برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1138 100 1

علی اصغر فانی

علی اصغر فانی در دانشنامه ویکی پدیا

علی اصغر فانی
علی اصغر فانی سیاستمدار اصلاح طلب و وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران بوده است.
علی اصغر فانی در سال ۱۳۳۳ در شهر تهران دیده به جهان گشود. وی مدرک دیپلم ریاضی خود را از دبیرستان دکتر نصیری تهران اخذ کرده و مدرک لیسانس و فوق لیسانس مهندسی راه و ساختمان را از دانشکده فنی دانشگاه تهران دریافت نموده است. او دانش آموخته دوره دکترای رشته مدیریت دولتی از دانشگاه تربیت مدرس بوده و هم اکنون عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تربیت مدرس است. دکتر علی اصغر فانی، مدیرکلی چندین دوره آموزش متوسطه آموزش و پرورش در دوره وزارت حسین مظفر و کاظم اکرمی و همچنین مدیریت مناطق و مدیرکلی آموزش و پرورش را در کارنامه خود دارد. وی معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۶ در تاریخ اول فروردین ۵۹، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۶ از تاریخ اول فروردین ۶۰، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در سال ۱۳۶۴، معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش در سال های ۶۴ تا ۶۸، معاون و قائم مقام دانشگاه علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس در سال های ۶۸ تا ۷۲، معاون فرهنگی بنیاد شهید در سال های ۷۲ تا ۷۶، معاون برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش در سال های ۷۶ تا ۷۷، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در سال های ۷۷ تا ۷۸، معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش در سال های ۷۷ تا ۸۰، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در سال های ۸۰ تا ۸۴، سرپرست وزارت آموزش و پرورش از ۸ شهریور ۸۴ تا ۱۸ آبان ۸۴، سرپرست دبیرخانه شورای تعلیم و تربیت و استادیار دانشگاه تربیت مدرس، مشاهده می شود. دکتر علی اصغر فانی دارای جوایزی مانند مدیر برگزیده ملی هشتمین جشنواره خوارزمی و مدیر عالی نمونه سومین جشنواره شهید رجایی است. دکتر فانی معاون آموزش و پرورش در دولت خاتمی نیز بوده است. دکتر فانی همچنین یک فعال اصلاح طلب و رئیس ستاد فرهنگیان میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۸۸) بوده است. دکتر علی اصغر فانی پیش از این رئیس کمیسیون فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بوده است.
پس از رأی عدم اعتماد مجلس به محمدعلی نجفی گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، دکتر علی اصغر فانی به عنوان سرپرست این وزارت خانه منصوب شد.
در ۲۷ مهر ۱۳۹۲، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، فان ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های علی اصغر فانی

علی اصغر فانی (۱۹۵۴) سیاستمدار اصلاح طلب و وزیر آموزش ایران.
• «از سال ۱۳۴۲ هنگامی که ۱۵ سال داشتم کار معلمی را آغاز کردم و دانش آموخته رشته راه وساختمان دانشگاه تهران هستم.»
• «آموزش و پرورش از جنس سایر دستگاه های دولتی نیست، جنس آموزش و پرورش از جنس کیفیت است. تربیت یعنی ایجاد رفتار مطلوب پایدار در متربی این کار یک مدت محدود مثلاً یک سال انجام نمی شود. ممکن است ما برای کاری برنامه ریزیکنیم ولی قسمتی از آن را خودمان اجرا کنیم و قسمتی دیگر را شخص دیگر اجرا کند. من به دنبال این هستم کار درست انجام شود.»
• «خوشبختانه امسال برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش، پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بر مبنای تقسیم کشور به بوم های مختلف صورت می گیرد و سیاست آموزش و پرورش نیز جذب نیرو از بوم برای بوم است... براساس تجربه ۳۵ ساله خود در تصدی مسئولیت های مختلف در آموزش و پرورش عرض می کنم که این وزارتخانه با تکیه بر بودجه دولتی، اداره شدنی نیست، گرچه امسال بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال قبل ۲۶ درصد افزایش یافته است.»
• «بیش از چهار هزار و ۸۵۰ مدرسه در کشور که در نقاط محروم و دورافتاده قرار دارند، با کمتر از پنج نفر دانش آموز وجود دارد. .. همچنین در کشورمان ۱۱۰ مدرسه وجود دارد که فقط یک کلاس درس دارند و تعداد دانش آموزانشان کم است.»
• «باید از امکانات و ظرفیت های لازم موجود در مدارس و وزارت آموزش وپرورش استفاده کنیم تا دربارهٔ تعلیم و تربیت بتوانیم مفید عمل کنیم.»

ارتباط محتوایی با علی اصغر فانی

علی اصغر فانی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی علی اصغر فانی   • مفهوم علی اصغر فانی   • تعریف علی اصغر فانی   • معرفی علی اصغر فانی   • علی اصغر فانی چیست   • علی اصغر فانی یعنی چی   • علی اصغر فانی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی علی اصغر فانی
کلمه : علی اصغر فانی
اشتباه تایپی : ugd hwyv thkd
عکس علی اصغر فانی : در گوگل

آیا معنی علی اصغر فانی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )