انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی فارسی به انگلیسی انگلیسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات کلمات اختصاری لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

95 937 100 1

علوم رایانه

علوم رایانه در دانشنامه ویکی پدیا

علوم رایانه
علوم رایانه یا علوم کامپیوتر به مجموعهٔ فنون و رشته هایی گفته می شود که به زیربناهای نظری، روش های طراحی و ساخت و چگونگی استفاده از رایانه می پردازند. بنا به نظر پیتر جی. دنینگ، پرسش اساسی در علوم رایانه این است که: چه چیزی می تواند (به نحوی کارآمد) خودکار انجام شود؟
عموماً مردم عامی، بین علوم رایانه و سایر امور مرتبط با رایانه که اغلب مایه ای برای کسب درآمد هستند، تمایزی قایل نمی شوند و یا فکر می کنند علوم رایانه با تجربیات روزمرهٔ آن ها در کار با رایانه، مانند گشت زنی در اینترنت، انجام بازی های رایانه ای و مانند این ها، تفاوتی ندارد. حال آنکه علوم رایانه بیشتر به فهم و بررسی خصوصیاتی می پردازد که برنامه ها بر پایه آن ها ساخته شده اند؛ و بر مبنای این فهم و درک، به ایجاد برنامه های جدید و یا بهبودی برنامه های پیشین می پردازند. به طور کلی علوم رایانه به سه دسته اصلی : سخت افزار، نرم افزار و میان افزار دسته بندی می گردند البته با توجه به پیشرفت های اخیر در عرصه فن آوری اطلاعات دو دوسته بد افزار ها و شبکه افزار ها نیز مورد توجه قرار می گیرند.
علوم رایانه در ورزش یک شاخه میان رشته ای است که هدف خود را  ترکیب جنبه های نظری و  جنبه های عملی حوزه های انفورماتیک و علوم ورزشی می داند.
تاریخچه علم رایانه خیلی قبل از نظم و انضباط پیشرفته علم رایانه که در قرن بیستم ظاهر شده است، آغاز شده است . این ترقّی از اختراعات مکانیکی و تئوری های ریاضی به سمت عقاید و ماشین های مدرن پیشرفته است و یک رشتهٔ آکادمی بزرگ و پایهٔ یک صنعت جهانی خیلی بزرگ را تشکیل داده است .
فلسفه علوم رایانه (به انگلیسی: Philosophy of computer science) شاخه ای از فلسفه است که به بررسی مسائل فلسفی مرتبط با علوم رایانه می پردازد.
معناشناسی، برنامه و برنامه نویسی، انتزاع و رایانش از جمله مباحث مهمی هستند که این شاخه از فلسفه بر روی آنها تمرکز می کند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با علوم رایانه

علوم رایانه در جدول کلمات

اصطلاحی در علوم رایانه ای
وب

علوم رایانه را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Google Plus Twitter LinkedIn

پیشنهاد شما درباره معنی علوم رایانهنام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

سهیل رصایی > دهنونده
ابوالفضل > Starter
اژدر > arms length
اژدر > funder
Jalali > Ngo
حمیدرضا کریم > Wobbly
سارای > منیژه
شقایق > جانا

فهرست پیشنهادها | نگارش واژه نو

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی علوم رایانه   • مفهوم علوم رایانه   • تعریف علوم رایانه   • معرفی علوم رایانه   • علوم رایانه چیست   • علوم رایانه یعنی چی   • علوم رایانه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی علوم رایانه
کلمه : علوم رایانه
اشتباه تایپی : ug,l vhdhki
عکس علوم رایانه : در گوگل


آیا معنی علوم رایانه مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 95% )