انتخاب دیکشنری مترجم لغت نامه
جستجو در دیکشنری
دیکشنری مترجم تغییر دیکشنری یا مترجم
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
انگلیسی به فارسی انگلیسی به انگلیسی کلمات اختصاری فارسی به انگلیسی فارسی به عربی عربی به فارسی جدول کلمات لغت نامه دهخدا فرهنگ فارسی فرهنگ فارسی معین فرهنگ فارسی عمید اسم پسرانه و دخترانه دانشنامه عمومی دانشنامه اسلامی کامپیوتر برق و الکترونیک عمران و معماری حقوق سینما صنعت علوم دامی حسابداری ریاضیات آمار خودرو صنایع غذایی نساجی پلیمر معدن شیمی نفت مهندسی گاز خاک شناسی زمین شناسی آب و خاک بهداشت دندانپزشکی روانپزشکی فوتبال کاراته یوگا کوه نوردی

98 1072 100 1

علیرضا

معنی اسم علیرضا

اسم: علیرضا
نوع: پسرانه
ریشه اسم: عربی
معنی: کسی که علی علیه السلام از او راضی است مرکب از دو اسم علی و رضا

معنی علیرضا در لغت نامه دهخدا

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) دهی است از بخش شیب آب شهرستان زابل. واقع در 19 هزارگزی شمال باختری سکوهه و 14 هزارگزی باختر راه شوسه ٔ زاهدان به زابل. ناحیه ای است جلگه و دارای آب و هوای گرم و معتدل و 160 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ هیرمند تأمین می شود و محصول آن غلات و لبنیات است. اهالی به زراعت و گله داری اشتغال دارند و راه آن مالرو است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 8).

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن ابراهیم مغنیساوی رومی حنفی ، مشهور به اولیازاده. فقیه و عالم فرایض بود و به سال 1301 هَ. ق. درگذشت. او راست : 1 - رسالةالامتحان. 2- رسالةالفرائض. 3 - ملجاءالمفتین فی الفتاوی ، در چهار جلد. (از معجم المؤلفین بنقل از هدیةالعارفین ج 1 ص 777).

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن حسین بن سلیمان اسپارته ای رومی حنفی ، مشهور به وصفی. وی ادیب و از کتّاب شورای دولتی بود و در سال 1314 هَ. ق. درگذشت. او راست : حسن التوسل فی النهار و اللیل. (از معجم المؤلفین بنقل از ایضاح المکنون ج 1 ص 403).

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن حسین اردکانی شیرازی ، مشهور به تجلی. عالم و ادیب و شاعر و منطقی بود و بسال 1085 هَ. ق. درگذشت. او راست : 1 - حاشیه بر حاشیه ٔ مولی عبداﷲ، در منطق. 2- رساله ای در منع نماز جمعه در زمان غیبت. 3 - سفینةالنجاة. (از معجم المؤلفین بنقل از اعیان الشیعة ج 41 ص 254. هدیةالعارفین ج 1 ص 760. فوائدالرضویه ٔ عباس قمی ج 1 ص 301). رجوع به تجلی و الذریعه ج 9 ص 167 شود.

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن رئیس حسین رویدشتی اصفهانی. رجوع به علیرضا اصفهانی شود.

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن عبدالواحد ذوقی ، متخلص به آگاه. رجوع به علیرضا آگاه شود.

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن طالب هندی پیشاوری. حکیم بود و در نظم سخن نیز دست داشت. و در حدود سال 1290 هَ. ق. در قید حیات بود. او راست : 1 - رمزة المیزان ، که منظومه ای است در علم منطق. 2 - منظومه ای درباره ٔ طبیعیات. (از معجم المؤلفین بنقل از اعیان الشیعة ج 41 ص 275).

علیرضا.[ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن محمود عمری. ادیب و از اهالی موصل بود. در سال 1248 هَ. ق. متولد شد و در سال 1308 هَ. ق. در بغداد درگذشت. او را شعر و مقاماتی است. (از الاعلام زرکلی بنقل از تاریخ الموصل ج 2 ص 260).

علیرضا. [ ع َ رِ ] (اِخ ) ابن یعقوب طرابزونی.منطقی بود. او راست : مغنی الطلاب علی ایساغوجی ، که درسال 1299 هَ. ق. از تألیف آن فراغت یافت. (از معجم المؤلفین بنقل از فهرس المنطق مکتبه ٔ بلدیه ص 34).

علیرضا در دانشنامه ویکی پدیا

علیرضا
علیرضا /æli: ɾeˈzɒ:/ یک نام پسرانه با ریشهٔ عربی و نامی رایج در جهان اسلام است.
علیرضا مرندی، فیزیک دان ایرانی
علیرضا اکبرپور، بازیکن فوتبال ایرانی
علیرضا عسگری، سرتیپ بازنشسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاون وزیر دفاع ایران و عضو هیئت دولت محمد خاتمی که در ترکیه ناپدید شد
علیرضا عصار، خوانندهٔ پاپ ایرانی
علیرضا افتخاری، خوانندهٔ پاپ ایرانی
علیرضا قربانی، موسیقی دان ایرانی
علیرضا خمسه، بازیگر ایرانی
علیرضا زمانی، عنکبوت شناس ایرانی
علیرضا منصوریان، بازیکن فوتبال ایرانی
علیرضا مشایخی، آهنگساز ایرانی
علیرضا واحدی نیکبخت، بازیکن فوتبال ایرانی
علیرضا نوری زاده، روزنامه نگار، نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی ایران و خاورمیانه و رئیس «مرکز مطالعات عربی ایرانی» در لندن
علیرضا پهلوی(یکم)، پسر رضا شاه و برادر محمدرضا پهلوی
علیرضا پهلوی (دوم)،نوه رضا شاه و پسر محمدرضاشاه پهلوی
علیرضا رضایی، کشتی گیر ایرانی و دارنده نشان نقره المپیک
علیرضا سلیمانی، قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد جهان
علیرضا نادی، بازیکن تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران
علیرضا حقیقی، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران
علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران
علیرضا جهانبخش، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران
علیرضا فغانی، داور بینالمللی اهل ایران
افراد شاخص با این نام از این قرارند:
علیرضا یک نام کوچک است.
علیرضا (دلفان)
علیرضا (زابل)
علیرضا همچنین ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
علیرضا (دلفان)، روستایی از توابع بخش کاکاوند شهرستان دلفان در استان لرستان ایران است.
این روستا در دهستان ایتیوند جنوبی قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن زیر سه خانوار بوده است.
علیرضا (زابل)، روستایی از توابع بخش شیب آب شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان ایران است.
این روستا در دهستان کوه خواجه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۵۵ نفر (۱۲خانوار) بوده است.
علیرضا کتابی است که توسط آریان گلمکانی در سال ۲۰۱۲ به زبان انگلیسی (solacers- تسکین ها) نوشته شد و به چاپ رسید و در سال ۱۳۹۲ توسط شادی حامدی به فارسی و توسط تانیا سلتزر به آلمانی ترجمه شد.
Print paperback
سبک نوشتاری کتاب شرح حال است که به صورت شخص اول روایت می کند. در واقع کتاب شرح حال خود نویسنده است که در دهه چهل و قبل از انقلاب بیشتر در ایران زندگی می کرد.
کتاب در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه ویلیام سارویان برای نویسندگان دانشگاه استنفورد آمریکا شد.
علیرضا آباد نام روستایی است در بخش دشتابی شهرستان بوئین زهرا استان قزوین می باشد.
اکنون تنها ویرانه هایی از این روستا باقی مانده است.
این روستا به عزیز آباد نیز شهرت دارد که دلیل آن خریداری زمینهای کشاورزی این روستا توسط شخصی به نام عزیز پس از مهاجرت اهالی روستا به روستای ولدآباد است.
این روستا هم اکنون خالی از سکنه است .
علیرضا آستانه (زادهٔ ۱۳۶۱، اراک) هنرمند کالیگرافی، نقاش و مجسمه ساز ایرانی است. او به سبب استفاده از مدیوم های غیر مآلوف در کالیگرافی شناخته شده است.
سری ریوولی، گالری هما تهران،
عملکرد گل ها، گالری هما تهران، 1394
نوسنت گرایی در هنر معاصر ایران، موزه هنرهای معاصر تهران ،۱۳۹۳
برایم شعری بنویس، گالری متحدان، دبی ،۱۳۹۳
کالیگرافی جایگزین۳، گالری هما، تهران ۱۳۹۲
قفس های کلامی، گالری هما، تهران، ۱۳۹۲
مستم هستم، بی ینال شانگهای، شانگهای ،۱۳۹۱
کستلی، گالری شولامیت، میامی، ۱۳۹۱
تهران تاکسی، گالری هما تهران ،۱۳۹۱
بی پردگی حروف، مرکز هنری گرند، ژنو ،۱۳۹۰
سری کستلی (نقاشی ها)، گالری هما، تهران ،۱۳۹۰
استادان بزرگ نستعلیق، موزه هنرهای معاصر، تهران ،۱۳۸۷
در عمده آثار آستانه محوریت موضوعات حول محور رابطه نشانه ای کلمه و شکل می گردند. او با تمرکز بر خط نویسی های مهجوری چون خط ناخنی به گونه ای از بیان کالیگرافیک دست یافته است. آثار این هنرمند و به طور ویژه ای مجسمه هایش جنبه های مینیمالیت و چیدمانی نوآورانه ای را در خط نویسی معاصر جستجو می کند. آیدین آغداشلو از او به عنوان یکی از چهره های تأثیرگذار کالیگرافی معاصر یاد می کند. و می نویسد: علیرضا آستانه به عنوان یک خوشنویس چیره دست و قابل از این گروه معدود است و توجه و رجوع او به خط ناخنی تنها به خاطر نمایش مهارت و قدرت فنی فوق العاده اش نیست، چون در عین حال به ترکیب های تازه و بسیار متفاوت نیز توجه نشان می دهد و در کنار سطرها و قطعه های نستعلیق – و حتی بیشتر – به ترکیب های قلم شکسته نستعلیق می پردازد و نمونه هایی از ترکیب های استادانه و بسیار پیچیده را خلق می کند. از این نوع، می توان به ترکیب هایی برگرفته از سیاه مشق ها اشاره کرد که در نوع خود، مخصوصاً در شکسته نستعلیق نویسی هایش، شیوا و پر قوت و لطیف از کار درآمده اند. کوین شوارتز، استاد مطالعات فارسی دانشگاه مریلند در مقاله ای با عنوان «حروف فارسی»، در کنار پرویز تناولی و فرهاد مشیری از او به عنوان یکی از سه هنرمند ایرانی نام می برد که باعث گسترش خواص خط فارسی شده اند. ساخته های آستانه تاکنون در بی ینال شانگهای، هفتمین دوره آرت فر وین، آرت میامی سال ۲۰۱۲، آرت دبی و موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درآمده اند. مجله نیشن دبی هم دربارهٔ او نوشته است: بی شک آستانه را از همین امروز باید یکی از مهم ترین هنرمندان پاپ حاشیه خلیج فارس به حساب آورد. او ظرافت کالیگرافی خاورمیانه ای را با شوخ طبعی های ایندیانا و کالیگرافرهای غربی ترکیب کرده و هنری دو زیست و مستقل از هر دو مبدأ آفریده که امکان گفتمانی چند فرهنگی را داراست. موزه سلطنتی کویت آثاری از این هنرمند را در کلکسیون خود نگهداری می کند. آثار این هنرمند تاکنون در حراج خانه های بین المللی همچون کریستیز، بونامز، ساتبیز، حراج تهران و میلون فرانسه به مزایده گذاشته شده است. از مجسمه های خیابانی این هنرمند م
ی شود به دیوارنگاره عالم در خیابان ظفر و موزه ملک تهران اشاره کرد. نقاشی های این هنرمند در پاویون ایران در بی ینال ونیز۲۰۱۵ نیز به نمایش درآمده اند.
کلکسیون لولو الصباح، بانک کشاورزی، شهرداری تهران، موزه ملک تهران
علیرضا آشناگر(زاده ۲ اردیبهشت ۱۳۳۸ خرم آباد) سیاستمدار اصلاح طلب ایرانی، استاندار سمنان است.نبو
علیرضا آشناگر مسئولیت های بخشداری ویسیان، بخشداری الشتر، فرمانداری شهرستان کوهدشت، فرمانداری ساوه، شهرداری ملایر، شهرداری نهاوند، معاونت سیاسی امنیتی استان های کردستان و قزوین و سرپرستی استانداری کردستان را تجربه کرده است.
علیرضا آقاخانی (زاده ۱۳۴۵ - تهران) بازیگر سینمای اهل ایران است.
هیولا (۱۳۹۷)
بهت (۱۳۹۶)
لابی (۱۳۹۵)
دوئت (۱۳۹۴)
نگار (۱۳۹۴)
وارونگی (۱۳۹۴)
آزادی مشروط (۱۳۹۲)
پله آخر (۱۳۹۰)
تنها دو بار زندگی می کنیم (۱۳۸۶)
علیرضا ابراهیمی نمایندهٔ دورهٔ دهم از حوزهٔ انتخابیهٔ رامیان و آزادشهر در استان گلستان است. وی با کسب ۲۷٬۰۸۳ رای از مجموع ۱۰۰٬۲۴۹ رای معادل ۲۷٫۰۲٪ درصد آرا به مجلس راه پیدا کرد.نبو
علیرضا احمدی بازیکن بسکتبال با ویلچر ایرانی است. به او لقب هایی چون «نخستین لژیونر بسکتبال با ویلچر ایران» و «امتیازآورترین بازیکن تیم بسکتبال با ویلچر ایران» و «علی دایی ورزش های معلولین» داده اند. علیرضا احمدی اولین لژیونر بسکتبال با ویلچر و ورزش های معلولین ایران و یکی از بهترین شوتزنهای سه امتیازی تاریخ پارالمپیک می باشد.
زنجان
دانشگاه آزاد
میلان ایتالیا
پیام اصفهان
بندر تورس ایتالیا
لاتزیو(Rieti) ایتالیا
بیلبائو اسپانیا
ساساری ایتالیا
ختافه اسپانیا
پیام اصفهان
هامبورگ آلمان
احمدی متولد ۳ مرداد سال ۱۳۵۶ در شهر زنجان است و فعالیت ورزشی خود را در سال ۱۳۷۱ شروع کرد. از سال ۱۳۷۵ در تیم های ملی جوانان و بزرگسالان بسکتبال با ویلچر حضور داشته و در سال ۱۳۸۱ بعنوان بهترین بازیکن قاره آسیا و اقیانوسیه برگزیده شد. از سال ۱۳۸۲ در لیگ حرفه ای سری آ ایتالیا در باشگاه های میلان و بندر تورس و ایالت لاتزیو ایتالیا بوده علیرضا احمدی در اوایل سال ۲۰۱۳ میلادی به دعوت تیم بیلبائو اسپانیا عازم این کشور شد که تجربه ای جدید برای این بازیکن بسکتبال با ویلچر ایرانی می باشد.
حضور در ۲ دوره مسابقات پارالمپیک آتن ۲۰۰۴ و پکن۲۰۰۸، کاپیتان تیم ملی ایران در مسابقات پارا المپیک پکن و جام جهانی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی، قهرمان بازی های آسیایی مالزی سال ۲۰۰۶، نایب قهرمان مسابقات منطقه ای داروین استرالیا، قهرمان مسابقات منطقه ای آفریقا در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی، مدال برنز مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی، کسب سهمیه پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ در ژاپن، و بیش از ده ها قهرمانی در مسابقات و تورنمت های بین المللی در کارنامه این ورزشکار معلول ایرانی می باشد. قهرمان سوپر جام باشگاه های ایتالیا و لیگ قهرمانان اروپا با تیم میلان ایتالیا و ختافه اسپانیا از افتخارات باشگاهی او است.
چقابلک علیرضا، روستایی از توابع بخش ماهیدشت شهرستان کرمانشاه در استان کرمانشاه ایران است.
این روستا در دهستان چقانرگس قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۷ نفر (۵۶خانوار) بوده است.
ده علیرضا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
ده علیرضا (زرند)
ده علیرضا (هفتکل)
قنات حاج علیرضا یکی از قنات های معروف تهران قدیم بود که توسط حاج علیرضا پسر ابراهیم خان کلانتر (صدراعظم آقامحمدخان قاجار) ساخته شد. این قنات نیمه شرقی تهران قدیم را که شامل محله های عودلاجان و چاله میدان بود، آب می داد. مادرچاه این قنات در نزدیکی پل سید خندان و مظهر آن در تقاطع خیابان مصطفی خمینی و امیرکبیر قرار دارد. به همین دلیل این تقاطع را «چهار راه سرچشمه» می خوانند و نام محله سرچشمه نیز که در جنوب این محدوده قرار دارد، از همین جا آمده است.
گاودانه علیرضا، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران.
این روستا در دهستان دشمن زیاری قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۱۹۸ نفر (۳۲ خانوار) بوده است.
مسجد حاج علیرضا مربوط به دوره قاجار است و در شیراز، خیابان لطفعلی خان زند، کوچه سیاوشان، پشت واقع شده و این اثر در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۰۳۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
فهرست آثار ملی ایران
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
کپرگه علیرضا، روستایی از توابع بخش معمولان شهرستان پل دختر در استان لرستان ایران است.
این روستا در دهستان میانکوه شرقی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۷ نفر (۹خانوار) بوده است.
کولی علیرضا، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان رامهرمز در استان خوزستان ایران است.
این روستا در دهستان حومه شرقی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۱ نفر (۱۳خانوار) بوده است.
یوسف علیرضا، (به عربی: يوسف عليرضا) (زاده ۱۹۷۰) کارآفرین، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی بحرینی است، که در حال حاضر به عنوان مدیر عامل اجرایی گروه نوبل فعالیت می کند.
گروه نوبل، یکی از بزرگترین شرکت های بازرگانی کالا در جهان است، که مالک شبکه ای از ۱۵۰ دفتر اداری در ۳۸ کشور جهان، با بیش از ۱۵٫۰۰۰ کارمند می باشد. این شرکت هنگ کنگی در سال ۲۰۱۲ درآمدی معادل ۹۴٫۴ میلیارد دلار داشت و در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ در رتبه ۹۱ از بزرگترین شرکت های جهان، قرار گرفت.
یوسف علیرضا دانش آموخته دانشگاه جرج تاون است. وی در سال ۱۹۹۲ به گلدمن ساکس پیوست، در سال ۲۰۰۴ به ریاست گلدمن ساکس آسیا منصوب شد و تا سال ۲۰۱۱ در عضویت این بانک بود. او در ماه آوریل ۲۰۱۲ به عنوان مدیرعامل گروه نوبل معرفی شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

علیرضا در جدول کلمات

آلبومی از علیرضا افتخاری
آوای عشق
آلبومی از علیرضا عصار
مولای عشق
آلبومی موسیقی که به مناسبت ولادت امام رضا (ع) در سال 89 با صدای محسن چاووشی | رضا صادقی | علی اصحابی | امین رستمی | بابک جهانبخش | علیرضا شهاب | حامی و رضا یزدانی منتشر شد
هشت
از فیلم های علیرضا داود نژاد
بچه های بد
از فیلم های علیرضا داودنژآد
مرهم
از فیلمهای علیرضا داوود نژاد
نیاز
ساخته ابوالفضل صفاری با بازی مهناز افشار | جعفر والی | علیرضا خمسه و مهران احمدی
از تهران تا بهشت
ساخته ابوالفضل صفاری با حضور مهناز افشار | جعفر والی و علیرضا خمسه که در گروه هنر و تجربه اکران می شود
ازتهران تا بهشت
ساخته اکران نشده امیراحمد انصاری با بازی علیرضا کمالی | میلاد کی مرام | مینا ساداتی | مجید واشقانی و جمشید هاشمپور
هاری
ساخته جهانگیر جهانگیری با شرکت اکبر عبدی | علیرضا اوسیوند | ارژنگ امیر فضلی و رضا شفیعی جم
افراطیها

علیرضا را به اشتراک بگذارید

Telegram Facebook Twitter LinkedIn

پیشنهاد کاربران

علیرضا ١٦:٤٣ - ١٣٩٦/٠١/١١
بخشنده با رضایت
چطور میشود یک کلمه را عربی و یکی را فارسی ترجمه کنیم .
آنچه شما گفتید در آموزه های دین اسلام شرک محسوب میگردد( زیرا رضایت علی (س) هرچند در خط پرستش الله باشدپرستش با واسطه و همان استدلال بت پرستان است) در حالی که مردم به قصد قربت الی الله این نام را برای فرزندان خود انتخاب میکنند . و علیرغم اهمیت و ارزش والای امام هیچ یک از مذاهب اسلامی قایل به پرستش و عبودیت حضرت نیست .
|

علیرضا ٠٤:٢٧ - ١٣٩٦/٠٤/٢٢
معنی‌ای که در بخش معنی اسامی برای اسم �علیرضا� گذاشته شده است، نادرست است. زیرا هر کسی که نامش علیرضا باشد دلیل بر این نیست که حضرت علی (ع) حتماً از او راضی است.
|

علیرضا ٢٢:١٣ - ١٣٩٦/٠٤/٢٢
بلند مرتبه‌ی راضی
|

حسام ١٨:٠٩ - ١٣٩٦/٠٩/١٧
بلند مرتبه راضی
|

علیرضا ١٠:٤٢ - ١٣٩٦/١١/٢٢
رضایت دهنده راضی
|

علیرضا ١٩:٤٣ - ١٣٩٦/١٢/١٩
بلند مرتبه رستگار (راضی)
|

فرشته ١١:٠٦ - ١٣٩٧/٠٢/٠٨
مهربان و دلسوز

بخشنده
رستگار
کسی که امام علی از او راضی است 😀😀😊😊
|

علیرضا ١٧:٤٢ - ١٣٩٧/٠٤/٢٠
بزرگ و بخشنده
|

کورش ١٢:٤٤ - ١٣٩٧/٠٥/٢٥
خشنودی والا
خرسندی برتر
|

علی رضا ٠٨:٣١ - ١٣٩٧/٠٧/٢٦
بلند مرتبه راضی
|

A.Nowroozlou ١٨:٣٧ - ١٣٩٧/٠٨/١٢
Alireza has a lot of meanings.
1) Alireza is a Persian name that is placed on brave and kind guys.

2) It also means a hard-working man failure has no meaning for him.

3) A great doctor,a real driver,a person that is always on top and a lovely man who always attracts cute girls.

4) Those who have a great and kind heart can have Reza's name and those who are brave and strong Ali's name is suitable for them so Alireza is abrave ,strong and kind man. Ali and Reza separately are names of Islamic religious figures.

5) A dual Persian name that is equivalent to a name like John-Michael In English.

6) It's usually given to men that are destined for greatness.
|

مادر ١٠:٢٥ - ١٣٩٧/٠٨/٢٨
والای خوشنود
|

علیرضا اکبرپور ١٤:٤٩ - ١٣٩٧/٠٩/٠٢
بلند مرتبه خشنود
|

نجفی ٢٢:٣١ - ١٣٩٧/١١/١٥
علیرضا مرکب به معنای علی:برتر و والا رضا:راضی اما اینکه دیدم اکثرابه خاطر نام مبارک علی ابن موسی الرضا علیه السلام گذاشتن اسمه فرزندشون رو البته ممکنه به معنی علیُ منه الرضا:علی از او راضی هم باشد
|

علیرضا کاظمی ٢٠:٢١ - ١٣٩٨/٠٣/٠٩
معنی:بخشنده بزرگ
|

علیرضا کاظمی ٢٠:٢٢ - ١٣٩٨/٠٣/٠٩
بخشنده بزرگ
|

علیرضا ٠٤:٥٩ - ١٣٩٨/٠٦/٢٦
علیرضا رونام پسرم گذاشتم و معنی علیرضا اینکه بخشنده علی باشدمزخرف هست،مرادمعنی کامل این دونام باهم مدنظرم بوده یعنی برترین بخشنده،چراهمه چی رودرگیر شک وشبهه میکنید!؟
|

سعیده ٢٣:٣٨ - ١٣٩٨/٠٨/١٠
من با علیرضا موافقم اونی که نوشته دلیل نمیشه که امام علی ازش راضی باشه واقعا هم راس گفته
|

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی علیرضا   • مفهوم علیرضا   • تعریف علیرضا   • معرفی علیرضا   • علیرضا چیست   • علیرضا یعنی چی   • علیرضا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی علیرضا
کلمه : علیرضا
اشتباه تایپی : ugdvqh
عکس علیرضا : در گوگل


آیا معنی علیرضا مناسب بود ؟     امتیاز مثبت به دیکشنری   امتیاز منفی به دیکشنری     ( امتیاز : 98% )